Kim jest Viktor w Arcane?

Viktor jest jednym z najważniejszych graczy League of Legends. Od swojego debiutu w 2011 roku. Jest napędzanym przez mecha szalonym naukowcem, który wykorzystuje swój intelekt do tworzenia niebezpiecznych wynalazków.

Ale co wiemy o tej złowrogiej postaci? Kim jest Viktor i dlaczego ciągle ma podłączone maszyny do swojego ciała? Dowiedzmy się!

Fani nowego hitu Netflixa, Arcane, byli nim trochę zdezorientowani. O co chodziło z Viktorem? Kim jest rodzina Viktora? I jak to się stało, że Viktor nagle ma magiczne moce?

Wyjaśnimy Ci to. Viktor jest jednym z użytkowników magii w świecie Arcane. Jest trochę dziwny, ale ma dobre intencje.

Viktor w League of Legends

Viktor to postać w League of Legends, która, jak zapewne zauważyłeś, jest magiem. Jest też jednym z najpotężniejszych Magów w grze, posiadającym dostęp do trzech unikalnych umiejętności: Promienia Śmierci (który wystrzeliwuje promień), Burzy Chaosu (zaklęcie o ogromnym efekcie obszarowym) oraz Pioruna Chaosu (który zadaje obrażenia i spowalnia wrogów).

Viktor jest znany ze swojej niezdrowej obsesji na punkcie magicznej robotyki. Jego cel? Stworzenie armii niepowstrzymanych żołnierzy, którzy będą posłuszni tylko jemu. I jest gotów zrobić wszystko, by to osiągnąć.

Poluje na potężne artefakty, które pomogą mu udoskonalić jego badania. W czasie studiów w Institute of War zetknął się z dziwnymi rzeczami.

Prototyp Viktora

Viktor był jednym z tysięcy studentów walczących ze sobą o przyjęcie do głównej szkoły wyższej w Piltover: Akademii Piltover.

Viktor stał się jednym z jej najbardziej obiecujących uczniów. W ich ramach stworzył wiele automatów, które miały mu pomagać, ale wiele z jego pomysłów zostało skradzionych i doprowadziło go do szaleństwa.

Aby się zemścić, wykorzystał część swojej wiedzy, aby się wzmocnić. Z tą mocą ruszył na tych, którzy go krzywdzą.

Historia Viktora wiąże się z niezdrowym zainteresowaniem magiczną robotyką, co doprowadziło do jego starcia z władzami Zaun i późniejszego wygnania z Piltover. W Zaun stworzył zmechanizowany kombinezon, który pozwolił mu znów chodzić, ale jego ciągłe używanie uszkodziło umysł Viktora w sposób, który pozostaje nieznany nawet jemu samemu.

Kiedy zobaczysz go w grze, będziesz patrzył na robotyczną formę, którą Viktor przybrał od czasu swojej przemiany po zniszczeniu siebie jednym z jego tworów: Burzą Chaosu.

Umiejętności Viktora

Charakterystyczną umiejętnością Viktora jest rozszerzenie Hex Core, które można ulepszyć na dwa sposoby, aby zwiększyć jego siłę i jednocześnie zmienić jego umiejętności.

Istnieją cztery poziomy Hex Rdzenia. Każdy poziom odblokowuje nową umiejętność Viktora. Ta pasywna umiejętność była od czasu do czasu zmieniana, ale wartość rdzenia pozostała taka sama. Kupisz lub zdobędziesz wystarczającą ilość, aby dokonać ulepszenia, a Viktor otrzyma ulepszone umiejętności.

Wysoki pułap umiejętności Viktora sprawia, że jest on świetnym Bohaterem dla zaawansowanych graczy, którzy lubią przechytrzyć swoich przeciwników dzięki dobremu ustawieniu i wyczuciu czasu przy umiejętnościach takich jak Wyssanie Mocy czy Promień Śmierci.

Viktor jest znany w niektórych kręgach jako “zabójca magów”, ponieważ potrafi zadawać ogromne obrażenia szybko i skutecznie na bliskim dystansie, co sprawia, że Viktor jest idealny do walki z Bohaterami z umiejętnościami dystansowymi.

Viktor w Arcane

Oczywiście nie jesteśmy jeszcze w Arcane. Wszystkie postacie w Arcane są na drodze do stania się tym, czym są obecnie w grze. Viktor nie jest tu wyjątkiem. Podczas gdy w grze widzimy go jako pół człowieka, pół maszynę, w Arcane widzimy go w młodym wieku.

Viktor Arcane

Ledwo co rozpoczął współpracę z Hextech i pracował jako asystent Heimendingera, szefa Akademii Piltover. Widzimy nawet przebłyski jego przeszłości w Zaun i pewne relacje, które miały kluczowe znaczenie dla jego zainteresowania nauką.

Widzimy początek tego, co stanie się jego największym wrogiem i przyjacielem, Jayce. Z czasem ich odmienne poglądy na to, jak pomagać ludziom poprzez naukę, rozerwą ich na strzępy. Ale w Arcane widzimy, jak pracują razem, by połączyć magię i technologię.

Oczywiście Viktor, pochodzący z Zaun i widzący cierpienia swojego ludu, chce natychmiast znaleźć jakieś rozwiązanie. Jednak Heimerdinger odrzuca ten plan, ponieważ nie ufa magii, którą widział w Wojnach Runicznych.

Viktor nadal chce pomóc, więc zaczyna przeprowadzać swoje eksperymenty, a nawet wykorzystuje siebie jako obiekt. To bezpośrednie odniesienie do tego, kim stanie się w przyszłości.

Jak już mówiliśmy, zawsze ma dobre intencje, ale jego rozwiązania wydają się nieco ekstremalne. Ostatecznie zrozumie cenę, jaką przyjdzie mu zapłacić za swoje niedyskrecje, gdy przypadkowo zabije swojego asystenta.

W tym pierwszym sezonie jest raczej postacią drugoplanową, ale jego rola może się zmienić, ponieważ jest postacią dość popularną w grze i ma wielu zwolenników.

Możemy opisać o wiele więcej z jego historii, ale ciekawie jest przeżyć ją samemu, więc zachęcamy Cię do sprawdzenia tego i poinformowania nas o swoich przemyśleniach.

Podsumowanie

Uniwersum League of Legends jest pełne ekscytujących i wyjątkowych postaci, ale Viktor jest jedną z najbardziej rozbudowanych. Jego złożona historia, motywacja do sprawdzenia się wbrew wszelkim przeciwnościom oraz podróż od człowieka do maszyny czynią go intrygującą postacią, która wyróżnia się w grze z wieloma różnymi Bohaterami.

Trudno powiedzieć, czy Viktor jest samolubną i chciwą osobą, która wykorzystała swoje moce dla osobistych korzyści, czy też padł ofiarą okoliczności. Tak czy inaczej, możemy być pewni, że ten Mag to coś więcej niż zwykły chłopak. Ma potencjał, by stać się kimś wielkim, niezależnie od tego, czy jest to dobro, czy zło.

Postać Viktora jest jedną z najbardziej wyjątkowych w grze, a jego historia sprawia, że doceniamy to, co przeszedł. Jego zdolność do pokonywania przeszkód dzięki pomysłowości i kreatywności sprawia, że jest fantastycznym kolegą w każdej drużynie.

Jeśli tak, to Viktor może być idealny dla ciebie. Mamy nadzieję, że podobało ci się poznanie Viktora i jego historii. Z pewnością chętnie zobaczymy, jak jego postać rozwinie się w 2. sezonie Arcane.