6 najlepszych Laptopów z Mechaniczną Klawiaturą w 2024 roku

Klawiatury mechaniczne jeszcze do niedawna były ograniczone do komputerów stacjonarnych i nie były dostępne w notebookach. Jednak dzięki szybkiemu postępowi technologicznemu w ciągu ostatnich kilku lat sytuacja zmieniła się diametralnie i teraz możesz znaleźć zdolnego laptopa do gier wyposażonego również w klawiaturę mechaniczną.

Niezależnie od tego, czy jest to strzelanka pierwszoosobowa, MOBA, czy inne, udział w turnieju gier przy użyciu laptopa wymaga od Ciebie umiejętności szybkiego reagowania na bodźce wzrokowe i słuchowe. Musisz błyskawicznie reagować, a także mieć możliwość wyczucia poszczególnych naciśnięć klawiszy i usłyszenia dźwięku klikania podczas gry, czego nie można osiągnąć przy użyciu zwykłych klawiatur membranowych, w które zazwyczaj wyposażone są laptopy do gier.

W porównaniu z tradycyjnymi klawiaturami membranowymi przełączniki mechaniczne zapewniają płynniejsze naciskanie klawiszy, dokładniejsze uruchamianie, lepszą reakcję i wyczuwalne sprzężenie zwrotne. Są one zaprojektowane tak, aby wytrzymać nawet najbardziej rygorystyczne nawyki związane z pisaniem na klawiaturze, a ich żywotność wynosi ponad 70 milionów naciśnięć klawiszy. Zostały zaprojektowane z materiałów najwyższej jakości, które zwiększają komfort i wydajność, zapewniając spójne, wygodne wrażenia z gry, które znacznie przewyższają ich membranowe odpowiedniki przez wiele lat.

W poniższym zestawieniu najlepszych laptopów do gier z klawiaturą mechaniczną chcemy pomóc Ci podjąć właściwą decyzję spośród szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku oraz przedstawić niektóre z ich zalet i miejsc, w których można je kupić.

Oto nasze 3 najlepsze propozycje, jeśli chodzi o najlepsze laptopy do gier z mechanicznymi klawiaturami w 2024 roku:

Czy istnieją laptopy z mechanicznymi klawiaturami?

Wiele osób uwielbia klawiatury mechaniczne. Są one głośne, klikają, są przyjemne w dotyku i zapewniają lepsze wrażenia z użytkowania. Korzystają z nich nie tylko gracze, ale także pisarze, koderzy i wszyscy, którzy muszą dużo pisać.

Mimo że ograniczenia konstrukcyjne i mała przestrzeń ograniczają producentów w ich produkcji, niektóre marki próbowały i do pewnego stopnia im się to udało. Takie czysto mechaniczne przełączniki można znaleźć głównie w laptopach do gier lub w niektórych bardzo drogich notebookach.

Jeśli więc szukasz laptopa do gier z mechaniczną klawiaturą lub chcesz znaleźć notebooka, który ma zarówno wysokiej klasy kartę graficzną, jak i mechaniczną klawiaturę, ten artykuł jest dla Ciebie. Tutaj poznamy 6 najlepszych laptopów do gier z mechaniczną klawiaturą na rynku i omówimy ich jakość wykonania, wydajność i wiele innych szczegółów.

Czy warto mieć laptopa z klawiaturą mechaniczną?

Laptop oferuje wygodę przenoszenia i może być atrakcyjną opcją, gdy chcesz zabrać ze sobą komputer w podróż.

Łatwość transportu ma jednak swoją cenę. Używanie laptopa wiąże się z poważnymi kompromisami, jeśli chodzi o takie kwestie, jak pisanie i ergonomia.

Kupując laptopa, prawie zawsze dostajesz z nim klawiaturę membranową. Główną zaletą klawiatury membranowej jest to, że do naciśnięcia przycisku potrzeba mniej siły, co przekłada się na mniejsze zmęczenie rąk i pomaga zwiększyć szybkość pisania. Jest to szczególnie ważne w przypadku laptopów, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Jednak minusy są jeszcze bardziej znaczące. Klawisze na płytce membranowej są wrażliwe na naciskanie. Mogą też szybciej się zużywać i mieć krótszą żywotność niż klawiatura mechaniczna z mechanizmem sprężynowym. Nie mają też tej samej możliwości “przewracania” klawiszy, co klawiatury mechaniczne. Oznacza to, że jeśli piszesz szybko lub grasz w gry, mogą wystąpić momenty, w których naciśnięcie klawisza nie zostanie zarejestrowane. Inną poważną wadą laptopów z klawiaturami membranowymi jest to, że trudniej je wyczyścić, gdy są brudne.

Teraz przechodzimy do klawiatur mechanicznych i nietrudno zauważyć, dlaczego najbardziej wymagający użytkownicy wolą je od standardowych klawiatur membranowych. Podczas gdy zwykłe klawiatury laptopów mają żywotność tylko około 5 milionów naciśnięć klawiszy i są bardziej podatne na złożenie przy intensywnym użytkowaniu, klawiatury mechaniczne, z drugiej strony, mogą wytrzymać do 50 milionów naciśnięć klawiszy bez szwanku. Nie zużywają się one łatwo i są tak skonstruowane, że mogą być używane przez całe życie, ponieważ można na nich pisać w kółko, nie tracąc nic ze swojej pierwotnej szybkości reakcji.

Istnieje wiele różnych typów przełączników mechanicznych i wszystkie one oferują lepsze wrażenia z pisania niż membranowe z prostymi gumowymi przełącznikami. Każdy typ przełącznika ma swoją charakterystykę, zarówno pod względem dotykowego i dźwiękowego sprzężenia zwrotnego, jak i punktu aktywacji. Na przykład dotykowe sprzężenie zwrotne może być obecne tylko po uruchomieniu klawisza lub od samego początku, kiedy naciskamy na nasadkę klawisza.

W związku z tym klawiatury mechaniczne są doskonałym wyborem dla osób, które codziennie dużo piszą na komputerze. Ponadto ten typ klawiatury jest praktycznie odporny na uszkodzenia spowodowane brudem, rozlanym płynem i wszelkimi innymi uszkodzeniami.

Świat notebooków do gier zmienił się drastycznie w ciągu ostatnich kilku lat. W dzisiejszych czasach “laptop do gier” nie oznacza już tylko posiadania wydajnego procesora i najszybszej karty graficznej, jaką można kupić; oznacza również posiadanie najwyższej klasy klawiatury mechanicznej. Producenci notebooków do gier, chcąc zaspokoić potrzeby graczy i poprawić ogólne wrażenia użytkowników, coraz częściej montują w swoich maszynach klawiatury mechaniczne. W tym krótkim artykule przeanalizowaliśmy 6 najlepszych laptopów do gier z mechanicznymi klawiaturami i wskazaliśmy jeden, który wyróżnia się na tle pozostałych.

Jaki jest najlepszy laptop z klawiaturą mechaniczną?

1. Razer Blade Pro 17

Najlepszy pod względem ogólnym

Razer Blade Pro 17 Gaming Laptop 2020: Intel Core i7-10875H 8-Core, NVIDIA GeForce RTX 2080 Super Max-Q, 17,3" FHD 300Hz, 16GB RAM, 512GB SSD, CNC Aluminum, Chroma RGB, Thunderbolt 3, czytnik kart SD
 • Nowy procesor 10. generacji Intel Core i7-10875H: Turbo Boost do 5,1 GHz i do 64 GB RAM dla potężnej wydajności w grach i pracy
 • Doświadcz fenomenalnej wydajności dzięki najnowszej karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 20, wyposażonej w technologię ray tracing, która zapewnia kinową jakość renderingu
 • Graj dalej dzięki cienkiej ramce 300Hz FHD Display, która zapewnia jedwabiście gładką wydajność i maksymalny rozmiar ekranu
 • Własny system chłodzenia komory parowej: Podwójne wymienniki ciepła i specjalne wentylatory maksymalizują rozpraszanie ciepła i przepływ powietrza
 • Najwyższa jakość wykonania w smukłej formie
 • Solidne wrażenia w grach
 • Mnóstwo portów
 • Wysokiej jakości klawiatura mechaniczna
 • Niesamowita jakość dźwięku z potężnych głośników
 • Wentylatory działają głośno podczas wymagających rozgrywek
 • Laptop ma tendencję do nagrzewania się
 • Stosunkowo niski poziom podtrzymania baterii

Laptop do gier Razer Blade Pro 17 łączy w sobie najnowocześniejsze technologie, takie jak pierwsza na świecie super-niskoprofilowa, prawdziwie mechaniczna klawiatura w notebooku, zapewniająca ultraszybkie i dokładne naciskanie klawiszy, z elegancką konstrukcją i mnóstwem wysokowydajnego sprzętu, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia w grach mobilnych.

Nowy procesor 10. generacji Intel Core i7-10875H zapewnia wydajność, która wymaga szacunku zarówno podczas pracy, jak i zabawy, z szybkością Turbo Boost do 5,1 GHz, która pozwala Ci na pracę z intensywnymi aplikacjami i grami. Ultraszybki dysk SSD NVMe PCIe błyskawicznie uruchamia te programy, a zastrzeżona technologia rozpraszania ciepła Vapochamber sprawia, że w najbardziej wymagających momentach maszyna jest chłodniejsza niż kiedykolwiek.

Dodanie grafiki ray-tracing z najnowszej karty graficznej Nvidia GeForce RTX 2080 w połączeniu z zadziwiającym panelem wyświetlacza 300Hz w Razer Blade Pro 17 zapewnia kinową jakość gier dzięki zmaksymalizowanej przestrzeni ekranu dla wspaniałych wrażeń podczas oglądania.

Dlaczego Razer Blade Pro 17 jest najlepszym laptopem do gier z klawiaturą mechaniczną?

Razer Blade Pro to ultraprzenośny laptop do gier z mechanicznym przełącznikiem na klawiaturze. Jego rewolucyjna technologia oferuje wrażenia jak z komputera stacjonarnego w lekkiej obudowie do gier lub produkcji wysokiej jakości treści.

Zaawansowane niskoprofilowe przełączniki mechaniczne w tym notebooku klasy premium oferują siłę nacisku 65 g, która jest o krok powyżej standardu branżowego, zapewniając optymalizację punktów resetowania we wszystkich klawiszach oraz dokładne, wyczuwalne i bardzo czułe pisanie przez nawet 60 milionów naciśnięć. Pozwala to na bardziej precyzyjne uderzenia, szybsze wykonywanie podwójnych i potrójnych uderzeń oraz wykonywanie większej liczby poleceń z oszałamiającą prędkością i precyzją, bez pominięcia jednego uderzenia.

Wyposażony w potężną kartę RTX 2080 laptop ma możliwości przetwarzania danych, które pozwolą na obsługę niemal każdej gry w jej natywnej rozdzielczości. Jeśli dodać do tego czterordzeniowy procesor Intel Core i7-10875H i 16 GB pamięci RAM, które pomagają zachować płynność działania, to mamy do czynienia z piekielnie dobrą maszyną do gier. Biorąc pod uwagę, że jest to także przyzwoita kreatywna stacja robocza, ten laptop oferuje niesamowitą wydajność w równie niesamowitej cenie.

2. ASUS ROG Strix Scar 15

Zwycięzca

ASUS ROG Strix Scar 15 (2021) Gaming Laptop, 15,6" 300Hz IPS Type FHD, NVIDIA GeForce RTX 3080, AMD Ryzen 7 5800H, 16GB DDR4, 1TB SSD, klawiatura Opti-Mechanical Per-Key RGB, Windows 10, G533QS-DS76
 • NVIDIA GeForce RTX 3080 8GB GDDR6 z ROG Boost do 1645MHz przy 115W (130W z Dynamic Boost 2.0)
 • Najnowszy procesor AMD Ryzen 7 5800H (16M Cache, do 4,4 GHz)
 • 300Hz 3ms 15,6" Full HD 1920x1080 IPS-Type Display
 • 16GB DDR4 3200MHz RAM | 1TB PCIe SSD
 • Najwyższej klasy wyświetlacz to uczta dla oczu
 • Przełączniki optyczno-mechaniczne zapewniają doskonałe sprzężenie zwrotne
 • Agresywny design, idealny dla graczy nowej generacji
 • Wysokiej jakości konstrukcja, jak zwykle u Asusa
 • Głośny i wyraźny dźwięk z wbudowanych głośników
 • Brak wbudowanej kamery internetowej
 • Konkurenci oferują lepsze opcje łączności w tym samym przedziale cenowym

Całkowicie nowy ROG STRIX Scar 15 (2021) kryje w sobie najwyższej jakości design i flagowe technologie w ultrakompaktowej obudowie o przekątnej 15,6″, dzięki czemu jest idealny zarówno dla zaawansowanych użytkowników, jak i początkujących graczy.

Wyposażony w najnowszy procesor AMD Ryzen 7 5800H, grafikę NVIDIA GeForce RTX 3080 z 8 GB GDDR6 VRam, 16 GB DDR4 RAM, superszybki dysk SSD PCIe o pojemności 1 TB oraz, co najważniejsze, optyczno-mechaniczną klawiaturę, laptop ten jest gotowy, by podnieść wydajność w grach na wyższy poziom. Jego wyświetlacz 300Hz ASUS Ultra-Low Motion Blur z 72% gamą kolorów NTSC zapewnia płynny obraz i dokładne kolory, dzięki czemu możesz uchwycić każdy szczegół podczas gry. A dzięki inteligentnemu systemowi chłodzenia o przedłużonej żywotności (wcześniej zarezerwowanemu dla płyt głównych ROG do komputerów stacjonarnych) oraz czterem strefom wylotu wentylatora, Twoja maszyna nigdy nie będzie się nagrzewać ani zwalniać.

Ten laptop do gier wyposażony jest w wygodną, podświetlaną, pełnowymiarową klawiaturę mechaniczną, zaprojektowaną dla poważnych graczy, którzy wymagają wszystkiego, co najlepsze. Klawiatura jest w 100% mechaniczna i zapewnia natychmiastowe działanie, które jest potrzebne, szybciej niż w przypadku standardowych rozwiązań.

3. Eluktronics MAG-15

 • Doskonały, płynnie działający wyświetlacz 144 Hz
 • Klikalne przełączniki mechaniczne oferują lepszy zasięg działania
 • Solidna obudowa budzi zaufanie podczas obsługi
 • Czysta, minimalistyczna estetyka
 • Świetna cena zapewnia fantastyczny stosunek jakości do ceny
 • Słaba jakość dźwięku
 • Gładzik nie jest zbyt precyzyjny

Nie przegap tej wspaniałej oferty na laptopa do gier Eluktronics MAG-15 Slim! Wyposażony w 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-9750H, 16 GB pamięci RAM DDR4, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q z 8 GB pamięci VRAM GDDR6 oraz szklany, precyzyjny touchpad, nasz niesamowity, budżetowy wybór pozwoli Ci cieszyć się grami na jeszcze wyższych ustawieniach, przenosząc wydajność na wyższy poziom.

Laptop jest wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę dla graczy zbudowaną z najwyższej jakości mechanicznych przełączników. Zapewnia ona wyraźne wrażenia z pisania z bezkompromisową jakością, dzięki 2,0 mm odległości od klawisza oraz N-Key Rollover z technologią anti-ghosting, która umożliwia jednoczesne naciśnięcie wielu klawiszy bez ryzyka ich upuszczenia lub pominięcia. Animacja podświetlenia RGB dla poszczególnych klawiszy zapewnia wyjątkową estetykę, a ultra płaska obudowa sprawia, że klawiatura naturalnie układa się w dłoniach bez większego wysiłku.

Eluktronics współpracował z firmą Intel, aby skonfigurować najlepszy możliwy notebook do gier, pracy i wszystkiego pomiędzy. Wyposażony w HDMI 2.0b, Thunderbolt 3 i WiFi 6, stanowi idealne połączenie łączności i wydajności. Jakby tego było mało, udało się zmieścić 6-ogniwową baterię o pojemności 94WHr, która zapewnia do 7 godzin pracy na jednym ładowaniu.

4. AORUS 15G

[2020] AORUS 15G (XB) Wydajny laptop do gier, 15,6 cala FHD 300Hz IPS, GeForce RTX 2070 Super Max-Q, 10th Gen Intel i7-10875H, 16GB DDR4, 1TB NVMe SSD
 • Najcieńszy 15-calowy laptop do gier w swojej klasie: wbudowana klawiatura mechaniczna, mniej niż 1 cal grubości, waga poniżej 5 funtów i mechaniczne klawisze OMRON w bardzo wytrzymałej obudowie z aluminium CNC
 • 15.6-calowy ekran FHD 300Hz IPS Anti-Glare (100% sRGB, 72% NTSC): Obudowa z niezwykle cienkimi, 3-milimetrowymi ramkami, zapewniająca zdumiewający stosunek ekranu do obudowy na poziomie 89% oraz dokładność Pantone Certified w granicach Delta E<1
 • Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER Max-Q | imponująca pamięć 8 GB GDDR6, która umożliwia wyświetlanie obrazu na 3 niezależnych monitorach zewnętrznych (przez porty HDMI, Mini-DP i Thunderbolt 3 USB-C) | najnowszy 8-rdzeniowy procesor 10. generacji Intel Core i7-10875H zapewniający płynną rozgrywkę i wydajność pracy wielozadaniowej
 • 8 godzin pracy na baterii w warunkach rzeczywistych (na podstawie testów PCMark 10)
 • Doskonała jakość wyświetlacza
 • Doskonała mechaniczna klawiatura
 • Zaawansowana technologia chłodzenia skutecznie odprowadza ciepło
 • Solidna konstrukcja
 • Niesamowita wydajność w grach
 • Umieszczenie wbudowanej kamery internetowej nie jest idealne z punktu widzenia gracza
 • Wyświetlacz wydaje się nieco kruchy i nie wzbudza zaufania

Ten potężny laptop do gier AORUS 15G, wyposażony w płynnie reagujące klawisze klawiatury mechanicznej, oferuje ultraszybki procesor Intel Core i7-10875H, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER Max-Q oraz szybki dysk SSD PCIe NVMe o pojemności 1 TB.

Zaprojektowany jako najbardziej przenośny 15-calowy laptop do gier na świecie, waży mniej niż 5 funtów w cieńszej niż 1 cal obudowie, co sprawia, że produkt można zabrać ze sobą wszędzie. Ekran zapewnia ostry, płynny i wierny kolorom obraz z częstotliwością odświeżania 300 Hz dzięki wspaniałemu, antyodblaskowemu wyświetlaczowi IPS o przekątnej 15,6″ i rozdzielczości Full HD, umieszczonemu w ultracienkich, 3-milimetrowych ramkach, które zapewniają wyjątkowy stosunek ekranu do ciała na poziomie 89%.

Ten luksusowy laptop ma aluminiową obudowę, która emanuje stylem i zapewnia wysoką wydajność oraz doskonałe odprowadzanie ciepła w grach na najwyższym poziomie. Wyposażony jest w ekskluzywny system zarządzania termicznego Gigabyte WINDFORCE Infinity, który składa się z pięciu miedzianych ciepłowodów, czterech wyciągów oraz dwóch wentylatorów o dużej mocy, zapewniających wydajne i ciche chłodzenie.

Podświetlana klawiatura mechaniczna w laptopie dla graczy AORUS 15G wyposażona jest w najwyższej jakości przełączniki mechaniczne OMRON, które zapewniają szybką reakcję, ultraszybkie uruchamianie oraz wyraźne wrażenia dotykowe przy niskim poziomie hałasu. Precyzyjnie zaprojektowany, wykonany w technologii CNC, smukły aluminiowy korpus jest wystarczająco mocny, by wytrzymać duże obciążenie bez zbędnych kilogramów, zapewniając zaawansowaną wydajność, najwyższą przyjemność wizualną i lepsze wrażenia z gry.

5. XPG Xenia 15 KC

XPG Xenia 15 KC Gaming Notebook Intel i7 11800H CPU z GeForce RTX 3070 1TB PCIe Gen4x4 SSD 32GB DDR4 3200MHz 15,6" QHD 165Hz IPS Display Mechaniczna klawiatura RGB (XENIA15I7G11H3070LX-BKCUS)
 • Współpraca XPG i Intela, nowa edycja 2021 XPG XENIA 15 przynosi jeszcze lepsze wrażenia w grach dzięki najwyższej wydajności
 • mobilny procesor 11. generacji Intel TGL-H Core i7-11800H i potężna karta graficzna GeForce RTX 3070. XPG XENIA 15 wykorzystuje ciekły metalowy materiał interfejsu termicznego w połączeniu z wyjątkową konstrukcją termiczną
 • Nagrodzony dysk SSD XPG GAMMIX S70 1TB PCIe Gen4 M.2 2280. Prędkość odczytu/zapisu do 7000/6000MB/s i 32GB (2x16GB) pamięci DDR4 3200MHz SODIMM
 • Mechaniczna klawiatura optyczna z ultra niskim opóźnieniem 0,2 ms, podświetleniem RGB na klawisze i 100% Anti-Ghostingiem
 • Wydajność – to bestia
 • Rama ze stopu magnezu jest wytrzymała, a jednocześnie lekka
 • Moduły SSD i RAM można łatwo rozbudować
 • Mnóstwo portów łączności
 • Zaskakująco wysokiej klasy klawiatura mechaniczna
 • Uruchamianie klawiszy nie jest na najwyższym poziomie
 • Mocno się nagrzewa i ma tendencję do dławienia się pod obciążeniem

XPG Xenia 15 to zoptymalizowany pod kątem wydajności laptop do gier codziennego użytku, który wygląda elegancko i smukło dzięki swojej stylowej konstrukcji. Został zaprojektowany z myślą o zatwardziałych graczach, a dzięki współpracy XPG i firmy Intel, laptop ten wykorzystuje najwyższej klasy mobilny procesor 11. generacji Intel TGL-H Core i7-11800H w połączeniu z potężną dedykowaną grafiką NVIDIA GeForce RTX 3070.

Notebook jest wyposażony w dysk SSD XPG GAMMIX S70 1TB PCIe Gen4 M.2 2280, który jest jednym z najszybszych dysków półprzewodnikowych na rynku, zapewniającym superszybkie prędkości odczytu i zapisu na poziomie odpowiednio 7000 i 6000 MB/s, podczas gdy dwukanałowa pamięć 32 GB DDR4 umożliwia szybsze przetwarzanie danych. Lekka, ważąca 4,2 funta obudowa ze stopu magnezu zawiera baterię o pojemności 94 Wh, która pozwala na grę bez przerwy przez wiele godzin na jednym ładowaniu, a jej grubość to 20,5 mm – jedna z najcieńszych w swojej klasie.

Dzięki optyczno-mechanicznej klawiaturze z ultra niskim opóźnieniem 0,2 ms, XPG Xenia 15 zapewnia doskonałe wrażenia z gry bez uszczerbku dla wydajności i funkcji.

6. Dell G15 5511

Dell G15 5511 Gaming Laptop - wyświetlacz 15,6 cala FHD 120Hz - Intel Core i5-11400H, 8GB DDR4 RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB GDDR6, Windows 10 Home - czarny
 • Format obrazu:16:9
 • POTĘŻNA WYDAJNOŚĆ: Dzięki procesorom Intel Core 11. generacji możesz cieszyć się potężną wydajnością bez przerywania gry, przesyłania strumieniowego lub filmów
 • CHŁODZENIE: Konstrukcja termiczna zawiera podwójny wlot powietrza, który wypuszcza powietrze przez cztery otwory wentylacyjne umieszczone po bokach i z tyłu, aby zmaksymalizować przepływ powietrza i zapewnić optymalne chłodzenie i rozpraszanie ciepła
 • DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ: Panel wyświetlacza 120 Hz zapewnia szybką częstotliwość odświeżania i rozdzielczość FHD, aby zapewnić szybkie, płynne i szczegółowe wrażenia z gry
 • Porównywalnie przystępna cena
 • Podwójna pamięć RAM i gniazda PCIe
 • wyświetlacz Full HD 120 Hz
 • Dobre podtrzymanie bateryjne
 • System chłodzenia działa wystarczająco dobrze
 • Większa obudowa
 • Stosunkowo ciężki, nie jest idealny dla osób często podróżujących

Dell G15 5511 to idealny notebook dla graczy i twórców wideo, którzy potrzebują wydajnego, ale kompaktowego laptopa. Ta przenośna bestia rozrywki jest wyposażona w procesor Intel Core i5-11400H 11. generacji, wyświetlacz FHD 120 Hz, dwa wloty powietrza zapewniające optymalne chłodzenie oraz unowocześnioną technologię Nahimic 3D Audio połączoną z dwoma głośnikami stereofonicznymi, która zapewnia wciągające wrażenia słuchowe. Opływowa obudowa o dyskretnym wyglądzie budzi zaufanie i dodaje odwagi, gdy zabierasz go ze sobą na misje.

Dell G15 5511 jest idealnym wyborem do gier, ponieważ zapewnia potężną wydajność, która nie spowalnia podczas intensywnej akcji. Teraz możesz grać na maksymalnych ustawieniach bez lagów i opóźnień dzięki szybkiej i responsywnej karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 3050, dużej przestrzeni dyskowej 512 GB NVMe SSD i silnym możliwościom wielozadaniowym.

W zestawie znajduje się także opcjonalna 4-strefowa podświetlana klawiatura RBG, która wspiera rozgrywkę w warunkach słabego oświetlenia. Pełnowymiarowa klawiatura jest wykonana z trwałych, odpornych na blaknięcie klawiszy, które wytrzymają miliony naciśnięć – dzięki temu będziesz mógł cieszyć się optymalną wydajnością przez lata.

Słowa końcowe

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiłeś, poznając 6 najlepszych laptopów do gier z mechanicznymi klawiaturami, które zostały tutaj wymienione. Chociaż obiektywna ocena wszystkich tych laptopów klasy premium nie jest łatwym zadaniem, uważamy, że w tym krótkim podsumowaniu wykonaliśmy całkiem dobrą robotę.

W swoich poszukiwaniach musisz zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz – cenę. W większości przypadków im wyższa cena, tym lepsza wydajność, konstrukcja i jakość wykonania. Powinieneś też sprawdzić, jak bardzo przenośny jest komputer i czy ma wszystkie porty i opcje łączności. Jeśli masz odpowiedzi na większość z tych pytań, to jesteś już na dobrej drodze do znalezienia takiego, który zaoferuje ci najlepsze wrażenia z gry podane na srebrnym talerzu z wisienką na wierzchu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy laptopy mają klawiatury mechaniczne czy membranowe?

Krótka odpowiedź: Laptopy są zazwyczaj wyposażone w standardową klawiaturę membranową.

Długa odpowiedź: Laptopy nie są wyposażone w klawiatury mechaniczne, ponieważ nie ma w nich wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić je bez wysiłku, bez uszczerbku dla przenośności i estetyki. Dlatego też, niezależnie od tego, czy jest to maszyna klasy podstawowej, czy wysokiej klasy notebook do gier, laptopy zazwyczaj wyposażone są w klawiatury membranowe.

Jednak wraz z ciągłym postępem technologii komputerów przenośnych sytuacja ta ulega zmianie i obecnie można znaleźć całkiem sporo laptopów do gier z klawiaturą mechaniczną.

Jakie są zalety używania laptopa z klawiaturą mechaniczną?

 • Klawiatury mechaniczne działają znacznie dłużej niż membranowe
 • Szybsze i dokładniejsze pisanie
 • Mechaniczne przełączniki są bardziej czułe i precyzyjne
 • Sprzężenie zwrotne podczas pisania jest silniejsze niż w przypadku standardowej klawiatury membranowej

Klawiatura mechaniczna do laptopa oparta na przełącznikach liniowych czy dotykowych – która jest lepsza?

To zależy od Twojego celu. Ponieważ szukasz laptopa do gier z klawiaturą mechaniczną, możemy bezpiecznie założyć, że zamierzasz używać go głównie do gier. W takim przypadku klawiatury liniowe, a zwłaszcza Speed, które są znane z bardziej płynnego naciskania klawiszy, poprawią Twoje ogólne wrażenia z gry.

Jednak ci, którzy dużo piszą, docenią pewność klikania, jaką dają przełączniki dotykowe.