7 najlepszych Cichych Myszek do Gier w 2024 roku

Cicha mysz to ratunek dla tych późnonocnych sesji gier, ponieważ eliminuje denerwujące klikanie. Jeśli chcesz uzyskać doskonałe wrażenia z gry, nie denerwując się odgłosami kliknięć myszy, sprawdź naszą listę 7 najlepszych cichych myszy do gier w 2024 roku.

Bez względu na to, czy jesteś nocnym graczem, który obawia się, że obudzi swoją rodzinę, czy też zdenerwuje opinię publiczną głośnymi, powtarzającymi się kliknięciami, ciche myszy są wybawieniem dla osób wrażliwych na hałas.

Ponieważ ciche myszy są tak wyjątkowym wymogiem, nie ma ich na rynku tak wiele, jak standardowych kliknięć, ale jest ich wystarczająco dużo, byś mógł się podrapać po głowie, szukając idealnej cichej myszy.

I tu właśnie wkraczamy my. W tym artykule przeanalizujemy 7 najlepszych cichych myszy na rynku, oddzielając zwycięzców od przegranych, abyś po zakupie nie musiał zmagać się z żalem kupującego.

Oto nasze najlepsze 3 propozycje najlepszych cichych myszy do gier w 2024 roku:

Czy ciche myszy są dobre?

Tak! Ciche myszy są dobre zarówno do gier, jak i do celów biurowych. Cicha mysz może zredukować hałas kliknięcia o ponad 90%! Najlepszą i najbardziej oczywistą zaletą cichych myszy jest to, że nie będziesz już przeszkadzać ludziom wokół siebie. Ponadto takie myszy mają ergonomiczne kształty, dzięki czemu można je wygodnie trzymać podczas wielogodzinnych sesji gier.

Jaka jest najlepsza cicha mysz do gier?

Skoro omówiliśmy już zalety cichych myszy, oto nasze propozycje najlepszych cichych myszy do gier na rok 2024.

1. Logitech G502 HERO

Najlepsza w sumie

Logitech G502 HERO Wydajna przewodowa mysz do gier, czujnik HERO 25K, 25 600 DPI, RGB, regulowana waga, 11 programowalnych przycisków, pamięć wewnętrzna, PC / Mac
 • Czujnik Hero 25K poprzez aktualizację oprogramowania z G HUB, ta aktualizacja jest darmowa dla wszystkich graczy: Nasz najbardziej zaawansowany sensor, ze śledzeniem 1:1, prędkością 400 ips i czułością 100 - 25 600 dpi oraz zerowym wygładzaniem, filtrowaniem i akceleracją
 • 11 konfigurowalnych przycisków i wbudowana pamięć: Przypisz własne polecenia do przycisków i zapisz do pięciu profili gotowych do odtwarzania bezpośrednio w myszy
 • System regulowanych ciężarków: Umieść wewnątrz myszy do pięciu wymiennych ciężarków o wadze 3,6 grama, aby spersonalizować wagę i balans
 • Programowalne oświetlenie RGB i technologia Lightsync: Dostosuj oświetlenie spośród prawie 16,8 miliona kolorów, aby dopasować je do barw swojej drużyny, wybrać własne lub zsynchronizować kolory z innymi urządzeniami Logitech G
 • Opóźnienie kliknięcia jest niskie, a wydajność czujnika jest doskonała
 • Solidna konstrukcja
 • Kilka programowalnych wejść
 • Regulowane wagi
 • Osoby o małych dłoniach mogą uznać, że duża konstrukcja jest niewygodna

Jeśli chodzi o możliwość regulacji DPI, Logitech G502 HERO jest najlepszą cichą myszą do gier. Poza tym G502 jest idealna do gier, zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym.

Mysz do gier Logitech G502 HERO to dobrze wykonana przewodowa mysz do gier. Zawiera wiele konfigurowalnych przycisków, takich jak przycisk snajperski, i jest przeznaczona dla osób praworęcznych z podpórką na kciuk.

Charakteryzuje się zmniejszonym opóźnieniem kliknięcia i dużym zakresem CPI. Choć jest nieco cięższa niż specjalistyczna mysz do gier FPS, jest wyposażona w pięć regulowanych ciężarków, dzięki czemu możesz rozłożyć ciężar zgodnie z własnymi upodobaniami.

Wyposażona jest w kółko przewijania, które można odblokować do swobodnego przewijania, oraz w przechylenia L/R do przewijania poziomego, co jest rzadko spotykane w myszach dla graczy. Jest to jednak duża mysz i osoby o małych dłoniach prawdopodobnie będą miały trudności z uzyskaniem dobrego uchwytu lub dostępu do wszystkich przycisków.

Dlaczego jest to najlepsza cicha mysz do gier w 2024 roku?

Logitech G502 HERO to doskonała mysz do gier typu first-person shooter. Przyznajemy jej pochwałę za wyjątkową wydajność i niezwykłą wszechstronność dzięki możliwości dostosowania wagi i wielu przyciskom. Mysz jest całkiem dobrze wykonana i przyjemna w użyciu dzięki chwytnemu korpusowi i konstrukcji dla osób praworęcznych z podpórką pod kciuk, w której znajduje się również przycisk snajperski. Ma zmniejszone opóźnienie kliknięcia i duży zakres CPI, który można dostosować.

2. Razer Mamba Elite

Zwycięzca

Przewodowa mysz Razer Mamba Elite: czujnik optyczny 16,000 DPI - podświetlenie Chroma RGB - 9 programowalnych przycisków - mechaniczne przełączniki
 • Czujnik optyczny o wysokiej precyzji 16 000 DPI: Regulacja czułości w locie za pomocą specjalnych przycisków DPI (programowalnych) dla gier
 • Możliwość dostosowania profili kolorów Chroma RGB: Zawiera 16,8 miliona kombinacji kolorów w, dołączone profile predefiniowane
 • Ulepszona, ergonomiczna konstrukcja: Gumowane uchwyty boczne zmniejszają zmęczenie podczas długich sesji użytkowania
 • Wyprofilowane, gumowane kółko przewijania dla maksymalnej dokładności: małe, wyczuwalne nierówności zwiększają przyczepność i pomagają w kontrolowaniu przewijania w grach o wysoką stawkę
 • Opóźnienie kliknięcia jest niskie
 • Konstrukcja jest dobrze wykonana i wygodna
 • Doskonała wydajność dzięki regulacji polling rate i CPI
 • Wiele opcji mapowania przycisków
 • Masywna konstrukcja nie jest idealna dla małych dłoni
 • Kabel w oplocie często się zagina

Razer Mamba Elite to świetna przewodowa mysz do gier dla praworęcznych graczy. Charakteryzuje się elegancką, czarną konstrukcją, która wygląda podobnie do innych myszy Razer, ale zawiera również 20 stref RGB, które można dostosować do każdej konfiguracji gier. Dzięki zmniejszonemu opóźnieniu kliknięcia, konfigurowalnemu CPI i polling rate, jest idealna do gier.

W przeciwieństwie do większości myszy z naszej listy, Razer Mamba Elite jest przeznaczona wyłącznie dla graczy praworęcznych. Mysz ma nieco symetryczny kształt z niewielkim wzniesieniem po lewej stronie, gdzie spoczywają palec wskazujący i kciuk, co sprzyja bardziej neutralnej postawie nadgarstka – podobnie jak w przypadku spokojnej pionowej myszy do gier.

Mamba Elite jest wyposażona w precyzyjny sensor optyczny 5G o DPI do 16 000, który można dostosować do własnych potrzeb. Czułość można zmieniać w locie za pomocą przycisku DPI znajdującego się tuż nad kółkiem myszy. Jeśli chcesz uzyskać bardziej precyzyjne ustawienia, możesz skonfigurować przycisk DPI tak, by przełączał się między zdefiniowaną liczbą poziomów DPI.

Ogólnie rzecz biorąc, ta mysz jest idealna do gier typu first-person shooter. Ma doskonałe opóźnienie kliknięcia, dobrą ergonomię i solidną budowę. Oferuje również doskonałą wydajność, a regulacja CPI i polling rate pozwala dostosować ją do własnych preferencji.

3. JSCO Noiseless

Wybór budżetowy

Bezgłośna mysz optyczna USB do gier komputerowych 1600 DPI Super Quiet JNL-101K Black Silent
 • Bezgłośna mysz optyczna USB do gier komputerowych 1600 DPI Super Quiet JNL-101K Black Silent
 • Opatentowane bezgłośne przełączniki (tylko lewe i jasne)
 • Regulowane DPI: 800 / 1200 / 1600 dpi
 • 95% cichsze niż konwencjonalne istniejące produkty
 • Niedrogi
 • Ergonomiczna strona
 • Trwała konstrukcja
 • Minimalny hałas klikania
 • Nie jest idealny dla osób o dużych dłoniach
 • Nie można jej zaprogramować

Bezgłośna mysz optyczna USB do gier to doskonały i tańszy wybór, jeśli szukasz ekonomicznej, cichej myszy do gier.

Kiedy porównasz dźwięk tej myszy z dźwiękiem standardowej myszy, zauważysz znaczącą różnicę. JSCO dokonało tego poprzez zastosowanie unikalnych, bezgłośnych przełączników za przyciskami.

JNL-101K firmy JSCO ma bardzo małą i podstawową konstrukcję i waży tylko 3,2 uncji. Cała zewnętrzna obudowa tej myszy do gier jest ciemnoszara, co nadaje jej bardzo uniwersalny wygląd.

Według producentów ta mysz pracuje o 95% ciszej niż inne myszy do gier dostępne obecnie na rynku. Wynika to z zastosowania innowacyjnych, bezgłośnych przełączników kliknięć, które znajdują się w lewym przycisku myszy.

Kółko myszy i inne przyciski nie są ciche, ale nie robią zauważalnej różnicy, gdy są używane. Sensor JNL-101optical K ma trzy ustawienia DPI: 800, 1,200 i 1,600. Przycisk DPI znajduje się nad kółkiem myszy i pozwala na regulację DPI myszy w podróży, co zapewnia większą wygodę.

4. SteelSeries Sensei 310

SteelSeries Sensei 310 Mysz do gier - czujnik optyczny TrueMove3 12 000 CPI - konstrukcja oburęczna - przyciski Split-Trigger - podświetlenie RGB, czarna
 • Niestandardowy sensor sportowy TrueMove3 12 000 CPI, 350 IPS z optycznym śledzeniem 1 do 1
 • Legendarna konstrukcja SteelSeries Sensei dla uchwytów typu claw i palm
 • Dwustrefowe, wielokolorowe oświetlenie Prism RGB umożliwia dostosowanie oświetlenia do potrzeb użytkownika. Zapisz wszystkie swoje ustawienia wydajności i oświetlenia bezpośrednio w Sensei 310
 • Zgodny system operacyjny to windows, mac i linux. Wymagany port USB. Oprogramowanie to steelseries engine 3.10.12 plus, dla systemów windows 7 lub nowszych oraz mac osx 10.8 lub nowszych
 • Opóźnienie kliknięcia jest dobre
 • Wszystkie przyciski można dostosować do własnych potrzeb
 • Ma solidną budowę
 • Zaprojektowana dla graczy lewo- i praworęcznych
 • Stała odległość podnoszenia
 • Istnieją tylko dwie opcje DPI

SteelSeries Sensei 310 to nasz następny wybór, a jest to kolejna świetnie wyglądająca cicha mysz o dużej wszechstronności.

SteelSeries Sensei 310 to doskonała przewodowa mysz do gier. Choć zachowuje podstawowy design i ośmioprzyciskową konfigurację swoich poprzedników, to w sposób jednoznacznie nowoczesny podchodzi do tradycyjnych urządzeń peryferyjnych. Tradycyjne anodyzowane i chromowane wykończenia zostały zastąpione nieco piaskową, matową powłoką, która jest wygodniejsza w trzymaniu.

SteelSeries Sensei 310 wydaje się mieć również wszystkie odpowiednie krzywizny. Grzbiet myszy ostro opada w dół, co ułatwia owinięcie wokół niej dłoni. Tymczasem smukły korpus myszy przekształca się w parę szerokich bioder, do których z uwielbieniem będą przylegać Twoje palce.

Niezależnie od tego, czy preferujesz chwyt palmowy, czy claw grip, ta mysz powinna wygodnie leżeć w Twojej dłoni.

Mysz charakteryzuje się rozsądną latencją klikania, przyzwoitym dystansem unoszenia, dużym zakresem CPI oraz stałym CPI, które można regulować co 100 punktów. Niestety, gumowy kabel jest nieco sztywny.

Chociaż mysz SteelSeries nie jest najbardziej przystępną cenowo myszą do gier na rynku, jest warta swojej ceny ze względu na wygodę, jakość wykonania i niesamowitą wydajność czujnika.

5. Razer Lancehead TE

Razer Lancehead Tournament Edition: 5G Optical Sensor - 16,000 Dpi - On-Board & Cloud Memory - Ambidextrous Gaming Mouse - Gunmetal
 • Najbardziej zaawansowany sensor optyczny na świecie
 • Całkowicie nowa obudowa dla osób oburęcznych
 • Zasilany przez Razer Synapse Pro
 • Konstrukcja dla osób oburęcznych
 • Regulowane DPI
 • Niezwykle wygodna
 • Oprogramowanie Synapse pozwala użytkownikom łatwo dostosować różne rzeczy
 • Nie ma programowalnych klawiszy
 • Brak wskaźnika poziomu DPI podczas gry

Razer to znana i renomowana marka w sektorze gier. Mysz do gier Razer Lancehead TE (Tournament Edition) ma wszystko, czego potrzebujesz do cichej pracy, od najwyższego komfortu po żywe oświetlenie RGB.

Razer Lancehead TE jest zdecydowanie najbardziej wytrzymała i ergonomiczna pod względem konstrukcji. Górna powierzchnia jest gładka, natomiast boki mają wielowarstwowy uchwyt przypominający gumę, który utrzymuje palce w miejscu, zapewniając optymalną kontrolę.

Dwukierunkowa konstrukcja tej myszy sprawia, że jest ona odpowiednia zarówno dla osób leworęcznych, jak i praworęcznych. Obie strony myszy zawierają konfigurowalne przyciski, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać jej możliwości niezależnie od tego, czy jesteś prawo- czy leworęczny.

Ta mysz do gier od Razera ma precyzyjny sensor optyczny o rozdzielczości 16 000 DPI, który zapewnia lepszą wydajność. Jeśli 16 000 DPI to dla Ciebie za dużo, możesz dostosować poziomy DPI do swoich specyficznych wymagań w grze i poruszać się między nimi za pomocą specjalistycznych przycisków DPI na myszy.

Mimo to Lancehead jest solidną i trwałą myszą do gier. Nie jest najlepsza ze względu na pewne problemy z wygodą dla osób korzystających z uchwytu na dłoń. Niezależnie od tego, czy mysz jest przewodowa, czy bezprzewodowa, działa wspaniale.

6. MOJO Pro

MOJO Pro Performance Silent Gaming Mouse - przewodowa mysz do gier z 9 programowalnymi przyciskami, w tym przycisk Sniper (szybkostrzelny), 12000 DPI, 1000 Hz, przyciski z regulacją siły nacisku, własne profile gracza i więcej
 • Mysz MOJO Pro Performance Gaming Mouse łączy w sobie jeden z najlepszych czujników do gier z naszą ergonomiczną konstrukcją wyrzeźbioną w dłoni i wszystkimi cichymi przyciskami, tworząc idealną mysz do gier
 • W pełni konfigurowalny - pobierz nasze oprogramowanie, aby dostosować przyciski, ustawić makra, dostosować DPI, ekran LED, ustawić profile gracza i wiele więcej
 • Bezbłędny zaawansowany czujnik PMW3336 do 12000 DPI i 1000 Hz Polling Rate
 • Wymaga systemu Windows 7 lub wyższego. Dzięki naszemu łatwemu w użyciu oprogramowaniu możesz dostosować każdy szczegół myszy do swojego idealnego profilu
 • Programowalne przyciski
 • Ergonomiczna strona
 • Możliwość dostosowania oświetlenia RGB
 • Dedykowane klawisze makro
 • Oprogramowanie jest nieco zbugowane
 • Nieco ciężka

Na końcu tej listy znajduje się MOJO Pro Performance, mysz do gier, która oferuje niemal bezgłośną rozgrywkę. Główną zaletą tej myszy jest to, że jej kółko przewijania i przyciski są praktycznie bezgłośne, więc nie będziesz się rozpraszać podczas gry. Jest to idealny partner do gier, o eleganckim wyglądzie, świetnej wydajności i konfigurowalnych przyciskach.

Ta cicha mysz została zaprojektowana głównie dla użytkowników praworęcznych. Większość dodatkowych przycisków znajduje się po lewej stronie myszy, gdzie spoczywają Twoje palce.

Pod nimi znajduje się prosta podpórka pod kciuk, która nie tylko zapewnia komfort, ale także pomaga mocniej chwycić mysz.

Niezależnie od tego, czy lubisz gry MMO, czy strzelanki pierwszoosobowe, MOJO Pro jest dla Ciebie idealną cichą myszką do gier średniej klasy. Dzięki 9 konfigurowalnym przyciskom możesz dostosować mysz do swojego stylu gry.

Mysz MOJO Pro Performance Gaming Mouse charakteryzuje się częstotliwością pollingu 1000 Hz i osiąga 12 000 DPI. MOJO Pro różni się od innych myszy tym, że ma klawisz szybkiego strzału, który może być przydatny w niektórych grach.

7. Granvela Forter i720

Bezgłośna mysz bezprzewodowa, Forter i720 Ergonomiczna, praworęczna, bezprzewodowa, cicha mysz do gier dla Windows i MAC - czarna
 • 2.bEZPRZEWODOWA MYSZ DO GRY 4G Hz dla komputerów Mac: do myszy dołączone są 2 baterie aikaliczne AAA. Korzystaj z technologii bezprzewodowej 2,4(GHz), która zapewnia niezawodne połączenie na odległość do 30 (ok. 98 stóp), bezpieczniejsze i dokładniejsze niż tradycyjny system radiowy FM.
 • SILENT CLICK i SZYBKIE REAKCJE : Cicha praca tej myszy sprawia, że jest ona idealna do biblioteki, biura, szpitala i innych miejsc wymagających ciszy.Odkryj najbardziej czułą i wygodną bezprzewodową mysz do gier! Idealny dodatek do komputera, który zwiększy twoją wydajność! Zaawansowana technologia bezprzewodowa 2,4 GHz umożliwia pracę w odległości do 30 m z niewielkim opóźnieniem lub bez spadku sygnału.
 • KOMFORT I PRECYZJA W TWOICH PALCACH: Bezprzewodowa mysz do gier jest niezbędnym akcesorium komputerowym dla zagorzałych graczy! Będziesz zaskoczony niezrównaną wygodą, śmiertelną dokładnością i zabójczą precyzją naszej wytrzymałej myszy do gier do komputerów stacjonarnych i laptopów!
 • SZEROKA KOMPATYBILNOŚĆ: Ta mysz komputerowa może działać na portach USB 3.1, 3.0, 2.0 lub mniejszej wersji lub Win10, Win8, Win7, XP(x64)/ Vita/ 7/ 8 Mac OS X/Linux itp. (więcej niż V10.4). Ta mysz komputerowa jest kompatybilna z komputerami PC, Laptop, Mac, Notebook. w zestawie znajdują się 2 baterie AA.
 • Prawdziwie ciche klikanie
 • Miejsce na oparcie palców po stronie myszy
 • Regulowane DPI
 • Gładkie podkładki na spodzie
 • Raczej niewielki rozmiar

Na koniec Granvela Forter i720, która jest kolejną świetnie wyglądającą cichą myszą do gier z wieloma funkcjami.

Jeśli chodzi o wygląd, Granvela Forter i720 ma rozmiar od średniego do dużego, który nadaje się dla graczy o większych dłoniach. Mysz waży zaledwie 75 gramów. Dzięki czarno-szaremu wyglądowi zewnętrznemu ta mysz do gier ma klasyczny wygląd.

Ta mysz do gier jest odpowiednia dla użytkowników o dużych i średnich dłoniach, w zależności od ich wielkości.

Eleganckie kółko myszy znajduje się w górnej części myszy, wraz z przyciskiem DPI, który umożliwia wybór pomiędzy różnymi wartościami DPI myszy.

Mysz posiada bezprzewodowe połączenie 2,4 GHz, które jest niezawodne i szybko przesyła sygnały. Przyciski są bardzo dokładne i czułe – w ciągu całego okresu użytkowania zarejestrowały ponad milion kliknięć. Połączenie bezprzewodowe eliminuje konieczność stosowania długich przewodów i pozwala na przesyłanie sygnałów na odległość do 30 metrów.

Ogólnie rzecz biorąc, cicha mysz do gier Granvela jest niezwykle prosta w użyciu, a jej ergonomiczne uchwyty pozwalają na używanie jej przez wiele godzin bez odczuwania bólu czy zmęczenia rąk. Mysz dobrze leży w małych i dużych dłoniach i jest łatwa w użyciu.

Jak wybrać najlepszą cichą mysz do gier?

Szukając cichej myszy, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Poniżej podano kilka najważniejszych czynników, które należy rozważyć podczas podejmowania decyzji:

Redukcja hałasu

Ponieważ celem tego artykułu jest omówienie cichych myszy, najbardziej oczywistym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, szukając cichej myszy, jest redukcja hałasu.

Powinieneś spróbować kupić mysz, która jest tak cicha, jak to tylko możliwe. Stopień redukcji hałasu powinien wynosić co najmniej 90%. Jak widać na przykładzie myszy, których recenzje zamieściliśmy powyżej, różne myszy mają różny stopień redukcji hałasu.

Upewnij się też, że wszystkie części myszy są ciche, w tym lewe i prawe kliknięcie, przyciski, rolka przewijania itp.

Cena

Cicha mysz jest zwykle droższa od zwykłej myszy o podobnej jakości. Umieszczenie określenia “cicha” daje producentom carte blanche na podniesienie cen, niezależnie od tego, czy jest to uzasadnione, czy nie. Jeśli chcesz mieć więcej funkcji, takich jak dodatkowe przyciski, czujniki o wysokiej rozdzielczości i możliwość dostosowania, powinieneś liczyć się z koniecznością dopłaty za cichą mysz, zwłaszcza jeśli jest ona przeznaczona do gier. Ta dodatkowa wydajność ma swoją cenę, a gdy dodamy do tego ciche działanie, cena szybko rośnie.

Jeśli jednak Twoje wymagania są umiarkowane, nie trzeba wiele, by uzyskać mysz, która wygląda doskonale, jest wygodna, działa prawie bezgłośnie i ma dobrą żywotność.

Ustawienia DPI

Czułość myszy zależy od ustawień DPI (Dots per Second). Oznacza to, jak daleko wskaźnik będzie się poruszał po przesunięciu myszy. Gracze przywiązują dużą wagę do tych opcji. Dzieje się tak dlatego, że w grach takich jak CSGO ważne jest, by wiedzieć, w co celuje Twoja broń.

Jeśli DPI jest ustawione na zbyt wysoką wartość, może celować zbyt daleko od celu lub jeśli jest ustawione na zbyt niską wartość, cel może nie sięgać wystarczająco daleko. Wysokie DPI oferuje większą dokładność dla niektórych osób, podczas gdy niższe DPI oferuje lepszą dokładność dla innych. Aby to obejść, większość myszy umożliwia dostosowanie DPI do własnych potrzeb.

Polling

Polling to czas potrzebny na poruszenie myszą i wyświetlenie tego ruchu na ekranie. Częstotliwość tego zdarzenia jest mierzona w hercach (Hz), które mieszczą się w zakresie od około 125 do 1000 Hz. Nawet jeśli występuje pewne opóźnienie, jest ono ledwo widoczne, chyba że grasz w intensywną grę. Tej wartości nie należy mylić z częstotliwością RF myszy bezprzewodowej.

Przewodowa a bezprzewodowa

To jest pytanie, które zadaje wiele osób. Wiele osób popiera zarówno myszy przewodowe, jak i bezprzewodowe, i nie bez powodu: obie mają swoje zalety.

Mysz bezprzewodowa daje większą swobodę. To Ty decydujesz, gdzie ją położyć. Możesz nawet wykorzystać jej zasięg, by usiąść daleko od komputera, jeśli chcesz. Jednak w przypadku myszy bezprzewodowej musisz dodatkowo wziąć pod uwagę ładowanie baterii i oszczędzanie energii. Nie musisz się o to martwić, jeśli używasz myszy przewodowej.

Przyciski

Zawsze powinieneś wiedzieć, ile przycisków potrzebujesz w swojej myszy, zanim ją kupisz. Prosta mysz będzie miała co najmniej dwa przyciski, w tym prawe i lewe kliknięcie, a także przycisk przewijania.

Jednak bardziej nowoczesne myszy mają dodatkowe przyciski do regulacji czułości DPI. Z tego powodu liczba przycisków może być różna. Zwykle jednak jest to liczba rzędu 3-5. Niektóre myszy mają też przyciski umożliwiające przejście do następnej lub poprzedniej strony.

Ergonomia i konstrukcja

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy rozważyć, jest ergonomia cichej myszy do gier. Optymalna ergonomia zapewni Ci komfort, którego potrzebujesz podczas wymagającej fizycznie gry. Ważne jest sprawdzenie, czy Twoje dłonie są wygodne podczas długotrwałego trzymania myszy.

Jeżeli mysz jest zbyt duża, mała, szeroka lub wąska dla Twojej dłoni, może powodować zmęczenie lub ból dłoni z powodu nadmiernej kompensacji. Idealna mysz będzie miała podpórkę pod kciuk i wyważenie na palce, co zapewni lepszą kontrolę.

Końcowe przemyślenia

Ciche myszy robią wrażenie w porównaniu ze zwykłymi myszami. Są stworzone dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteś projektantem, czy profesjonalnym graczem. Możesz znaleźć cichą mysz dla swoich potrzeb, zapoznając się z naszą listą 7 najlepszych cichych myszy do gier z 2024 roku. Szukając myszy do gier, pamiętaj, że chcesz mieć taką, która jest ergonomiczna, trwała i będzie Ci służyć przez lata. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci znaleźć idealną mysz!