4 najlepsze 40% klawiatury mechaniczne dla graczy w 2024 roku

Obecnie klawiatury 40% są najrzadziej spotykanym modelem klawiatury, jaki można znaleźć gdziekolwiek. Dzieje się tak dlatego, że większość nabywców uważa, że nieodłączny charakter klawiatury jest bardzo ograniczony podczas korzystania z niej. Chociaż klawiatury 40% mogą być trudne do znalezienia lub nie tak popularne jak inne klawiatury, to jednak dzięki niektórym klawiszom służą do konkretnych celów.

Oto nasze propozycje najlepszych klawiatur mechanicznych 40% w 2024 roku:

Jeśli Twoje poszukiwania najlepszej klawiatury 40% na Amazon doprowadziły Cię tutaj, to masz szczęście, ponieważ przedstawimy Ci najlepiej przebadane klawiatury 40% na Amazon. Ponadto, jeśli nie słyszałeś o tym, czym jest 40% klawiatura, ten artykuł dokładnie wszystko wyjaśni. Co więcej, poznasz najlepszą klawiaturę 40%, której możesz używać w dowolnym celu.

Co to jest klawiatura 40%?

Klawiatura 40% zawiera 40% klawiszy znajdujących się w standardowej klawiaturze. Jest to kompaktowa klawiatura, która ma w sumie około 40 do 45 klawiszy. Nazwa jest opisem jej wielkości w porównaniu z klawiaturą standardową lub pełnowymiarową. Na rynku rzadko można spotkać klawiatury 40%, ponieważ są one produkowane na zamówienie lub specjalnie dla hobbystów klawiatur mechanicznych.

Dlaczego użytkownicy klawiatur kochają 40% klawiaturę mechaniczną?

Dla maszynistów, którzy nie używają często NUMPADU, klawiatura 40% jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga dodatkowego miejsca, którego potrzebuje zwykła klawiatura. klawiatury 40% występują w różnych wersjach i są dostępne na zamówienie producentów klawiatur. Niezależnie od sytuacji wokół nich, większość nabywców korzysta z niewielkich rozmiarów i używa ich do codziennych czynności.

Jaka jest najlepsza klawiatura 40%?

1. DIERYA DK61E 60%

Najlepsza w sumie

DIERYA DK61E 60% Mechaniczna klawiatura do gier, RGB Backlit Wired PBT Keycap Waterproof Type-C Mini Compact 61 Keys Computer Keyboard with Full Keys Programmable (Gateron Optical Red Switch)
 • ✅【Kompaktowy design i ergonomia】❥Ta 60% przewodowa klawiatura mechaniczna DK61E ma idealny rozmiar i jest dobra do użytku domowego i biurowego, bez Numpada, co daje więcej miejsca na biurku. ❥ Naukowa konstrukcja nasadek klawiszy w kształcie schodków zapewnia maksymalny komfort, zmniejsza zmęczenie po długotrwałym użytkowaniu i pomaga zminimalizować ilość literówek. Specjalna wyściółka na klawiaturze zwiększa jej stabilność. Jest przeznaczona dla graczy, pracowników biurowych, maszynistów, copywriterów, programistów i redaktorów.
 • podświetlenie RGB - wbudowane i dostosowywane】❥Wbudowane wiele efektów świetlnych i tryb podświetlenia w jednolitym kolorze, nie wymaga sterowników. FN+|: Przełączanie między wbudowanymi efektami świetlnymi. FN+}]: Przełączanie między wbudowanymi stałymi kolorami. Dowolnie reguluj jasność i szybkość świecenia. ❥ Możesz również dostosować inne efekty świetlne za pomocą sterownika.
 • ✅ 【4 warstwy profili & nagrywanie makr & 100% Anti-ghosting】❥Możesz nagrywać makra, dostosowywać zaawansowane funkcje i makra offline, dostosowywać efekty świetlne, personalizować klawisze funkcyjne dzięki naszemu sterownikowi Dierya DK61E. ❥Wspiera NKRO (pełny tryb zapobiegający duchom).
 • ✅【PBT Double-shot Keycaps & Hot-swappable Gateron Optical Switches】 ❥Odporność na ścieranie i twardość PBT są znacznie wyższe niż w przypadku klawiszy ABS, są też olejoodporne, co zapewnia najlepsze wrażenia z pisania i grania. Zmieniaj je na życzenie dzięki dołączonemu do zestawu ściągaczowi. ❥ Przełączniki optyczne Gateron można wymieniać na gorąco i zastępować innymi. Klawiatury z możliwością wymiany na gorąco nie wymagają lutowania/rozlutowywania przełączników ani zakupu nowej klawiatury. (Kompatybilne tylko z przełącznikami optycznymi)
 • Duża możliwość dostosowania
 • Klawisze są w pełni programowalne
 • Przystępna cena
 • Krótki kabel USB-C
 • Niskiej jakości nasadki klawiszy
 • Dostępna tylko w trybie przewodowym

Zakładamy, że klawiatura DIERYA DK61 60% może służyć jako klawiatura 40%, więc umieszczamy ją na naszej liście. Klawiatura ta jest idealna, jeśli jesteś zapalonym graczem lub chcesz mieć kompaktową klawiaturę, aby zaoszczędzić trochę miejsca na biurku. Jednak jako klawiatura 60% nie posiada klawiszy strzałek, klawiatury numerycznej i klawiszy wierszy funkcyjnych.

Klawiatura jest wykonana z plastiku PBT z podwójnie wtryskiwanymi na gorąco nasadkami klawiszy, dzięki czemu jest bardziej trwała. Dodatkowo posiada 5 zaprogramowanych trybów oświetlenia RGB. Oprogramowanie pozwala jednak na dostosowanie ustawień kolorów do własnych potrzeb.

5 wstępnie zaprogramowanych trybów oświetlenia RGB to:

 • RGB
 • Pełna zieleń
 • Kolarskie spektrum
 • Wspaniały wodospad
 • Wiatrak

Dlaczego jest to najlepsza 60% mechaniczna klawiatura?

DIERYA DK61E 60% Mechanical Gaming Keyboard ma wodoodporną płytkę drukowaną z certyfikatem IPX4. Dzięki temu możesz swobodnie bawić się podczas gry i pracować bez obaw, że cząstki jedzenia spadną na klawiaturę.

Wodoodporna płytka drukowana ułatwia czyszczenie klawiatury z wszelkich cząsteczek. Ponadto w klawiaturze zastosowano przełączniki optyczne Gateron z możliwością wymiany na gorąco. Dzięki temu możesz wygodnie wymieniać przełączniki bez konieczności odlutowywania i kupowania nowej klawiatury.

Klawiatura ma ergonomiczną konstrukcję, która zapewnia długotrwały komfort użytkowania. Konstrukcja pozwala zminimalizować zmęczenie podczas dłuższej gry. Dodatkowo, specjalna wyściółka zwiększa stabilność klawiatury. Konstrukcja PBT zwiększa trwałość klawiatury.

2. Redragon K585 DITI

Zwycięzca

Redragon K585 DITI Bezprzewodowa klawiatura mechaniczna na jedną rękę, 42 klawisze 2.4Ghz RGB 40% Gaming Keypad z 7 wbudowanymi klawiszami makro, odłączana podpórka na nadgarstki, wytrzymała bateria (Blue Switch)
 • Bezprzewodowość bez zakłóceń: Wyposażona w technologię bezprzewodowej transmisji danych 2,4 GHz klawiatura K585 DITI jest pozbawiona kabli, co daje większe możliwości. Teraz możesz umieścić ją w dowolnym miejscu na biurku, nie tylko po lewej stronie standardowej klawiatury.
 • Długotrwała wytrzymałość: Wbudowana wytrzymała bateria pozwala na 15-20 godzin ciągłej gry z włączonym podświetleniem RGB. szybkie ładowanie przez 10 godzin dzięki odłączanemu kablowi USB-C, który umożliwia ładowanie baterii, sprawi, że każdego ranka będziesz mógł wrócić do Internetu.
 • Ikoniczne niebieskie przełączniki: Wyróżniający się dotykowy niebieski przełącznik oferuje fantastyczną dźwiękową informację zwrotną. Możliwość wymiany na gorąco z innymi przełącznikami Redragon. Trwałość przełączników oceniona na 50 milionów naciśnięć.
 • Graj, aby wygrać: Dzięki 7 programowalnym klawiszom makr, wiązanie wielu poleceń i ich natychmiastowe uruchamianie jest proste i szybkie. Przypisz pojedyncze lub wielokrotne naciśnięcia klawiszy do tych 7 klawiszy makr, aby zaoszczędzić cenny czas w środku bitwy.
 • Odłączana podpórka pod nadgarstki
 • 7 programowalnych klawiszy makro
 • Doskonała ergonomiczna konstrukcja
 • Drogi
 • Głośny dźwięk klikania

Redragon K585 DITI Wireless 40% to druga klawiatura w rankingu najlepszych. Wyposażona w bezprzewodową transmisję danych 2,4 GHz, nie potrzebujesz kabla, ponieważ możesz ją umieścić w dowolnym miejscu na biurku.

Ponadto wbudowana bateria o pojemności 3000 mAh zapewnia długotrwałą wytrzymałość, która pozwala na 15-20 godzin użytkowania bez przerwy. Dzięki zaledwie 10 godzinom szybkiego ładowania możesz bez problemu korzystać z Internetu za pomocą tej klawiatury. Klawiaturę można ładować za pomocą odłączanego kabla USB-C.

Ikoniczna klawiatura mechaniczna jest słyszalna i klikająca, z satysfakcjonującym fizycznym sprzężeniem zwrotnym, które pozwala Ci opanować tempo pola walki.

Klawiatura Redragon K585 DITI Wireless 40% wyposażona jest w 7 programowalnych klawiszy makr oraz wiele poleceń wiązanych, które można natychmiast aktywować. Możesz przypisać pojedyncze lub wielokrotne naciśnięcia klawiszy do dowolnego klawisza makra podczas zapisywania profilu. Nie musisz przeprogramowywać ani przypisywać klawiszy, gdy chcesz ich użyć następnym razem. Oszczędzaj swój cenny czas, zapisując swój profil.

Wreszcie, jest ergonomicznie zaprojektowany z odłączaną sekcją oparcia na nadgarstek, która jest połączona za pomocą magnesów. Podpórka umożliwia podparcie nadgarstka podczas korzystania z klawiatury i zapewnia lepszy komfort. Wszystko wygląda doskonale w przypadku bezprzewodowej klawiatury Redragon K585 DITI 40%, chociaż jest ona dość droga. Warto ją jednak mieć, jeśli nie lubisz zmieniać ustawień w grze.

3. Dye-Sub Top Print DSA Profile PBT

Wybór budżetowy

Dye-Sub Top Print DSA Profil PBT Keycap 1.4mm PBT Odpowiedni dla przełączników MX Klawiatura Planck AMJ40 Niu40 (tylko Keycap)
 • Opakowanie zawiera: Profil DSA Dye-sub 40 klawiszy i 1 ściągacz, klawiatura nie jest dołączona
 • Grubość klawiszy wynosi około 1,4 mm, wykonane są z materiału PBT
 • Legenda to barwnik, który nigdy nie zanika
 • Profil DSA to nasadki w kształcie kuli, które są niższe niż profil xda
 • Odpowiednia dla małych przestrzeni
 • Bardzo przystępna cena
 • Unikalny profil DSA
 • Brak połączenia Bluetooth

klawiatury 40% mogą nie być tak powszechne, jak pełnowymiarowe klawiatury, ale trudno obejść się bez klawiatury Dye-Sub Top Print DSA Profile PBT, która jest legendarna dzięki temu, że nigdy nie blaknie. Grubość klawiszy wykonana jest z materiału PBT i wynosi około 1,4 mm. Klawiatura jest dostarczana z jednym ściągaczem i profilem DSA, który umożliwia używanie jej zgodnie z wcześniej zdefiniowanym profilem.

Klawiatura ta jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz problem z miejscem. Niestety, klawiatura nie posiada funkcji Bluetooth, mimo że jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest jednak lekka, co oznacza, że możesz ją bez problemu nosić ze sobą, gdziekolwiek się udasz.

Ogólnie rzecz biorąc, klawiatura Dye-Sub Top Print DSA Profile 40% to świetny produkt z ładnymi nasadkami klawiszy. Mała poprawka ikon modyfikatorów i wyostrzenie legend może sprawić, że zestawy klawiszy będą jeszcze lepsze.

4. YMDK Carbon Laser-Etched Top Print

YMDK Carbon Laser-Etched Top Print OEM Keycap 1.5mm PBT dla MX Switches Planck Niu40 Preonic Keyboard (Top Printed)(Only Keycap)
 • Ten zestaw klawiszy jest przeznaczony tylko dla Planck Preonic Niu40
 • Ta nakładka na klawisze jest wykonana z PBT.Grubość wynosi około 1,5mm
 • Te z nadrukiem są grawerowane laserowo, a te puste nie mają legendy
 • Ten styl GMK keycaps nieprawidłowa legenda . teraz zostały zmodyfikowane poprawnie
 • Bardzo tani
 • Duża możliwość dostosowania
 • Wysoka jakość wykonania
 • Niekompatybilny z niektórymi urządzeniami
 • Brak stopek

Ta klawiatura 40% nie jest często spotykana, ponieważ produkuje ją tylko kilku producentów. Jednak klawiatura YMDK Carbon Laser-Etched Top Print 40% jest wyjątkową klawiaturą 40% z różnymi opcjami dostosowania do potrzeb użytkownika. Jest to idealna klawiatura dla każdego entuzjasty klawiatur, który stawia estetykę ponad wszystko.

Pozwala na wybór jednego z czterech różnych układów klawiatury, dając możliwość dostosowania zestawu klawiszy. Co ciekawe, możesz dostosować klawiaturę do swoich potrzeb, aby poprawić komfort pisania. Ponadto klawiatura jest wyposażona w cztery programowalne warstwy w różnych kolorach. Oznacza to, że możesz wybrać to, czego potrzebujesz lub chcesz.

Ogólnie rzecz biorąc, klawiatura YMDK Carbon Laser-Etched Top Print jest jedną z najlepszych 40% klawiatur dostępnych na rynku. Jeśli myślisz o zbudowaniu swojej pierwszej własnej klawiatury, ta klawiatura oferuje Ci taką możliwość. W zestawie klawiatury brakuje jednak nakładek na klawisze, stabilizatorów i przełączników. Mimo to możesz je nabyć w przystępnej cenie.

Ponadto klawiatura jest jedną z najtańszych 40% klawiatur z nadrukiem carbon top. Nasadki klawiszy są przeznaczone tylko dla Planck Preonic Niu40 i są wykonane z PBT. Grubość klawiatury wynosi około 1,5 mm. Jeśli dopiero zaczynasz pisać na klawiaturze lub chcesz, żeby twoje dzieci nauczyły się sztuki wiązania, klawiatura YMDK Carbon Laser-Etched Top Print 40% jest tym, czego potrzebujesz, żeby zacząć. Grawerowany, drukowany nadruk na klawiaturze sprawia, że wygląda ona niezwykle pięknie.

Podsumowanie

Zebraliśmy najlepsze dostępne na rynku klawiatury 40% z ich unikalnymi cechami. Istnieje kilka zestawów klawiatur 40%, ale ich produkcja została z pewnych powodów wstrzymana. Niezależnie od tego, czy chcesz zestaw klawiatury, czy klawiaturę gotową, klawiatura 40% może być wyróżniającą się klawiaturą i możesz ją wypróbować.

Klawiatury 40% są dostępne dla każdego, ponieważ są bardzo tanie i mają wyjątkowe cechy. Jednak dobra klawiatura 40% zawiera również klawisze dwufunkcyjne. Obecnie trudno jest znaleźć klawiatury 40%, ale warto zainwestować, jeśli znajdziesz dobrą.

Jeśli chcesz mieć alternatywę dla pełnowymiarowej klawiatury, to 40% klawiatury są najlepszą alternatywą. Możesz też sprawdzić naszą recenzję najlepszej klawiatury 60% na Amazon. Niezależnie od tego, wymienione tutaj klawiatury 40% zapewnią Ci wartość za Twoje pieniądze. Czy uważasz, że pominęliśmy jakąś klawiaturę 40%, którą warto umieścić na naszej liście najlepszych klawiatur 40% na Amazon? Chętnie się z Tobą skontaktujemy.

Najczęściej zadawane pytania

Czy klawiatury 40% są dobre?

klawiatury 40% są dobre, ale zależy to też od tego, do czego chcesz ich używać. Na przykład, jeśli jesteś pisarzem lub maszynistą, który nie używa często klawiatury numerycznej, to klawiatury 40% są najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak dlatego, że pozbywają się one miejsca, którego wymaga większość standardowych klawiatur.

Ile klawiszy jest na 40% klawiaturze?

Zazwyczaj klawiatury 40% mają od 40 do 50 klawiszy, w zależności od konfiguracji klawiatury. Co ciekawe, w większości klawiatur 40% nie ma klawisza wiersza funkcyjnego i klawiszy numerycznych, co daje użytkownikom więcej miejsca do pracy. Ponadto projekty klawiatur 40% wykazują się kreatywnością i większą różnorodnością w porównaniu z 60%. Ponadto większość klawiatur 40% jest podzielona na układy ortolinearne lub ergonomiczne i jest wysoce programowalna.

Jak używać klawiatury 40%?

Nie ma specjalnego sposobu korzystania z klawiatury 40%. Możesz jej używać tak samo, jak klawiatury 60%, 65% lub standardowej. Klawiatura 40% oferuje jednak dodatkowe miejsce w miejscach, gdzie przestrzeń jest istotnym problemem.

Czy klawiatura 40% jest za mała?

Klawiatura 40% jest prawdopodobnie najczęściej spotykaną klawiaturą w konfiguracji mini. Już sama nazwa oznacza, że zajmuje ona niewiele miejsca w porównaniu z klawiaturą standardową. Klawiatura 40% oferuje każdemu możliwość korzystania z 40-49 klawiszy do wykonywania dowolnych czynności. Jednak w zależności od klawiatury niektóre z nich mają szerszy klawisz spacji niż klawisze jednoliterowe.

Jaki jest sens posiadania 40% klawiatury?

Symbole, strzałki i klawisze numeryczne są dostępne po przytrzymaniu jednego z klawiszy funkcyjnych na klawiaturze. Używanie klawiatury 40% może znacznie ograniczyć ruchy rąk i zwiększyć efektywność pracy.