7 najlepszych Klawiatur do Streamingu w 2024 roku

Transmisja strumieniowa to świetny sposób na zarabianie pieniędzy na boku. Jest to również ekscytujące zajęcie, które można wykonywać w domu, w pracy, a nawet podczas wakacji. Jednym z najlepszych sposobów na dobre przesyłanie strumieniowe jest używanie klawiatury zaprojektowanej specjalnie do tego celu. Oto kilka najlepszych klawiatur do strumieniowania w 2024 roku!

Jeśli kiedykolwiek używałeś klawiatury do strumieniowania, to wiesz, że są one bardziej uniwersalne niż typowe klawiatury przewodowe lub bezprzewodowe. Można je podłączyć do dowolnego urządzenia z portem HDMI i zapewniają wygodę – czy to podczas gry, pisania długich dokumentów, czy oglądania filmów. Ale jak zdecydować, która z nich jest najlepsza? Przecież na rynku jest obecnie tak wiele różnych typów i modeli!

Przeprowadziliśmy badania, aby pomóc Ci znaleźć idealną klawiaturę do strumieniowania, która spełni Twoje oczekiwania. Zebraliśmy listę 7 wspaniałych opcji, które obejmują prawie każdy przedział cenowy i każdy typ, jaki można sobie wyobrazić. Niezależnie od tego, czy chcesz czegoś zaawansowanego technologicznie, jak klawiatura mechaniczna, czy czegoś prostego, jak klawiatura membranowa, mamy to wszystko tutaj. Oto 7 najlepszych klawiatur strumieniowych na rok 2024, które możesz wybrać.

Oto nasze 3 najlepsze propozycje najlepszych klawiatur do streamingu w 2024 roku:

Zanim zajmiemy się 7 najlepszymi klawiaturami do streamingu, dowiedzmy się więcej na temat podstawowych cech klawiatur do streamingu.

Jakich przycisków używają streamerzy?

Po pierwsze musisz zdecydować, jakiego rodzaju przełącznika potrzebujesz. Istnieją trzy główne typy: Cherry MX, Topre i Rubber-dome.

Przełączniki Cherry MX są dostępne w różnych kolorach i stylach, takich jak niebieski, brązowy, czerwony, czarny i przezroczysty. Każdy typ służy do innych celów, ale wszystkie są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia.

Przełączniki Topre zostały zaprojektowane przez japońską firmę o tej samej nazwie, która chciała stworzyć przełącznik, który nie sprawiałby wrażenia plastikowego i taniego. Ich celem było naśladowanie dotyku ludzkiego serca – czegoś bardzo skomplikowanego – więc opracowali przełącznik, który był jak najbardziej zbliżony do przełącznika sprężynowego. Przełączniki Topre są często porównywane do legendarnych klawiatur IBM Model M sprzed kilkudziesięciu lat.

Zanim Cherry MX i Topre pojawiły się na scenie, przełączniki z gumowymi kopułkami były najbardziej rozpowszechnionym rodzajem przełączników, ale nadal mają swoje miejsce na rynku. Są zazwyczaj ciche i niedrogie, co czyni je idealnymi do stosowania w klawiaturach membranowych.

Dlaczego streamerzy mają dwie klawiatury?

Jeśli jesteś początkujący, możesz się zastanawiać, dlaczego streamerzy mają dwie klawiatury. Tak naprawdę wielu streamerów używa dwóch klawiatur dla wygody i lepszego rozłożenia pracy. Jedna klawiatura służy do prowadzenia rozmów, a druga do pisania lub grania. Dobrze jest używać ergonomicznej klawiatury, jeśli piszesz na niej przez cały czas.

Jak ważna jest klawiatura dla streamera?

Klawiatura jest kluczowym elementem wyposażenia każdego streamera. W końcu nie chodzi tylko o streamowanie – chodzi też o komunikację z widzami. Dobra klawiatura sprawia, że jest to łatwiejsze i wygodniejsze, co z kolei sprawia, że stream jest lepszym doświadczeniem dla wszystkich.

Ponadto większość gier wymaga od streamerów używania klawiatury przez większość czasu, dlatego ważne jest posiadanie odpowiedniej klawiatury do streamowania – takiej, która będzie wygodna i nie spowolni cię. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest to, by Twoi widzowie mogli zobaczyć, jak Twoje palce zmagają się z klawiszami, gdy próbują śledzić akcję.

Jaka jest najlepsza klawiatura do streamingu?

Skoro wiesz już więcej o klawiaturach do streamingu, porozmawiajmy o 7 najlepszych z nich na rok 2024!

1. Corsair K70 RGB MK.2

Najlepsza w sumie

Corsair K70 RGB MK.2 Mechanical Gaming Keyboard - USB Passthrough & Media Controls - Linear & Quiet - Cherry MX Red - RGB LED Backlit (CH-9109010-NA)
 • Rama z anodyzowanego, szczotkowanego aluminium klasy lotniczej, zbudowana tak, by wytrzymać cały okres gry. Łączność z klawiaturą : Przewodowa
 • pamięć 8 MB profili z możliwością sprzętowego odtwarzania makr i oświetlenia umożliwia dostęp do trzech zapisanych profili w podróży, niezależnie od zewnętrznego oprogramowania
 • Dynamiczne, wielokolorowe podświetlenie RGB dla każdego klawisza oferuje niemal nieograniczoną możliwość dostosowania kolorów i kontroli; 100-procentowy system zapobiegający efektowi smużenia i 104-klawiszowy system rollover na USB zapewniają, że bez względu na to, jak szybko grasz, wszystkie klawisze są rejestrowane
 • 100-procentowe mechaniczne przełączniki klawiszowe CHERRY MX zapewniają niezawodność i dokładność, których wymagasz
 • Wszechstronne opcje przełączników
 • Dostępne w różnych konfiguracjach przełączników Cherry MX
 • Indywidualnie podświetlane klawisze z pełnym podświetleniem RGB
 • Wszystkie klawisze są programowalne w trybie makro
 • Są tylko drobne zmiany w stosunku do poprzednich wersji

Pierwsza na naszej liście jest klawiatura Corsair K70, która jest jedną z najlepszych klawiatur do gier dla profesjonalnych streamerów. Ta klawiatura powinna znaleźć się na szczycie twojej listy, jeśli szukasz klawiatury wysokiej jakości.

Corsair K70 RGB to wysokiej klasy mechaniczna klawiatura do gier, która skupia się na wydajności, estetyce i trwałości. Klawiatury Corsair są tworzone z myślą o graczach esportowych, którzy muszą osiągać najlepsze wyniki pod presją, a jednocześnie mogą z czasem doskonalić swoje umiejętności. Ta linia klawiatur łączy technologię hiperprzetwarzania z błyskawiczną szybkością reakcji 1ms, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas wprowadzania danych w grach na najwyższym poziomie.

Posiada lekką ramę z anodyzowanego aluminium, pełne podświetlenie RGB i solidne sterowanie mediami, jak przystało na klawiaturę klasy premium.

Posiada kółko multimedialne i złącze USB pass-through do podłączania urządzeń do klawiatury, a nie do komputera.

Warto zauważyć, że ta klawiatura ma na rynku podobny odpowiednik – Logitech K68. Wyglądają niemal identycznie, ale K68 ma plastikową ramkę, nie ma kółka multimedialnego i nie ma złącza USB, a kosztuje mniej więcej tyle samo, co K70.

W związku z tym zalecamy, byś wybrał lepszy model K70.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz wysokiej jakości i trwałej opcji, jest to idealna klawiatura do streamingu.

Dlaczego jest to najlepsza klawiatura do strumieniowania w 2024 roku?

K70 RGB TKL firmy Corsair to klawiatura bez wątpienia skupiająca się na grach, dlatego też wybraliśmy ją jako najlepszą klawiaturę do streamingu w 2024 roku.

K70 RGB TKL ma wszystkie cechy jakościowe, których można oczekiwać od popularnej klawiatury w tym czasie, w tym doskonałe, wytrzymałe nasadki klawiszy, klawisze multimedialne i pokrętło głośności, a także odłączany kabel USB-C. Niektóre z jej cech charakterystycznych dla gier są nieco przesadzone, ale nie przeszkadzają w rozgrywce.

2. Corsair K63 Compact

Wybór budżetowy

Corsair K63 Compact Mechanical Gaming Keyboard - podświetlana czerwonymi diodami LED - liniowa i cicha - Cherry MX Red, CH-9115020-NA
 • 100-procentowe mechaniczne przełączniki kluczowe Cherry MX Red: Złote przełączniki Cherry MX zapewniają najwyższą wydajność i przewagę nad konkurencją
 • Czerwone podświetlenie LED na każdy klawisz i duże nakładki na klawisze: Świetliste czerwone podświetlenie LED zwiększa doznania dzięki dynamicznej i praktycznie nieograniczonej regulacji oświetlenia
 • Kompaktowa konstrukcja bez dziesięciu klawiszy: Doskonale sprawdza się w podróży, a Ty masz więcej miejsca na myszkę
 • Dedykowane przyciski głośności i multimediów: Regulacja dźwięku w locie bez przerywania gry
 • Stała i niezawodna wydajność
 • Parowanie wielu urządzeń
 • Dostępne są dedykowane elementy sterujące multimediami
 • Wyjątkowo niskie opóźnienia przewodowe
 • Nie można zmienić koloru tła
 • Brak wbudowanej pamięci

Jeśli szukasz tańszej klawiatury do gier, Corsair K63 Mechanical Gaming Keyboard może być dla Ciebie. Zawiera ona liniowe przełączniki Cherry MX Red, które są niezwykle czułe i dobrze współpracują z różnymi systemami operacyjnymi.

Klawiatura Corsair K63 ma konstrukcję “tenkeyless”, co oznacza, że jest węższa dzięki braku klawiatury numerycznej. Dzięki temu produkt jest bardzo przenośny, ale nie wiemy, dlaczego Corsair nie dostarcza odłączanego kabla USB. Jest on trwały i może powodować problemy z łącznością, jeśli użytkownicy będą owijać kabel wokół klawiatury podczas podróży.

Jak na klawiaturę Corsair przystało, nie brakuje jej funkcji, w tym podświetlenia klawiszy oraz oprogramowania iCUE, które pozwala całkowicie dostosować klawiaturę do własnych potrzeb. W rezultacie możesz przypisać polecenia i makra do dowolnego klawisza lub grupy klawiszy.

Ponadto, mimo że jest to niewielka klawiatura, posiada elementy sterujące multimediami dla wygody.

Jedyną wadą tej klawiatury jest brak kolorowego podświetlenia RGB. Podświetlenie jest dostępne tylko w kolorze czerwonym.

Jednak biorąc pod uwagę cenę i funkcje, jest to idealna klawiatura do gier strumieniowych, zwłaszcza dla osób poszukujących kompaktowego urządzenia z cichymi klawiszami.

3. SteelSeries Apex Pro

Wybór premium

SteelSeries Apex Pro Mechanical Gaming Keyboard - przełączniki o regulowanej aktywności - najszybsza klawiatura mechaniczna na świecie - wyświetlacz OLED Smart Display - podświetlenie RGB
 • Regulowane przełączniki OmniPoint umożliwiają dostosowanie odległości aktywacji od 0,4 milimetra do 3,6 milimetra
 • Inteligentny wyświetlacz OLED: Zintegrowane centrum dowodzenia do dostosowywania ustawień i śledzenia w locie informacji prosto z gry, Spotify, Discord i innych
 • Stop aluminium lotniczego zapewnia trwałość i stabilność przez całe życie
 • Podświetlenie RGB - niezrównana możliwość dostosowania do potrzeb klienta dzięki 16,8 mln kolorów na klawisze
 • Możliwość regulacji odstępu między klawiszami
 • Doskonała jakość pisania
 • Trwała konstrukcja
 • Pełne podświetlenie RGB
 • Drogie
 • Nie ma klawiszy makro

Jeśli szukasz mechanicznej klawiatury do gier, którą możesz dostosować do swoich potrzeb, SteelSeries Apex Pro jest dla Ciebie. Każdy może podziwiać jej przyciągający wzrok design i atrakcyjne podświetlenie RGB.

Z drugiej strony, zatwardziali gracze i skrupulatni maszyniści docenią niezwykłe możliwości dostosowywania, jakie dają unikalne przełączniki, które pozwalają dostosować punkt aktywacji niemal każdego klawisza z osobna. Ekran i inne dodatki pomagają uzasadnić wysoką cenę klawiatury.

SteelSeries Apex Pro to nie tylko doskonała klawiatura dla graczy, ale także dość uniwersalna. Posiada unikalną opcję, która pozwala na modyfikację odległości wstępnej wymaganej do naciśnięcia klawisza, co zwiększa lub zmniejsza siłę jego aktywacji.

Możesz ustawić niższą wartość, aby uzyskać lepszą reakcję podczas gry, lub wyższą, aby ograniczyć liczbę literówek i niezamierzonych naciśnięć klawiszy podczas pisania tekstu. Klawiatura jest bardzo dobrze skonstruowana, ma dedykowane klawisze multimedialne i wygodną magnetyczną podpórkę pod nadgarstki.

Naszym zdaniem jest to idealna klawiatura do streamingu, jeśli zależy Ci na trwałej i wysokiej jakości klawiaturze i nie masz nic przeciwko klawiaturze membranowej.

4. Razer Huntsman Elite

Razer Huntsman Elite Gaming Keyboard: Szybkie przełączniki klawiatury - przełączniki optyczne Clicky - oświetlenie Chroma RGB - magnetyczna podkładka pod nadgarstki - dedykowane klawisze multimedialne i pokrętło - klasyczna czerń
 • Szybsze niż dotychczasowe przełączniki mechaniczne: Przełączniki Razer Optical wykorzystują aktywację opartą na świetle, rejestrując naciśnięcia klawiszy z prędkością światła (odległość aktywacji jest o 30% krótsza niż w przypadku innych przełączników clicky - 1,5 milimetra) z satysfakcjonującą, klikającą informacją zwrotną
 • Ostateczna personalizacja i zanurzenie w grze dzięki Razer Chroma: pełna synchronizacja z popularnymi grami, sprzętem Razera, Philips Hue i sprzętem ponad 30 partnerów; obsługa 16,8 mln kolorów na indywidualnie podświetlanych klawiszach
 • Wysokiej jakości aluminiowa konstrukcja: Pokryta matową, aluminiową ramą górną dla zwiększenia integralności strukturalnej. Klawisze - zwykły ABS
 • Ergonomiczna, magnetyczna podpórka pod nadgarstki: Wykonana z pluszowej skóry, aby zmaksymalizować komfort podczas długich sesji gry (z wbudowanym podświetleniem)
 • Niezwykle czuła
 • Pełne podświetlenie RGB
 • Makroprogramowalne klawisze
 • Doskonała ergonomia
 • Drogi
 • Nie ma klawiszy makro

Podczas gdy Corsair obecnie dzierży koronę klawiatur do gier strumieniowych dzięki modelowi K70, Razer planuje zdetronizować go za pomocą zupełnie nowej flagowej klawiatury, Huntsman Elite. Razer Huntsman Elite jest doskonałą, pełnowymiarową mechaniczną klawiaturą do gier.

Ma świetną jakość wykonania, oddzielne przyciski do sterowania multimediami, a oprócz pełnego oświetlenia RGB posiada podświetlane diody LED i podpórkę na nadgarstki. Wszystkie klawisze można zaprogramować, łącznie z pokrętłem głośności. Niektóre funkcje można dostosować na płycie, ale do uzyskania dostępu do pełnych opcji dostosowywania, które są dostępne tylko w systemie Windows, wymagana jest aplikacja Razer Synapse 3.

Pomimo swoich ogromnych aspiracji, Huntsman Elite jest jak dotąd najmniejszą klawiaturą Razera dzięki swojej bezramkowej konstrukcji. Wszystkie poprzednie klawiatury Razera miały grubą plastikową obudowę, ale Huntsman Elite pozbywa się jej na rzecz bardziej minimalistycznego wyglądu.

Huntsman Elite spełnia praktycznie wszystkie wymagania. Chcesz ciszy i szybkości podczas strumieniowania – obie te cechy posiada Huntsman Elite. Dzięki niewiarygodnie dokładnemu i elastycznemu uruchamianiu, w którym zastosowano bardzo zaawansowane przełączniki sensoryczne, klawiatura ta jest znacznie bardziej responsywna niż prawie każda inna klawiatura do gier dostępna na rynku.

Jest dość wygodna w użyciu i zapewnia przyzwoitą informację zwrotną podczas pisania lub grania.

5. Corsair K95 RGB Platinum

Corsair K95 RGB Platinum Mechanical Gaming Keyboard - 6x programowalnych klawiszy makro - USB Passthrough i sterowanie mediami - najszybsza prędkość Cherry MX - podświetlenie LED RGB - czarne wykończenie
 • Rama z anodyzowanego, szczotkowanego aluminium klasy lotniczej: Zbudowana, aby wytrzymać całe życie w grach. Lekka i wytrzymała, niezbędna dla klawiatury, która będzie często używana
 • pamięć 8 MB profili z możliwością sprzętowego odtwarzania makr i oświetlenia: Umożliwia dostęp do trzech zapisanych profili w podróży, niezależnie od oprogramowania zewnętrznego. Windows 10, Windows 8, Windows 7 lub Windows Vista
 • Dynamiczne wielokolorowe podświetlenie każdego klawisza z krawędzią świetlną: Regulacja koloru i poziomu podświetlenia każdego klawisza oraz 19 stref na górnej krawędzi listwy świetlnej dla wyrafinowanych i dramatycznych animacji
 • 100 procent mechanicznych przełączników kluczowych Cherry MX Speed RGB: Uwolnij prędkość dzięki 1,2-milimetrowej aktywacji i trwałości złotych przełączników Cherry MX
 • Doskonała konstrukcja i funkcjonalność K95 Platinum
 • Kapsle PBT o podwójnej grubości
 • Nowa i ulepszona podpórka pod nadgarstki
 • Wsparcie dla Elgato Stream Deck
 • Kabel jest kłopotliwy
 • Nie jest to wielka poprawa w stosunku do poprzedniego modelu K95 Platinum

Jeśli jesteś gotowy wydać nieco więcej na wysokiej klasy mechaniczną klawiaturę do gier, Corsair K95 RGB Platinum XT nie zawiedzie Cię. Jest to jedna z najlepszych klawiatur do streamingu, ale jest też nieco droga, co wynika częściowo z funkcji, które niektórzy mogą uznać za zbędne.

Jeśli jesteś streamerem, Corsair K95 RGB Platinum może być jedną z najlepszych opcji z wielu powodów. Po pierwsze, klawiatura ta ma sześć dedykowanych klawiszy makr, które są w pełni programowalne. Dodatkowo, korzystając z interfejsu oprogramowania Elgato Stream Deck, te klawisze makr mogą być używane do wykonywania określonych poleceń strumieniowych.

Klawiatura jest wyposażona w przełączniki mechaniczne Cherry MX Speed RGB Silver, które zapewniają szybki czas aktywacji. Corsair K95 RGB Platinum ma także zdejmowaną magnetyczną skórzaną podpórkę pod nadgarstki i regulowane podświetlenie RGB dla poszczególnych klawiszy.

6. Razer BlackWidow Elite

Razer BlackWidow Elite Mechanical Gaming Keyboard: Pomarańczowe przełączniki mechaniczne - dotykowe i ciche - podświetlenie Chroma RGB - magnetyczna podpórka pod nadgarstki - dedykowane klawisze multimedialne i pokrętło - przejście przez USB
 • Bezkompromisowy przełącznik mechaniczny dla szybkości i dokładności: Technologia przełączników Razer Orange zapewnia dotykowe sprzężenie zwrotne z cichszym kliknięciem, wymagające siły nacisku 45 G; idealne dla większości gier i doświadczeń związanych z pisaniem
 • Ostateczna personalizacja i zanurzenie w grze dzięki Razer Chroma: pełna synchronizacja z popularnymi grami, sprzętem Razera, Philips Hue i sprzętem od ponad 30 partnerów; obsługuje 16,8 mln kolorów na indywidualnie podświetlanych klawiszach
 • W pełni programowalne makra: Razer Hypershift pozwala na remapowanie wszystkich klawiszy i kombinacji naciśnięć w celu wykonywania złożonych poleceń. Możesz dodać dodatkową funkcję dla każdego klawisza, co pozwoli Ci aktywować makra lub inne dodatkowe funkcje, zachowując podstawowe klawisze w nienaruszonym stanie
 • Ergonomiczna, magnetyczna podpórka pod nadgarstki: Wykonana z pluszowej skóry, aby zmaksymalizować komfort podczas długich sesji gry
 • Wygląda na dobrze wykonaną i trwałą
 • Wszystkie klawisze są makroprogramowalne
 • Podświetlenie jest w pełni RGB
 • Dostępne są trzy rodzaje przełączników
 • Nie ma dedykowanych klawiszy do określonych zadań
 • Trudne oprogramowanie

Następna jest kolejna znana klawiatura firmy Razer. Tym razem jednak jest to w pełni mechaniczna klawiatura z przełącznikami Proprietary Orange, które zapewniają cichą i czułą grę.

Ta dotykowa klawiatura będzie przyjemną różnicą w stosunku do większości cichych mechanicznych klawiszy, które mają liniowe odczucia.

Zauważysz, że ta klawiatura przypomina wyglądem Razer Ornata. Ma podobny układ i grubo wyściełaną podpórkę pod nadgarstki.

Oprócz całkowicie mechanicznych przełączników ma także kontrolę mediów i złącze USB. Ta klawiatura ma pokrętło, które daje Ci pełną kontrolę nad multimediami.

Posiada również złącze audio pass-through, co jest fantastyczną cechą. O ile złącze USB jest powszechne wśród wysokiej klasy klawiatur dla graczy, o tyle złącze audio jest rzadkością.

Klienci i recenzenci chwalą tę klawiaturę za łatwość obsługi. Klawisze są bardzo wygodne do pisania, a jeśli często piszesz zdalnie, to ta klawiatura będzie dla Ciebie prawdziwą gratką.

Niestety, jest to droga klawiatura. Jednak jeśli masz przyzwoity budżet, zdecydowanie polecamy ją jako najlepszą klawiaturę do streamingu, jeśli cenisz sobie jakość.

7. Razer Ornata Chroma

Razer Ornata Chroma Gaming Keyboard: Hybrydowe mechaniczne przełączniki klawiszy - konfigurowalne podświetlenie Chroma RGB - indywidualnie podświetlane klawisze - odłączana pluszowa podpórka pod nadgarstki - programowalna funkcjonalność makr
 • Wysokiej jakości przełączniki mechatroniczne zapewniają wrażenia dotykowe związane z mechanicznym naciskaniem klawiszy na wygodnym, miękkim przełączniku membranowym z gumową kopułką, odpowiednim do gier
 • Pełna synchronizacja z popularnymi grami Razer, sprzętem Philips Hue i sprzętem od ponad 30 partnerów obsługuje 16 8 milionów kolorów na indywidualnie podświetlanych klawiszach.Klawisze:Zwykły ABS
 • W pełni programowalne wsparcie dla makr Razer Hypershift pozwala na remapowanie wszystkich klawiszy i kombinacji naciśnięć w celu wykonywania złożonych poleceń
 • Ergonomiczna magnetyczna podpórka pod nadgarstek Wykonana z miękkiej w dotyku skóry, aby zapewnić maksymalny komfort podczas długich sesji gry
 • Przystępna cena
 • Wszystkie klawisze mają konfigurowalne makra w Hypershift
 • Doskonałe wrażenia podczas pisania w każdej aplikacji
 • 16.8 milionów kolorów
 • Mogą być wymagane pewne modyfikacje
 • Ograniczone funkcje

Razer Ornata to niedroga klawiatura z nowatorskim podejściem do przełączników klawiszy.

Razer Ornata Chroma jest wyposażona w zupełnie nową Razer Mecha-Membrane, która łączy zalety membranowych gumowych kopułek z mechanicznymi przełącznikami, aby zapewnić wrażenia z pisania niespotykane w innych klawiaturach.

Tradycyjne klawiatury z gumowymi kopułkami słyną z przyjemnego, miękkiego dotyku, ale ich miękkość i brak kontroli aktywacji nie pozwalają na zapewnienie dokładnych wrażeń dotykowych.

Z drugiej strony, przełączniki mechaniczne zapewniają szybką aktywację i wyjątkowe wrażenia dotykowe, choć mogą być męczące po długich sesjach gry. Ornata Chroma łączy w sobie odczucia klawiatury mechanicznej z cichym i delikatnym dotykiem klawiatury membranowej.

W rezultacie, jeśli szukasz maksymalnego komfortu i ciszy, Ornata Chroma może być idealną klawiaturą do streamingu.

Klawiatura ta ma dużą, wyściełaną, zdejmowaną podpórkę pod nadgarstki, która dodatkowo zwiększa komfort, dzięki czemu doskonale nadaje się do długich sesji grania.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech jest to, że jest całkowicie programowalna. Oprogramowanie dołączone do tej klawiatury umożliwia konfigurację makr. Możesz tworzyć makra dla poleceń, akcji i zaklęć, które będą dostępne po naciśnięciu klawisza przypisanego do makra.

Ta klawiatura ma solidny interfejs oświetlenia RGB, co jest nietypowe dla klawiatur membranowych.

Podsumowując, jeśli szukasz profesjonalnej klawiatury średniej klasy z hybrydowymi typami klawiszy, jest to najlepsza klawiatura do streamingu.

Jak wybrać najlepszą klawiaturę do streamingu w 2024 roku?

Na rynku dostępna jest szeroka gama klawiatur do streamingu, ale musisz wybrać tę najlepszą. Poniższe czynniki pomogą Ci wybrać najlepszą klawiaturę do streamingu.

Budżet

Oczywiście przy wyborze klawiatury do transmisji strumieniowej w 2024 roku najważniejszy będzie budżet, ponieważ musisz pomyśleć także o innych niezbędnych akcesoriach do transmisji strumieniowej, takich jak kamery internetowe i mikrofony.

Pamiętaj jednak, że być może będziesz musiał zapłacić więcej, jeśli klawiatura będzie wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak oświetlenie RGB czy programowalne klawisze. Z drugiej strony możesz zaoszczędzić pieniądze, wybierając podstawowy i niedrogi model.

Przeznaczenie

Zanim wybierzesz klawiaturę do streamingu, zastanów się nad swoimi potrzebami. Czego oczekujesz od swojej klawiatury? Czy potrzebujesz najlepszej klawiatury do transmisji strumieniowej, która zapewni Ci świetne wrażenia podczas pisania, czy może wystarczy Ci, że nie będzie miała mechanicznych przełączników? Wiedza o tym, czego dokładnie potrzebujesz, pomoże Ci wybrać najlepszą klawiaturę do streamingu.

Klawiatura membranowa a mechaniczna

Rodzaj klawiatury – mechaniczna czy membranowa – jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Większość graczy preferuje klawiatury mechaniczne, ponieważ oferują one większą szybkość aktywacji i krótszą drogę aktywacji.

Czas aktywacji jest definiowany jako czas potrzebny użytkownikowi na naciśnięcie klawisza, zanim komputer zarejestruje naciśnięcie. Gracze mogą zyskać przewagę nad konkurencją, stosując szybsze czasy aktywacji.

Ergonomiczna

Klawiatury ergonomiczne starają się ułożyć ręce i nadgarstki w wygodnej pozycji podczas pisania, tak by nie bolały tak bardzo, jak podczas korzystania z normalnej klawiatury. Sposoby realizacji tego celu są bardzo różne.

Niektóre klawiatury robią to poprzez wygięcie korpusu klawiatury, co pozwala Ci dosięgnąć poszczególnych klawiszy bez konieczności wyciągania palców. Inne dzielą się na dwa moduły, które możesz dowolnie rozłożyć, aby zwiększyć wygodę swoich dłoni.

Jeśli cierpisz na zespół cieśni nadgarstka lub inne rodzaje RSI (repetitive strain injury), ergonomiczna klawiatura może pomóc w złagodzeniu wielu dolegliwości. Jednak w porównaniu z tradycyjnymi klawiaturami mechanicznymi mogą być dość kosztowne.

Rozmiar klawiatury

Rozmiar klawiatury, którą wybierzesz, zależy głównie od Twojego osobistego wyboru, wielkości biurka i możliwości przenoszenia. Możesz wybierać spośród trzech różnych rozmiarów klawiatur: tenkeyless (TKL), full size i full premium size.

Ponieważ ten czynnik jest bardziej subiektywny, chcielibyśmy, abyś odpowiedział na następujące pytanie: “Czy używasz klawiatury numerycznej czy dziesięcioklawiszowego bloku numerycznego po prawej stronie klawiatury?” Wiemy, że wiele osób używa jej do obliczeń w arkuszach kalkulacyjnych i innych rzeczy.

Jeśli na poprzednie pytanie odpowiedziałeś “nie”, powinieneś zwrócić uwagę na klawiatury bez klawiszy (TKL), które są mniejsze i bardziej kompaktowe. Jeśli używasz klawiatury numerycznej, możesz wybrać klawiaturę pełnowymiarową premium lub pełnowymiarową, w zależności od potrzeb.

Jakość konstrukcji

Chociaż na rynku pojawiają się coraz tańsze marki i klawiatury mechaniczne, nie wszystkie oferują taką samą jakość. W związku z tym wybór wysokiej jakości klawiatury do gier jest ważny. Materiał, z którego wykonana jest klawiatura, decyduje o jej długotrwałej wytrzymałości i trwałości.

Jeśli chodzi o jakość wykonania, kupujący powinien zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano klawiaturę do gier. Ogólnie rzecz biorąc, klawiatury do gier składają się z różnych metali, płytek drukowanych, plastikowych klawiszy, różnych tworzyw sztucznych i elastycznej gumy. Polecamy klawiatury mechaniczne zamiast membranowych ze względu na ich wyższą jakość wykonania.

Funkcje

Wybierając najlepszą klawiaturę do streamingu, weź pod uwagę jej funkcje, takie jak podświetlenie, oświetlenie RGB czy klawisze makro. Sprawdź też, czy preferowana klawiatura obsługuje wszystkie Twoje urządzenia.

Kompatybilność

Najlepiej wybrać klawiaturę, która współpracuje ze wszystkimi komponentami sprzętowymi, w tym zestawami słuchawkowymi, kontrolerami, myszami itp. Przed zakupem klawiatury do streamingu należy przeprowadzić badania, aby upewnić się, że jest ona kompatybilna z większością lub wszystkimi posiadanymi gadżetami.

Wnioski końcowe

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik po najlepszych klawiaturach do gier do strumieniowania pomógł Ci znaleźć odpowiednią klawiaturę do gier dla Twoich potrzeb. Ponieważ na rynku jest tak wiele produktów, trudno jest wymienić każdy typ (na przykład klawiaturę dzieloną). Niezależnie jednak od tego, czy wybierzesz klawiaturę przewodową, czy bezprzewodową, będziesz mógł poruszać się w środowisku transmisji strumieniowej za pomocą klawiszy strzałek.

Na szczęście cała nasza lista najlepszych klawiatur do strumieniowania jest niezawodna i skoncentrowana na grach, dzięki czemu Twoja inwestycja nigdy nie pójdzie na marne.