Kim jest Vander w Arcane?

Arcane to nowy serial animowany oparty na świecie League of Legends, jednej z najpopularniejszych gier wideo na świecie.

Jeśli nie wiesz, jest to gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), w której dwie pięcioosobowe drużyny walczą ze sobą w czasie rzeczywistym. Wiele osób grało lub oglądało League of Legends.

Arcane opowiada historię młodych bohaterów z Piltover, Jinx, Vi, Caitlyn i Ekko, którzy przeżyli wielką rewolucję, która spustoszyła ich miasto. Spotyka ich wiele tragedii, które w końcu ich rozdzielają, ale znajdą sposób, by uciec od tego wszystkiego.

Kim jest Vander?

Vander, grany przez J.B. Blanca w nowym serialu Netflixa Arcane, jest jedną z fascynujących postaci w tym serialu. To kryminalista o złotym sercu, który chce zadbać o swoich ludzi.

Vander opiekuje się głównymi bohaterami, gdy są jeszcze dziećmi. Pomaga im wyrosnąć na silnych dorosłych, którzy potrafią sobie radzić i odnaleźć swoją drogę w życiu. Vander kieruje wszystkim w podziemiu przestępczym i ma dużą władzę nad tym, co dzieje się w Zaun.

pytanie “Kim jest Vander?” pojawia się na ustach każdego, kto oglądał Arcane, nowy serial Netflixa o nastolatkach z supermocami.

Podczas gdy inne postacie, takie jak Gabriel i Barrett, były bardziej widoczne w serialu, Vander jest najbardziej tajemniczy ze wszystkich. Wiemy jednak o nim kilka rzeczy.

Vander jest interesującą postacią, ponieważ chce robić to, co słuszne, ale ma swój sposób postępowania, który w końcu się na nim odbija. Myślę, że Vander jest świetnym czarnym charakterem i antybohaterem, ponieważ jest bardzo rozbudowany i można się z nim związać na wiele sposobów. Vander nie ma żadnych mocy i nie używa magii, ale wykorzystuje swój umysł, by osiągnąć sukces.

Nie wdając się w zbyt wiele spoilerów, powiedzmy, że nie wszystko idzie po jego myśli i dzieci będą musiały nauczyć się dbać o siebie bez niego.

Vander ma brata o imieniu Silco. Obaj byli kiedyś rewolucjonistami. Mieli ten sam pomysł na to, czego chcą dla swojego miasta.

Ale w końcu Vander zdradził go, bo Silco chciał posunąć się za daleko i w końcu się rozeszli. Ich historie przypominają historie Vi i Jinx. Dzięki nim Silco stał się bardziej empatyczny wobec Jinx.

Warwick

Historia Warwicka, jaką znamy przed jego przerobieniem, jest taka, że był on człowiekiem, który wraz z rodziną mieszkał w mieście Zaun. Był naukowcem w firmie o nazwie “Sanguine Alchemy”, która przeprowadzała eksperymenty na ludziach dotkniętych chemikaliami, by zwiększyć ich siłę i wytrzymałość.

Warwick

Po jednym z takich eksperymentów zaginął młody syn Warwicka, a on zaczął obsesyjnie szukać go. W końcu odkrył, że ktoś wykradł ciało jego syna z laboratorium, w którym przeprowadzono zabieg, i pozostawił je w ruinie.

Chociaż Riot wyskrobał wiele z tej historii do swojej przeróbki, może ona być ważna dla Vandera jako wskazówka, co może się wydarzyć w przyszłości.

W League of Legends Warwick jest wilkołakiem, który jak wszystkie wilkołaki musi żywić się krwią innej żywej istoty, aby przeżyć. Ma niesamowite zdolności przetrwania i może utrzymać się w walce w dżungli dzięki swojej umiejętności ostatecznej, Wieczne Pragnienie. Pasywna prędkość ataku Warwicka pomaga mu szybko niszczyć przeciwników i psy.

Jednak Warwick nie jest tylko Obrońcą. Potrafi również zadać mnóstwo obrażeń, jeżeli masz wystarczająco dużo many do dyspozycji. Jego auto-ataki są przyzwoite, ale nie rewelacyjne. Jednak w połączeniu z jego umiejętnościami stają się niezwykle potężne.

Będziesz chciał budować przedmioty, które zwiększą twoją pulę many, aby zmaksymalizować swój potencjał jako agresywnego dżunglera, który może rozbijać roty po osiągnięciu szóstego lub siódmego poziomu.

Ich historie

Vander był człowiekiem, który został przemieniony w potwora przez Zauna. Został przemieniony w potwora przez Singeda. W finale pojawiają się wskazówki dotyczące jego ikonicznego pazura i tego, co stanie się z nim w następnym sezonie.

Choć Vander i Warwick nie są podobni do siebie fizycznie, to jednak wskazują na przemianę. To dwie najważniejsze postacie, które śledzimy przez cały czas trwania serialu.

Program wykonuje niesamowitą pracę, równoważąc swoje wątki z innymi bohaterami, takimi jak Jinx, Ekko, Viktor, Jayce i inni, nie sprawiając, że ktokolwiek czuje się pominięty lub zapomniany.

Zarówno Vander, jak i Warwick mają podobną historię. Obaj urodzili się w krainie Zawn i tam dorastali wraz z rodziną. Ich losy rozchodzą się, gdy dochodzimy do szczegółów dotyczących Vandera, który jest przestępcą i w ogóle.

Nie znamy historii osoby znanej w grze jako Warwick, jest to po prostu biedna dusza uwięziona przez Singed.

Zarówno Vander, jak i Warwick mają podobne osobowości. Obaj mają skłonności do bycia gorącymi i upartymi, ale są też ludźmi o dobrym sercu, którzy pragną jedynie pokoju dla siebie i swoich bliskich.

Zarówno Vander, jak i Warwick mają podobny wygląd. Mają długie białe włosy, które spływają za nimi, gdy się poruszają, naprawdę umięśnione mięśnie i blady odcień skóry z odrobiną czerwonych rumieńców wokół nich, co nadaje im młodzieńczy wygląd, mimo że są mężczyznami w średnim wieku.

Warwick to potwór z Runeterry, którego stworzył Zaun. W swojej historii wspomina, że znał Vi i Jinx, więc to on mógł je wyszkolić.

Teorie

Ta teoria miałaby sens, ponieważ Warwick znajduje się w Zaun, położonym na Piltover, tak jak miejsce akcji Arcane. Również inne znaki wskazują na to, że jest to prawda.

Kiedy Vander po raz pierwszy spotyka Silco, wspomina, że czuje się znajomo, walcząc ręka w rękę, mimo że nigdy wcześniej się nie spotkali, co może oznaczać, że przypomina mu ona kogoś z jego przeszłości.

Vander był prawdopodobnie zwykłym człowiekiem, zanim Zaun zrobił z niego jedną ze swoich abominacji!

Podsumowując, możemy powiedzieć, że Vander i Warwick są prawdopodobnie spokrewnieni. Obaj pochodzą z długiej linii myśliwych wyhodowanych przez Zaun na doskonałe maszyny do zabijania.

Jeśli nie ze względu na ich nikczemne pazury i szczęki, to ze względu na ich wyostrzone zmysły i zdziczały spryt. Nie oznacza to, że są tą samą osobą, ale oznacza, że w rodzinie Warwick jest coś więcej, niż się wydaje.