Kim jest Powder w Arcane?

Jeśli jesteś fanem League of Legends, wiesz, że lore otaczające grę jest rozbudowane i złożone. Każda postać ma skomplikowaną historię, a w grze jest ponad 160 postaci. Kiedy Riot Games zapowiedziało swój nadchodzący program telewizyjny o grze, Arcane, niektórzy fani zastanawiali się, czy program będzie wiązał się z rozbudowanym mitem League of Legends. Jesteśmy tu, by odpowiedzieć na to pytanie: Nie.

Choć Arcane wpisze się w większą narrację League of Legends, nie jest uważany za kanon. To jednak nie powinno cię zniechęcać do oglądania tego filmu, ponieważ występują w nim jedne z najpopularniejszych postaci. Szczególnie jedna postać jest kluczowa w kształtowaniu tego, co wiemy o Jinx i jej wczesnej historii.

Powder in Arcane

League of Legends: Arcane to program telewizyjny oparty na grze League of Legends. Jego akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie Runeterry i śledzi przygody bohaterów, których znasz z gry w League. W tym specjalnym odcinku porozmawiamy o tym, jak Powder zdobyła swoje moce i dlaczego jest tak świetna w tym, co robi.

Jinx z Arcane

Seria Arcane przegląda lore stojące za niektórymi znanymi postaciami z League of Legends. Serial nie jest kanonem i nie jest częścią głównej linii fabularnej. Jest to oryginał Netflixa i można go oglądać na Netflixie. Pewnie słyszałeś o Powder, tajemniczej niebieskowłosej kobiecie, która pojawia się w Arcane. Ale kim ona dokładnie jest? Jesteśmy tu, by odpowiedzieć Ci na to pytanie!

Jinx, wystrzałowa Wariatka

Jinx, Wystrzałowa Wariatka, jest jedną z najpopularniejszych bohaterek League of Legends. Jest szokująco szybka, niesamowicie zabójcza ze swoimi dwiema broniami i zależy jej tylko na wywołaniu jak największego chaosu. Ale kim ona jest?

Jinx z Arcane'a

Program Arcane opowiada nową historię o Jinx i jej najlepszej przyjaciółce Vi, ale Jinx ma już swoją historię w grze. W tym artykule przeglądamy tę historię i wyjaśniamy, dlaczego Jinx jest tak enigmatyczną postacią w obu wersjach swojej historii.

Jej dwaj wrogowie to Caitlyn i Vi (obie są policjantkami). Ścigają ją, odkąd stała się sławna dzięki włamaniom do budynków i popełnianiu przestępstw, takich jak kradzież klejnotów bogatym rodzinom podczas przyjęć w dzielnicach Piltover należących do wyższej klasy.

Jinx jest Powderem

Jinx, którą widzisz w Arcane, to bohaterka z gry League of Legends. W tej grze możesz wcielić się w jednego z kilku Bohaterów, którzy walczą na Rifcie, by sprawdzić, kto zdobędzie tytuł Mistrza League. Każdy bohater ma unikalne umiejętności, które pomagają mu w lepszej walce i czynią go wyjątkowym.

Jinx jest postacią z wieloma unikalnymi szczegółami dotyczącymi jej wyglądu i osobowości. Ma pistolet na błyskawice, dzięki któremu jej pociski wybuchają dwukrotnie, zadając więcej obrażeń niż standardowe pociski!

Jinx ma też zwierzątko o imieniu Fishbones (jej wyrzutnia rakiet).

W oficjalnym przekazie jest to dziewczyna z gangu ulicznego, która straciła swoich przyjaciół w wypadku. Vander znajduje ją i przyjmuje jako swoją uczennicę, ponieważ uważa, że niezbędny jest ktoś, kto zrozumie jego świat.

W serialu jest to dziewczyna, która straciła rodzinę, więc Vander ją adoptuje. Vander uważa, że jest dla niego jak córka!

Jej dzieciństwo

Skoro już wiesz, kim jest Powder i dlaczego jest tak ważna, czas przejść do rzeczy. Wiele osób o tym nie wie, ale w serialu Vi i Jinx są przyjaciółkami. Zostały wychowane razem w Zaun przez ich przybranego ojca, Vandera, który nauczył je walczyć. Istnieje kilka teorii na temat tego, kim Vander stanie się w przyszłości, ale o tym napiszemy w innym artykule.

Jednak jeśli chodzi o ich interakcje w League of Legends, są wrogami po przeciwnych stronach bitwy między Piltover a Zaun.

Jinx i Vi są w serialu najlepszymi przyjaciółkami, prawie jak siostry. Mają wspólną historię i wspólne zainteresowania rodzinami, co oznacza, że ich życie w dużej mierze się pokrywa. Kiedyś mieszkały razem, ale po wypadku Jinx wyprowadziła się, bo Vi była na nią zła za spowodowanie wybuchu, który zabił ich rodziców.

Jinx myślała, że Vi nigdy jej tego nie wybaczyła, ale okazało się, że Vi nadal kocha ją tak samo jak wcześniej!

Jinx ma wiele unikalnych szczegółów w swoim charakterze

Jinx jest młodą dziewczyną z ulic Zaun. Jej historia zaczyna się od wypadku, w którym ona i jej przyjaciele prawie wszyscy giną. Vander, jako jedyny ocalały, adoptuje ich i stają się oni współliderami grupy. W dalszej części artykułu opiszę dokładniej pochodzenie Jinx i kilka innych szczegółów dotyczących jej charakteru.

Po śmierci Vandera Silco adoptuje Jinx i zmienia ją w przestępczynię. Silco, były najbardziej szanowany członek społeczności naukowej Zaun, przejął syndykat zbrodni w Piltover.

Pomimo swojego dziedzictwa, chce uczynić z Piltover prawdziwe miasto, oddzielone od swojego siostrzanego miasta. W tym celu uczynił z Jinx swoją gwiazdę operacyjną. Jej misje często wymagają od niej użycia hextechowej broni przeciwko każdemu, kto stanie im na drodze.

Jinx jest doskonałym wojownikiem, który wykorzystuje swoje moce techniczne, by walczyć o to, co uważa za słuszne: przede wszystkim o siebie i innych, gdy jest to możliwe. Ponieważ jednak już tak wiele razy była po obu stronach prawa (Vi powiedziała kiedyś, że jeśli widziałeś Jinx trzy razy w ciągu jednego dnia, to prawdopodobnie jesteś ścigany), trudno jej zaufać komukolwiek poza sobą.

I być może dlatego wydaje się tak surowo cyniczna w porównaniu z innymi Bohaterami, takimi jak Vi czy Ekko. Jednak te dwie osoby mogą mieć podobne pochodzenie, gdyż w przeszłości były zabójcami, zabójcami i mścicielami, którzy walczą ze złymi siłami z dobrych powodów.

Podsumowanie

Dla fanów fantasy i przygód Arcane jest świetnym miejscem do rozpoczęcia gry. Ma wszystko, czego można chcieć: rozbudowany świat z mnóstwem historii, intrygującą fabułę pełną zwrotów akcji oraz bohaterów, którzy rozwijają się i rosną, stawiając czoła poważnym wyzwaniom.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy ci dowiedzieć się więcej o Powder, jednej z najbardziej fascynujących postaci w Arcane. Dużo się u niej dzieje, ale nie pozwól, by to cię odstraszyło od spróbowania! Założymy się, że zaskoczy cię i zachwyci swoimi umiejętnościami i osobowością!

Jinx jest uwielbianą postacią o fascynującej historii. Przez lata miała wiele różnych wersji, w tym jedną w nowym serialu Arcane, która bardzo różni się od wersji z gry. Jednak wspólną cechą wszystkich tych wersji jest jej chęć do zabawy.

I wdawania się w bójki z każdym, kto ośmieli się rzucić jej wyzwanie. To nie tylko rozwydrzona nastolatka, ale także osoba, która bardzo dba o swoich przyjaciół i uwielbia płatać figle każdemu, kto jest na tyle głupi, by dać się nabrać!