Kim jest Mel w Arcane?

Arcane to nowy program Riot Games, twórców League of Legends. W tym artykule opiszę, kim jest Mel Medarda.

W Arcane istnieje wiele teorii na temat tego, kim jest Mel. Czy jest ona szalonym i złym szpiegiem? A może jest ofiarą okoliczności, na które nie ma wpływu? Odpowiedź może być jedna lub druga. W całym cyklu pojawia się wiele wskazówek, które wskazują na jej prawdziwą naturę.

Jedną z nich jest sama Mel, która z czasem się zmieniła. Kiedyś była niemal złą osobą, ale wydarzenia w Arcane powoli zmieniły ją w coś więcej niż człowieka. Poza tym wiele elementów osobowości Mel może ujawnić, kim ona jest. Podamy ci kilka wskazówek dotyczących tego, kim jest, a ty będziesz mógł wyciągnąć z tego wnioski.

Mel Medarda

Mel Medarda jest noxiańską arystokratką, która mieszka i służy Piltover w radzie. Głównym celem Mel jest rozwiązywanie każdego kryzysu za pomocą dyplomacji. To ona pomogła Jayce stać się tym, kim jest teraz.

Mel Medarda

Mel Medarda jest osobą o dużej władzy i wpływach w Piltover. Jest członkiem rodziny Medarda, która od wielu pokoleń stoi na czele miasta. Do niedawna była też członkiem Rady Arcane.

Choć Mel jest na tyle lojalna wobec swojej rodziny i Piltover, że nie chce, by zostali skrzywdzeni przez Noxian lub kogokolwiek innego, wydaje się być skłonna do współpracy z każdą grupą, jeśli oznacza to realizację jej własnych celów. A te cele nie zawsze są jasne lub nawet pozytywne dla innych mieszkańców Piltover!

Możesz rozpoznać Mel Medardę z trailera Arcane! Jest ona członkiem rodziny Medarda i ważną postacią w Piltover, która często znajduje się w centrum konfliktów między frakcjami politycznymi.

Jej relacje z Jayce’em

Na początku Jayce był zwykłym dzieciakiem, który zobaczył świat poza swoim własnym. Jego nowa rodzina nie miała zbyt wiele pieniędzy i z trudem dawała sobie radę, więc Mel pomagała, kiedy tylko mogła. W końcu przedstawiła Jayce’a innej osobie, która jej zdaniem mogłaby skorzystać z jego talentów: jej ówczesnemu szefowi, Heimerdingerowi. To początek podróży naszego bohatera!

Później Mel stanie się kochanką Jayce’a i jedną z najbardziej wpływowych postaci w Piltover. Używa tej mocy, by manipulować jego emocjami i nakłaniać go do robienia tego, co chce, ale on dostaje o wiele więcej, niż się spodziewał, gdy się w niej zakochuje.

Mel jest także członkiem rodziny Medarda, którą możesz rozpoznać jako ważną zarówno w lore League, jak i w przedpremierowej promocji Arcane.

Aby zdobyć większą władzę nad miastem, Mel manipuluje Jayce’em, by ten wykonywał jej polecenia, grając ich związek. Jest ona wpływową postacią w świecie Arcane i blisko związana z jednym z jego liderów. W ten sposób wykorzystuje Jayce’a jako środek do celu. I to działa! On daje się nabrać na jej kłamstwa i sztuczki i daje jej dokładnie to, czego chce: dostęp do większej władzy w Piltover.

Jej rola w Radzie

Jest także członkiem Rady Arcane, która utrzymuje wszystko w Piltover. Są jak organ zarządzający, który dba o to, by wszystko szło gładko. I tu właśnie pojawia się Mel. Jak widać na karcie tytułowej, ma ona władzę i wpływ na najbliższą rodzinę oraz innych, którzy są jej winni przysługę w polityce lub interesach.

Mel Arcane

Mel Medarda jest noxiańską arystokratką, która mieszka i służy Piltover w radzie. Ma silne poczucie sprawiedliwości i wierzy w rozwiązywanie każdego kryzysu za pomocą dyplomacji. Nauczył ją tego jej brat. Zaopiekował się nią, gdy ich rodzice zginęli w Ostatniej Bitwie. Mel pomogła Jayce stać się tym, kim jest teraz, mimo że rodzina nie pochwala jego wyborów.

Wierzy w odnajdywanie w ludziach tego, co najlepsze, nawet gdy pokazują swoje najgorsze oblicze. Dba o to, by wszyscy mieli sprawiedliwą reprezentację w Radzie i egzekwuje prawa z Piltover bez uprzedzeń czy faworyzowania.

Jej brat i jego tajemnica

Zacznijmy od informacji o Melu. Jest on młodszym bratem Kina, wybitnego noxiańskiego żołnierza i jest niezwykle podobny do swojej matki, Ambessy Medardy. Przez wiele lat był ambasadorem w różnych krajach Runeterry. Został zaproszony do Rady Noxiańskiej jako członek Rady Dyplomacji!

Teraz przygotowuje się do kolejnego zadania w domu: spotkania z królem Jarvanem III podczas Szczytu (corocznego wydarzenia, na którym spotykają się przywódcy z całego Valoran). Aby omówić, jak najlepiej przywódcy każdego kraju mogą zapewnić pokój wśród swoich ludzi w nowej erze.

Wychowywał ją Kino, jej brat. Dorastali razem jako rodzeństwo. Nauczył ją wszystkiego, co musiała wiedzieć, by zostać oficerem w szeregach armii Noxus.

Mel uważa, że dyplomacja jest zawsze lepsza niż wojna, gdy mamy do czynienia z trudnymi sytuacjami – wewnątrz własnych granic lub gdy staramy się wypracować różnice między narodami. Jego celem w całej karierze było rozwiązywanie każdego kryzysu za pomocą dyplomacji, ale czasem oznacza to dokonywanie trudnych wyborów po drodze. To jak prowadzenie rozmów, których nikt inny nie chce, z ludźmi, którzy nie zawsze są chętnymi uczestnikami.

Jej pomoc w Hextechu

Mel jest noxiańską arystokratką i członkiem Rady Piltover. Od dawna jest sprzymierzeńcem Jayce’a i Viktora, pomagając im, gdy badali pochodzenie magii połączonej z technologią w ich wspólnej pracy.

Matka Mela, Ambessa Medarda

Matka Mela to noxiańska generał o imieniu Ambessa Medarda. Należy ona do armii noxiańskiej i chce przejąć kontrolę nad miastem, ponieważ uważa, że będzie to dobre dla jej kraju. Naciska na Mela, by przejął kontrolę, bo inaczej może dojść do pełnej inwazji.

Być może nie słyszałeś o Noxus w Runeterrze, ale to ważna część League of Legends. Boram Darkwill założył imperium, które miało obsesję na punkcie zjednoczenia wszystkich regionów poprzez siłę i moc. Stworzył zespół potężnych magów i wojowników, którzy mieli mu pomóc w osiągnięciu tego celu.

Znani byli jako Czarna Róża, a ich misją było podbicie wszystkich innych narodów wszelkimi możliwymi sposobami i przyłączenie ich do Noxus.

Chcą, by ich ojczyzna była solidna i budziła strach u wszystkich, którzy znają jej nazwę, bardziej niż cokolwiek innego. Uważasz, że jeśli Noxus zdoła zjednoczyć wszystkie regiony dzięki sile, to w końcu zyska szacunek, na jaki zasługuje ze strony innych narodów (a może nawet stanie się wystarczająco silny, by je podbić).

Dlatego właśnie rozpoczął wojnę przeciwko wszystkim: nie tylko dlatego, że jesteś dobry w walce z magicznymi stworzeniami, ale dlatego, że wierzysz, iż sprawdzenie się na polu bitwy pomoże przekonać innych, że twoja sprawa jest honorowa. A nawet może sprawić, że twój kraj stanie się silniejszy!

Noxus to niebezpieczne imperium w Runeterrze i League of Legends. To potężne i wpływowe imperium, którego korzenie sięgają pierwszych dni League. Noxus istnieje od samego początku i do dziś jest jednym z najważniejszych regionów Runeterry.

Być może już się domyślasz, ale matką Mela jest noxiańska generał Ambessa Medarda. Ona i jej armia kontrolują Brightoak i naciskają na Mel, by przejęła miasto. Jeśli nie zrobi tego szybko, może dojść do inwazji na pełną skalę.

Historia rodziny Mel

Mel nie chciała mieć nic wspólnego z wojną jej matki i jego klanu. Nauczyła się radzić sobie z problemami w sposób dyplomatyczny. Jej matka, Ambessa, pokazała Mel, jak używać władzy dla większego dobra wszystkich żyjących istot. Dlatego szokiem było, gdy Mel zdała sobie sprawę, że będzie musiała użyć swoich mocy, by powstrzymać wojnę. Między Noxusem a Piltoverem raz na zawsze!

Jak widać z jej dialogu i wyglądu, Mel nie chciała mieć nic wspólnego z wojną jej matki i jego klanu. Mel wiele się nauczyła, jak walczyć, ale nie jak kogoś zabić. Mel nie chciała być wciągnięta w wojnę, która pochłonie lata zmarnowanych wysiłków i straconych żyć z powodu czegoś, czego nie mogła zrozumieć.

Jeśli po przeczytaniu tego wszystkiego nadal nie wiesz, kim jest Mel, nie przejmuj się! Sprawdź mój następny post o Arcane, w którym opowiem o tym, jak wymyśliłem ich imiona!

Jako dziecko często spędzała czas ze swoim bratem, pomagając na polach w pobliżu ich domu. Mel nigdy nie lubiła się kłócić i wolała zachować spokój i prostotę. Rodzice uczyli ją, że należy traktować wszystkich z szacunkiem, nawet jeśli oni sami go nie okazywali.

Mimo że Mel nie chciała mieć nic wspólnego z noxiańską stroną tej rodzinnej waśni, wiedziała, że w końcu spadnie na nią, czy jej się to podoba, bo Ambessa Medarda jest jednym z najbardziej bezwzględnych generałów w całym Noxus. A nie zostaje się generałem, jeśli nie jest się gotowym do walki za swoją sprawę!

Wniosek

Wiemy, że nie jest ona sprzymierzeńcem Jayce’a. Może być szpiegiem z Noxus pracującym pod przykrywką, a może jest sprzymierzona z ciemną siłą w Piltover, jak Vi. Niezależnie od tego, jaka jest jej prawdziwa tożsamość, jasne jest, że Mel nie można ufać ani jej nie doceniać!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł wyjaśnić tajemniczą postać Mel w Arcane. Wiemy, że czasem trudno ją rozgryźć, ale jeśli weźmiesz pod uwagę nasze wskazówki, wkrótce będziesz w stanie to zrozumieć.

Mel nie jest postacią w grze, ale może się pojawić w miarę postępów serii. Przedstawiliśmy już historię Mel i zasady, według których gra. Teraz, kiedy wiesz już więcej o tym, kim jest Mel i co oferuje w Arcane, mamy nadzieję, że z niecierpliwością czekasz na jej historię w przyszłości!