7 najlepszych Laptopów z Podświetlaną Llawiaturą w 2024 roku

Szukasz laptopa z podświetlaną klawiaturą, ale skąd masz wiedzieć, czy jest on dla Ciebie odpowiedni? Laptopy mają różne funkcje, ale istnieje kilka ogólnych wskazówek, których możesz użyć, aby znaleźć idealną podświetlaną klawiaturę dla swoich potrzeb. Weź pod uwagę cenę, rozmiar, kształt i wewnętrzne komponenty laptopa z podświetlaną klawiaturą, który Cię interesuje.

Laptop z podświetlaną klawiaturą jest wygodny na kilka sposobów. Można go używać podczas przerwy w dostawie prądu lub gdy kończysz zadanie w środku nocy. Podświetlana klawiatura nie tylko poprawia komfort pisania, ale także pomaga innym lepiej spać w nocy. Dzięki podświetleniu klawiszy nie trzeba zapalać światła w tak ciemnym pomieszczeniu.

Korzyści płynące z podświetlanych klawiatur są liczne. Oprócz tego, że umożliwiają pracę w słabo oświetlonym otoczeniu, zapewniają też przyjemną atmosferę. Podświetlenie można wyłączyć lub regulować, więc nie przeszkadza ono w codziennych czynnościach. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla pracowników biurowych i studentów, którzy często pracują w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Podświetlana klawiatura w laptopie to doskonałe udogodnienie. Jeśli pracujesz w nocy lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach, podświetlana klawiatura sprawia, że pisanie staje się przyjemnością. Jest to nie tylko praktyczna korzyść, ale może też zwiększyć Twoją produktywność. Coraz więcej producentów laptopów wprowadza do swoich konstrukcji podświetlane klawiatury, które wcale nie muszą kosztować majątku.

Oto trzy nasze ulubione propozycje, jeśli chodzi o najlepsze laptopy z podświetlaną klawiaturą w 2024 roku:

Wymagania systemowe

Jeśli planujesz pracować w nocy, będziesz potrzebował laptopa z podświetlaną klawiaturą. Podświetlenie każdego klawisza ułatwia dostrzeżenie naciśnięć klawiszy i zapobiega ich przypadkowemu naciśnięciu. Podświetlane klawiatury są szczególnie ważne dla pracowników nocnych zmian. Jeśli planujesz grać w gry lub pracować do późna w nocy, podświetlana klawiatura jest niezbędna dla optymalnej wydajności w tych warunkach. Laptop z podświetleniem RGB sprawi, że gra będzie jeszcze bardziej ekscytująca.

Przy zakupie laptopa z podświetlaną klawiaturą należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Główne kryteria zakupu to wielkość ekranu, grafika, pamięć, łączność, ergonomia i rodzaj klawiatury. Na przykład jeśli pracujesz w nocy, będziesz potrzebował laptopa z podświetlaną klawiaturą, ponieważ niektóre czynności wymagają uwagi wzrokowej, gdy są wykonywane przy słabym oświetleniu.

Inne ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to procesor i pamięć. Niektóre programy wymagają określonej ilości pamięci. Wybór laptopa z podświetlaną klawiaturą to także dobry pomysł na wygląd. Możesz znaleźć modele z regulowanym oświetleniem, elegancką obudową i wieloma opcjami kolorystycznymi. Aby w pełni wykorzystać możliwości laptopa, rozważ wszystkie te czynniki. Gdy już ustalisz, co to jest, możesz rozpocząć zakupy.

Czy laptopy z podświetlaną klawiaturą są tego warte?

W dzisiejszym szybkim świecie większość ludzi woli pracować w nocy, więc funkcja podświetlanej klawiatury w laptopie jest przydatna. Zamiast włączać światło do pracy, możesz po prostu włączyć podświetlenie klawiatury i dokończyć pracę, nie przeszkadzając innym.

Podświetlane klawiatury są dostępne w różnych kolorach, które możesz często zmieniać, aby dopasować je do swojego stylu. W ten sposób możesz ustawić konkretny odcień dla swojego laptopa, a po pewnym czasie zmienić go na inny. Jeśli jesteś żonaty i musisz pracować do późna, podświetlane klawiatury uchronią Cię przed obudzeniem małżonka.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w słabo oświetlonym otoczeniu, czy po prostu chcesz mieć możliwość pisania bez patrzenia na ekran, możesz czerpać korzyści z używania laptopów z podświetlanymi klawiaturami. Korzyści z używania laptopów z podświetlanymi klawiaturami są liczne, a wielu producentów uczyniło je obowiązkowym wyposażeniem swoich modeli.

Podświetlana klawiatura nie tylko ułatwia pisanie w ciemnym pomieszczeniu, ale także zwiększa estetykę laptopa. Wybór podświetlanej klawiatury pasującej do preferowanego odcienia może być także świetnym sposobem na zwiększenie radości dziecka z używania laptopa. Niektórzy producenci oferują nawet oprogramowanie do dostosowywania podświetlenia, co może jeszcze bardziej poprawić wrażenia.

Możesz także używać laptopa z podświetlaną klawiaturą do gier, ponieważ poprawia on ogólne wrażenia z gry i zapewnia wspaniałą estetykę. Więc tak, warto kupić laptopa z podświetlaną klawiaturą.

Jaki jest najlepszy laptop z podświetlaną klawiaturą?

Jeśli szukasz idealnego rozwiązania do pracy w nocy, oto 7 najlepszych laptopów z podświetlaną klawiaturą w 2024 roku.

1. Acer Predator Helios 300

Najlepszy pod względem ogólnym

Acer Predator Helios 300 Gaming Laptop, Intel i7-10750H, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, wyświetlacz IPS 15,6" Full HD 144Hz 3ms, 16GB Dual-Channel DDR4, 512GB NVMe SSD, Wi-Fi 6, klawiatura RGB, PH315-53-72XD
 • Format obrazu:16:9
 • 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-10750H dziesiątej generacji (do 5,0 GHz) z systemem Windows 10 Home 64 Bit
 • Podkręcona karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2060 z 6 GB dedykowanej pamięci GDDR6 VRAM
 • 15.6" panoramiczny ekran Full HD (1920 x 1080) z podświetleniem LED IPS (częstotliwość odświeżania 144 Hz, czas reakcji 3 ms, jasność 300 nitów, 72% NTSC)
 • Wyjątkowa jakość wykonania
 • 4-strefowa klawiatura z podświetleniem RGB
 • Wyjątkowy wyświetlacz
 • Możliwość podkręcenia układu GPU GeForce RTX 2060
 • Doskonały mechanizm chłodzenia
 • Szybsza częstotliwość odświeżania
 • Wydajny procesor
 • Przeciętny czas pracy na baterii
 • Ciężki laptop

Acer Predator Helios 300 to ogólnie rzecz biorąc najlepszy na rynku laptop z podświetlaną klawiaturą. Jak na swoją cenę, Helios 300 zapewnia imponującą wydajność. Jest wyposażony w 4-strefową klawiaturę z podświetleniem RGB. Dzięki temu możesz z łatwością dostrzec wszystkie klawisze w ciemności.

Poza tym laptop ten oferuje doskonałą wydajność w grach. Przy 60 klatkach na sekundę w obecnych grach radzi sobie zaskakująco dobrze. Ma też 16 GB pamięci RAM i obsługuje kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB. Helios 300 nie ma problemów z wykonywaniem mniej wymagających zadań, a jego wentylatory pozostają ciche.

Firma Acer zwykle ma w swojej ofercie dobrą gamę laptopów. Predator Helios 300 jest krokiem naprzód w stosunku do linii Nitro 5, dzięki wyświetlaczowi 144 Hz i podkręcanej karcie graficznej. Jest też nieco solidniejszy, co jest miłe. Jest wyposażony w 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-10750H dziesiątej generacji, który można przetaktować do prędkości 5,0 GHz. Zawiera też system Windows 10 Home 64 Bit.

Konstrukcja notebooka Acer Predator Helios 300 jest skierowana do graczy głównego nurtu. Posiada wyświetlacz IPS z podświetleniem LED o przekątnej 15,6″ i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Ponadto, zapewnia on częstotliwość odświeżania 144 Hz, czas reakcji 3ms oraz jasność 300nit, co poprawia ogólną wydajność laptopa. W zestawie z laptopem otrzymasz także dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB.

Klawiatura jest wygodna w użyciu. Posiada podświetlane oświetlenie RGB. Kolory klawiszy można dostosować za pomocą aplikacji Predator Sense, do której dostęp uzyskuje się przez specjalny przycisk. Klawiatura ma też dużą przestrzeń do przechowywania najczęściej używanych gier.

Acer Predator Helios 300 jest wyposażony w wiele portów. Znajdziesz tam dwa porty USB typu A, port Ethernet, Wi-Fi 6 oraz Bluetooth. Możesz też skorzystać z maksymalnie 64 GB pamięci DDR4. Ten laptop jest wyposażony w doskonały mechanizm chłodzenia. Wentylator 3D 4th Gen All-Metal AeroBlade pomaga utrzymać chłód w laptopie. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to jeden z najlepszych laptopów z podświetlaną klawiaturą w 2024 roku.

Dlaczego jest to najlepszy laptop z podświetlaną klawiaturą w 2024 roku?

Jeśli szukasz najlepszego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Acer Predator Helios 300 może być idealnym wyborem. Klawiatura jest w pełni konfigurowalna i wyposażona w specjalny przycisk, który umożliwia regulację podświetlenia klawiszy, głośności i innych parametrów. Model ten jest też wyposażony w dedykowany wskaźnik Caps Lock. Ostatecznie Predator Helios 300 to najlepszy laptop z zaawansowaną 4-strefową klawiaturą z podświetleniem RGB.

Kanciasta konstrukcja Heliosa 300 sprawia, że jest on podobny do Tritona 500, choć ma grubsze ramki ekranu i bardziej masywną obudowę. Posiada również wbudowany w klawiaturę pełnowymiarowy blok numeryczny oraz bogaty zestaw portów. Laptop jest wyposażony w 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-10750H 0 generacji oraz podkręcaną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060 z 6 GB pamięci.

Acer Predator Helios 300 jest w pełni funkcjonalnym laptopem dla graczy i posiada wiele stref podświetlenia. Laptop jest idealny dla graczy lub twórców treści, a jego procesor Intel Core i7-10750H zapewnia płynną pracę. Podstawowa częstotliwość taktowania wynosi 2,6 GHz, ale w zależności od sytuacji, Helios 300 może osiągnąć nawet 5 GHz.

Mimo niewielkich rozmiarów, Acer Predator Helios 300 oferuje wiele funkcji. Jego ekran ma zaskakująco wysoką wierność kolorów, co pozwala na pracę z żywymi obrazami i filmami. Ten laptop jest wyposażony w panoramiczny ekran o przekątnej 15,6″ i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Ma on wyświetlacz IPS z podświetleniem LED i oferuje częstotliwość odświeżania 144 Hz oraz czas reakcji 3 ms.

Laptop ma 16 GB pamięci RAM i 512 dysków SSD, co zapewnia wysoką wydajność. Ponadto znajdziesz tu Bluetooth, kamerę internetową HD i dźwięk przestrzenny DTSX Ultra. To najlepszy dostępny obecnie laptop z podświetlaną klawiaturą. Jest łatwy w obsłudze i oferuje wiele dodatkowych funkcji, które ułatwią ci życie.

Jeśli chodzi o łączność, Acer Predator Helios 300 ma wiele portów po bokach i jest wyposażony w port Ethernet. Laptop ma także dwa porty USB typu A oraz gniazdo blokady Kensington. Jednak czas pracy na baterii tego laptopa wynosi tylko 6 godzin. Wyposażony jest również w metalowy wentylator AeroBlade 3D czwartej generacji, który zapewnia chłodzenie systemu. Jeśli więc szukasz laptopa z podświetlaną klawiaturą, to jest to idealny wybór.

2. MSI GL75 Leopard

Zwycięzca

MSI GL75 Leopard Gaming Laptop: 17.wyświetlacz 3" 144Hz, Intel Core i7-10750H, NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, 16GB RAM, 512GB NVMe SSD, Win10, czarny (10SDK-651)
 • Płynność wyświetlania: Wyświetlacz o przekątnej 17,3 cala i częstotliwości odświeżania 144 Hz zapewnia płynną i żywą rozgrywkę, dzięki czemu nie przegapisz żadnej klatki gry
 • Zasilanie: Procesor Intel Core i7 10. generacji zapewnia solidną moc obliczeniową, dzięki czemu zapewnia niezrównane wrażenia w grach
 • Superwydajna grafika: GTX 1660 Ti zbudowany jest na architekturze NVIDIA Turing. Dopasowana do najpopularniejszych gier, doświadczaj gry
 • Play Cool: Technologia chłodzenia CPU i GPU maksymalizuje przepływ powietrza i termikę, zapewniając płynną grę i wydajność w kompaktowej obudowie
 • Imponujący procesor i układ graficzny
 • 17-calowy wyświetlacz
 • Klawisz anti-ghost
 • Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1
 • Świetna podświetlana klawiatura z możliwością dostosowania do własnych potrzeb
 • Technologia chłodzenia CPU i GPU
 • Brak portu Thunderbolt

Jeśli szukasz laptopa z dużym ekranem i podświetlaną klawiaturą, MSI GL75 Leopard Gaming Laptop może być dla Ciebie. Posiada on 17,3-calowy wyświetlacz, który zapewnia dużą ilość miejsca oraz podświetlaną klawiaturę z możliwością dostosowania podświetlenia RGB. MSI robi wszystko, by zapewnić graczom dobre wrażenia z gry, a ich laptopy są całkiem przystępne cenowo.

MSI GL75 Leopard 10SDK-651 posiada wysokiej klasy kartę graficzną GTX 1660 Ti oraz zaktualizowany system operacyjny, który zapewnia 15% więcej mocy obliczeniowej niż poprzednia generacja. Laptop jest wyposażony w 17,3-calowy wyświetlacz 144 Hz, który zapewnia płynną rozgrywkę i jest zoptymalizowany pod kątem przepływu powietrza. Ulepszone, gigantyczne głośniki zapewniają wciągający dźwięk i są wyposażone w specjalnie zaprojektowaną komorę dźwiękową.

MSI GL75 Leopard jest doskonałym laptopem do gier, ale warto zauważyć, że można na nim uruchomić 921 najlepszych gier PC. Ten laptop jest wyposażony w procesor Intel Core i7 10. generacji i 16 GB pamięci RAM, co zapewnia doskonałą wydajność. Oprócz tego, wyposażony jest w dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB.

Dodatkową zaletą klawiatury MSI GL75 są dedykowane klawisze, które pełnią określone funkcje. Poza dedykowanymi klawiszami, MSI GL75 posiada duży touchpad, który jest łatwy w użyciu i ma dobre właściwości ślizgowe. Wyposażony jest w technologię chłodzenia CPU i GPU, dzięki której system pozostaje chłodny nawet podczas grania w gry AAA.

MSI GL75 Leopard może pochwalić się wyświetlaczem Full HD z płynną częstotliwością odświeżania 144 Hz. Najlepszą rzeczą w tym laptopie jest jego konfigurowalne podświetlenie. Możesz łatwo dostosować każdy klawisz, wybierając inny kolor światła.

Oprócz tego, możesz korzystać z innych funkcji, takich jak Windows 10 Home, Wi-Fi 6, Anti-ghost key oraz technologia Bluetooth 5.1.

3. Dell XPS 15 9500

Wybór klasy premium

Najnowszy laptop Dell XPS 15 9500 Elite, wyświetlacz 15,6" FHD+ 500 nitów, Intel Core i7-10750H, GTX 1650Ti, 32GB RAM, 1TB SSD, kamera internetowa, podświetlana klawiatura, czytnik linii papilarnych, WiFi 6, Thunderbolt, Win 10 Home
 • pamięć i przechowywanie danych】32 GB pamięci RAM DDR4 o wysokiej przepustowości, aby płynnie uruchamiać wiele aplikacji i kart przeglądarki jednocześnie; dysk półprzewodnikowy PCIe NVMe M.2 o pojemności 1 TB zapewnia szybkie uruchamianie, dużą przestrzeń dyskową i szybki transfer danych
 • potężny procesor【10 Procesor Intel Core i7-10750H dziesiątej generacji (6 rdzeni, 12 wątków, 12 MB pamięci podręcznej, częstotliwość podstawowa 2,60 GHz, maksymalna częstotliwość turbo 5,00 GHz), zapewniający oszałamiającą wydajność, która zazwyczaj jest dostępna w komputerach stacjonarnych na Twoim laptopie
 • doskonały wyświetlacz【Superior Display】 15.6" FHD+ (1920 x 1200) InfinityEdge Non-Touch Anti-Glare 500-Nit Display, współczynnik proporcji 16:10, powłoka antyrefleksyjna 0,65%, wspaniały widok od krawędzi do krawędzi, niski poziom niebieskiego światła i żywe kolory
 • specyfikacja techniczna】2 x Thunderbolt 3 z funkcją zasilania i DisplayPort, 1 x USB-C 3.1 z funkcją zasilania i DisplayPort, 1 x pełnowymiarowy czytnik kart SD v6.0, 1 x przejściówka z USB-C na USB-A v3.0 i HDMI v2.0, 1 x gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe; kamera internetowa HD z cyfrowym mikrofonem; podświetlana klawiatura; czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania; Killer Wi-Fi 6 AX1650 (2x2) + Bluetooth 5.0; akumulator 3-Cell 56Whr z funkcją ExpressCharge
 • Smukła klawiatura z podświetleniem
 • Świetnie wyglądający laptop
 • Wydajna pamięć RAM i mnóstwo miejsca na przechowywanie danych
 • Port Thunderbolt 3
 • Panel FHD z cienkimi ramkami
 • Nie jest to laptop budżetowy

Jeśli szukasz wysokiej klasy laptopa z podświetlaną klawiaturą, najlepszym wyborem będzie Dell XPS15 9500 Elite. W tym laptopie zastosowano najnowszy sprzęt i jest on bardzo zbliżony do modelu XPS 15 9570. Choć sprzęt jest ten sam, wnętrze nowego modelu jest znacznie ulepszone, m.in. dzięki szybszym procesorom, szybszej karcie graficznej GTX 1650 Ti i opcjonalnemu wyświetlaczowi 4K.

Laptop Dell XPS 15 9500 Elite jest jednym z najlepiej podświetlonych laptopów z klawiaturą. Dzięki procesorowi Intel Core i7-10750H dziesiątej generacji jest to jeden z najlepszych laptopów na rynku. Oferuje on bazową częstotliwość 2,60 GHz, którą można przetaktować do 5,0 GHz. Jest też wyposażony w kartę graficzną GTX 1650Ti. Z tym laptopem otrzymasz 32 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci masowej SSD. Wszystkie te potężne cechy sprawiają, że jest to jeden z najlepszych laptopów klasy premium.

XPS 15 ma podwójne gniazdo M.2 SSD, które pozwala na umieszczenie w nim dwóch dysków półprzewodnikowych i rozbudowę wewnętrznej pamięci RAM. Dodatkowe gniazdo M.2 umożliwia rozbudowę pamięci RAM, co jest istotne, jeśli chcesz używać laptopa do wielu zadań. Laptop posiada ekran 15,6″ FHD+ (1920 x 1200) o natężeniu 500 nitów. Ekran ma antyodblaskowy, niedotykowy wyświetlacz InfinityEdge o proporcjach 16:10.

Konstrukcja Dell XPS 15 jest doskonała. Inżynierom udało się to osiągnąć. W najbliższej przyszłości będzie to złoty standard dla laptopów dla profesjonalistów. Wyposażony jest w doskonałą podświetlaną klawiaturę i czytnik linii papilarnych oraz kamerę internetową HD z cyfrowym mikrofonem. Laptop jest wyposażony w 3-komorową baterię 56Whr, która zapewnia ponad 10 godzin pracy na baterii.

4. Acer Aspire 5 A515-56-53S3

Wybór budżetowy

Acer Aspire 5 A515-56-53S3 Laptop | 15,6" Full HD IPS Display | 11th Gen Intel Core i5-1135G7 | Intel Iris Xe Graphics | 8GB DDR4 | 256GB SSD | WiFi 6 | Czytnik linii papilarnych | Klawiatura BL | Windows 11
 • Doskonała wydajność i długi czas pracy na baterii dzięki procesorowi Intel Core i5-1135G7 - do 4,20 GHz, 4 rdzenie, 8 wątków, 8 MB Intel Smart Cache
 • 15.6" Full HD (1920 x 1080) IPS Widescreen LED-backlit Display | Intel Iris Xe Graphics
 • 8 GB pamięci DDR4 (z możliwością rozszerzenia do 20 GB) i dysk SSD NVMe o pojemności 256 GB
 • 1 - port USB 3.2 (Type-C) Gen 1 (do 5 Gb/s) | 2 - port USB 3.2 Gen 1 (jeden z funkcją Power-off Charging) | 1 - port USB 2.0 | 1 - port HDMI z obsługą HDCP
 • Doskonała klawiatura z podświetleniem
 • Najwyższa jakość wykonania
 • Przystępna cena
 • najnowszy procesor Intel 11. generacji
 • Dobra żywotność baterii
 • Ogromne ramki

Laptop Acer Aspire 5 jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą mieć wydajną maszynę, a jednocześnie nie chcą przepłacać. Ten laptop jest wyposażony w procesor i5-1135G7 oraz port Ethernet. Jest też wyposażony w wiele portów USB, pełnowymiarowy port HDMI oraz czytnik linii papilarnych. Ten laptop jest wyposażony w podświetlaną klawiaturę i port HDMI do podłączenia zewnętrznego monitora. Jest to jeden z najtańszych laptopów z podświetlaną klawiaturą na rynku.

Wyświetlacz IPS w Aspire 5 jest całkiem dobry, ma doskonałe kąty widzenia, naturalne kolory i przyzwoity kontrast. Wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 15,6″ i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) z podświetleniem LED. Czas pracy na baterii w Aspire 5 jest dobry i wynosi ponad 8,5 godziny.

Laptop Acer Aspire 5 jest wyposażony w procesor Intel Core i5-1135G7, który zapewnia prędkość do 4,20 GHz. Ponadto, jest wyposażony w układ graficzny Intel Iris Xe, 8 GB pamięci DDR4 oraz dysk SSD NVMe o pojemności 256 GB. Pamięć RAM można rozszerzyć do 20 GB.

Jeśli chodzi o wydajność, Aspire 5 to przyzwoity laptop, ale ma pewne niedociągnięcia. Klawiatura jest solidna, a touchpad przeciętny. Podświetlenie jest niesamowite i pozwala widzieć klawiaturę w ciemności. Ponadto, laptop jest wyposażony w wiele innych funkcji, takich jak Wi-Fi 6, Windows 11, Acer Fingerprint Reader i inne.

5. Microsoft Surface Book 3

Najlepszy dla profesjonalistów

NOWY Microsoft Surface Book 3 - 15" ekran dotykowy - 10th Gen Intel Core i7 - 16GB pamięci - 256GB SSD (najnowszy model) - Platinum
 • Najpotężniejszy jak dotąd laptop Surface z czterordzeniowymi procesorami Intel Core 10. generacji. Teraz o 30% szybszy niż Surface Book 2 15".
 • Najszybsza grafika na Surface, napędzana przez procesor graficzny NVIDIA GTX GeForce.
 • Moc, gdy jej potrzebujesz. Do 17,5 godziny pracy na baterii[1] - plus ulepszony tryb gotowości, który wydłuża czas pracy baterii, gdy jesteś poza domem.
 • Solidny laptop, mocny tablet i przenośne studio w jednym.
 • Wydajny sprzęt
 • Niesamowita żywotność baterii
 • wyświetlacz 4K UHD
 • Laptop typu “wszystko w jednym
 • Drogi

NOWY Microsoft Surface Book 3 to kolejny popularny wybór, jeśli chcesz mieć laptopa z podświetlaną klawiaturą. Ten laptop został zaprojektowany specjalnie dla profesjonalistów. Jest to jedno z najlepszych urządzeń all-in-one, które może być używane zarówno jako laptop, jak i tablet.

Ten laptop ma 15-calowy wyświetlacz dotykowy 4K UHD. Jego ekran ma rozdzielczość 3240 x 2160 i jest lepszy niż większość laptopów. Kolory są żywe, a cały wyświetlacz nie jest tak ciemny, jak mogłoby się wydawać, więc nie będziesz mieć problemów z czytaniem tekstu i przeglądaniem stron internetowych.

Sprzęt i oprogramowanie Surface Book 3 są doskonałe. Surface Book 3 jest napędzany przez procesor Intel Core i7-1065G7 Ice Lake, 32 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej opartej na NVMe. Ma też dedykowaną jednostkę graficzną Nvidia GeForce GTX 1660Ti Max-Q. Ponadto ma solidny mechanizm dokujący, który ułatwia przechodzenie między trybami laptopa i tabletu.

Jedną z najlepszych rzeczy w tym laptopie jest jego żywotność baterii. Bateria tego laptopa wystarcza na 17,5 godziny pracy. Ponadto klawiatura i pióro Surface Pen sprawiają, że jest to bardzo wydajne urządzenie. Funkcja podświetlenia jest łatwo dostępna za pomocą klawisza funkcyjnego. Klawiaturę można zdjąć, aby ułatwić jej czyszczenie. Jest też kompatybilna z bezprzewodowym ładowaniem i Bluetooth 5.0.

6. Lenovo Legion 5

Najlepszy dla graczy

Lenovo - Legion 5 - laptop dla graczy - AMD Ryzen 7 5800H - 16 GB RAM - 512 GB pamięci masowej - NVIDIA GeForce RTX 3050Ti - wyświetlacz FHD 15,6" - Windows 11 Home - Phantom Blue
 • Rozszerz swoją grę dzięki nawet 8 wydajnym rdzeniom procesora AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB pamięci DDR4 RAM i 512 GB pamięci masowej NVMe SSD
 • Zawiera bezpłatny 3-miesięczny okres próbny Xbox Game Pass Ultimate - graj w ponad 100 wysokiej jakości gier na PC z systemem Windows; obejmuje kultowe gry Bethesdy, nowe tytuły z pierwszej ręki oraz katalog EA Play na PC
 • Dzięki układowi graficznemu NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti ciesz się głębią i wiernością wizualną ray-tracingu w czasie rzeczywistym; wyświetlacz 15,6" FHD (1920 x 1080) IPS w laptopie do gier Legion 5 zapewnia szybkość i wyrazistość kolorów w grach o pełnej wierności
 • Klawiatura Legion TrueStrike z 4-strefowym podświetleniem RGB; 2 x 2W głośniki z technologią Nahimic Audio dla graczy
 • Doskonała klawiatura z oświetleniem RGB
 • Obsługa Wi-Fi 6
 • Wysokiej klasy procesor graficzny
 • Mocne głośniki
 • Doskonały wyświetlacz
 • Ciężka maszyna

Lenovo Legion 5 Gaming Laptop posiada wysokiej klasy kartę graficzną i solidny czas pracy na baterii. Nie są to jednak jedyne wyjątkowe cechy tego laptopa. Jest on również znany z podświetlanej klawiatury, która pozwala łatwo dostosować podświetlenie klawiatury. Lenovo ma długą historię tworzenia wysokiej jakości laptopów do gier, a Legion 5 nie jest wyjątkiem.

Konstrukcja Legionu 5 jest stosunkowo prosta i stonowana. Klawiatura Legion TrueStrike jest zaskakująco przyjemna, oferując idealną równowagę między miękkością i szybkością działania dla graczy. Klawisze są szybkie i dokładne, a ich skok jest zauważalny. Klawiatura posiada 4-strefowe podświetlenie RGB.

Wyświetlacz jest kluczową cechą Legionu, a jego wysoki ekran jest z pewnością warty uwagi. Wyposażony jest w wyświetlacz 15,6″ FHD (1920 x 1080) i wiele innych opcji łączności. W laptopie znajdują się głośniki 2 x 2W, wbudowana kamera internetowa 720p, Bluetooth 5.0 oraz technologia Wi-Fi 6.

Klawiatura Legion 5 jest wygodna, a wyposażenie wewnętrzne jest przyzwoite. Układ graficzny wspierany przez procesor Intel i7 poradzi sobie z większością zadań, a czterostrefowe podświetlenie RGB LED robi wrażenie. Ma też przyzwoity czas pracy na baterii – 6 godzin. Wyposażony jest w procesory AMD Ryzen 7 5800H oraz grafikę NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti. Oprócz tego w tym laptopie możesz korzystać z 16 GB pamięci RAM DDR4 i 512 GB pamięci masowej SSD.

7. HP Spectre x360

Najlepszy ekran dotykowy

HP Spectre x360, 9. generacja Gemcut 15t, Touch 4K UHD, i7- i7 9750H Hexacore, NVIDIA GeForce GTX 1650 (4GB), 1TB NVMe SSD, 16GB RAM, Win 10 Pro preinstalowany przez HP, 64GB Neopack Flash Drive, HP Premium Wty
 • Fabrycznie zapieczętowany: Ten laptop jest zapieczętowany przez producenta (HP). Po otrzymaniu tego laptopa zobaczysz, że plomba zabezpieczająca jest nienaruszona. WYDAJNOŚĆ HARDCORE: Najnowszy sześciordzeniowy procesor 9. generacji Intel i7- 9750H (2,6 GHz, do 4,5 GHz, 12 MB pamięci podręcznej, 6 rdzeni) + NVIDIA GeForce GTX 1650 (4 GB) +16 GB DDR4 2666 (na pokładzie),system Windows 10 PRO zainstalowany fabrycznie przez HP. W zestawie również: Neopack 64GB High Performance, pendrive SUPER SLIM.
 • NIEZWYKŁY WYŚWIETLACZ I DŹWIĘK: Pokochasz ekran dotykowy IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 4K (3840 x 2160) z mikro krawędzią BrightView WLED i szkłem Corning Gorilla Glass, który ożywia Twoje filmy i zdjęcia. Zawiera również czterogłośniki Bang & Olufsen (z czterema głośnikami HP),12 HP Audio Boost i indywidualne dostrojenie przez ekspertów z Bang & Olufsen, rozrywka ożywa dzięki dźwiękowi, który możesz poczuć, HP Audio Boost, Dark Ash Silver
 • BŁYSKAWICZNA PRĘDKOŚĆ dzięki dyskowi SSD i pamięci o wysokiej wydajności: dysk SSD 1 TB PCIe NVMe M.2 (17 razy szybszy niż tradycyjny dysk twardy w laptopie pracujący z prędkością 5400 obr/min),16 GB pamięci systemowej DDR4-2666 SDRAM (2 x 8 GB) do intensywnej pracy wielozadaniowej i gier, płynne uruchamianie wymagających graficznie gier PC i edycji wideo, 1 x wieloformatowy czytnik kart SD, Intel Wi-Fi 6 AX 200 (2x2) i Bluetooth 5 Combo (obsługa gigabitowego transferu plików)
 • Obsługa HP TRUEVISION, ThunderBolt 3 i USB-C: HP TrueVision FHD IR Camera with Dual array digital microphone - WINDOWS HELLO COMPATIBLE WITH IR CAMERA, USB-C ports, Thunderbolt 3 support - This single interface supports both high-speed data and high-definition video. 2 x Thunderbolt 3 z USB Type-C, 1 x USB 3.1, 1 x HDMI v2.0 Port
 • ekran dotykowy 4K UHD
 • Smukła, ergonomiczna konstrukcja
 • 1 TB pamięci masowej full SSD
 • Niewiarygodna żywotność baterii
 • Dobrze zaprojektowana podświetlana klawiatura
 • Problemy z temperaturą

Konwertowalny laptop HP Spectre x360 to świetna propozycja dla tych, którzy szukają ultraprzenośnego komputera z podświetlaną klawiaturą, który działa płynnie i wygląda niesamowicie. Jego niemal bezbramkowy wyświetlacz dotykowy 4K UHD jest oszałamiający, a czas pracy na baterii jest niesamowity.

HP Spectre x360 15 posiada niesamowity wyświetlacz OLED o przekątnej 15,6″ i rozdzielczości 4K UHD. HP Spectre x360 15 oferuje lepszy kontrast i jest wyposażony w ekran z obsługą wielodotyku oraz jasność 400 nitów w rozdzielczości 3840 x 2160.

Ogólnie rzecz biorąc, HP Spectre x360 15T to świetny laptop 2 w 1 z dobrze zaprojektowaną, podświetlaną klawiaturą.

Wyposażony jest w procesor Intel Core i7-9750H 2,6 GHz i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB. Żywy ekran o rozdzielczości 4K to świetna cecha, która sprawia, że wygląda on absolutnie pięknie. 16 GB pamięci RAM i szybszy dysk SSD PCIe NVMe M.2 o pojemności 1 TB również oferują wiele korzyści. Ogólnie rzecz biorąc, HP Spectre x360 15T to świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć wszechstronny laptop konwertowalny, który potrafi wszystko.

Czas pracy na baterii w HP Spectre x360 jest imponujący jak na laptop konwertowalny. Pomimo niewielkiej ilości energii, wytrzymuje do 15 godzin przy umiarkowanym użytkowaniu. Co więcej, ładuje się szybko – wystarczy godzina, by całe urządzenie było naładowane. Podczas ładowania HP Spectre x360 15T traci jeden z dwóch portów USB Type-C. Inne warte uwagi cechy to dedykowane przyciski prywatności, skaner linii papilarnych i wyłącznik aparatu.

Jak wybrać najlepszy laptop z podświetlaną klawiaturą w 2024 roku?

Jeśli jesteś komputerowym maniakiem, to laptop z podświetlaną klawiaturą jest dla Ciebie niezbędny. Jednak nie wszystkie laptopy z podświetlaną klawiaturą oferują lepszą wydajność. Pamiętaj więc, by wziąć pod uwagę te ważne czynniki przy wyborze najlepszego laptopa z podświetlaną klawiaturą w 2024 roku.

Procesor

Najważniejszym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę przy wyborze laptopa z podświetlaną klawiaturą, jest procesor. Laptop powinien być wyposażony w najnowszy procesor, abyś mógł go łatwo wykorzystać do różnych zadań. Szukaj laptopa z procesorem co najmniej Intel Core i5 lub i7, aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Możesz też wybrać laptopa z najnowszym procesorem AMD Ryzen.

GPU

Podświetlana klawiatura to obowiązkowy element każdego laptopa, dlatego powinieneś zwrócić uwagę na jej funkcje. Wydajny procesor już nie wystarcza, by utrzymać wąskie gardła wydajności na dystans. Potężna karta graficzna jest niezbędna, by zapewnić najwyższą jakość wyświetlania. Upewnij się więc, że zainwestujesz w laptopa z wydajną kartą graficzną. Laptop powinien być wyposażony w co najmniej 2 GB procesor graficzny NVIDIA GeForce MX250 lub 4 GB NVIDIA GeForce GTX 1650 lub lepszy.

Pamięć masowa

Kolejną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę przy zakupie laptopa z podświetlaną klawiaturą, jest pamięć masowa. Bez pamięci masowej Twój laptop będzie praktycznie bezużyteczny. Aby przechowywać pliki, media, aplikacje i oprogramowanie, potrzebujesz laptopa z dobrą przestrzenią dyskową. Możesz wybrać pamięć masową HDD lub SSD. Lepiej wybrać laptopa z dyskiem SSD o pojemności 256 GB lub 512 GB.

RAM

Musisz też poszukać laptopa z większą ilością pamięci RAM. Od pamięci RAM zależy szybkość i wydajność laptopa. Dla zwykłego laptopa z podświetlaną klawiaturą potrzebujesz co najmniej 8 GB pamięci RAM. Jeśli jednak zamierzasz używać pamięci RAM do gier lub innych intensywnych zadań, lepiej wybrać 16 GB RAM.

Wyświetlacz

Wyświetlacz laptopa to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, szukając laptopa z podświetlaną klawiaturą. Musisz wybrać laptopa o przyzwoitej wielkości ekranu i jakości wyświetlania. Do podstawowej pracy możesz wybrać laptopa z 13,3-calowym ekranem FHD (1920 x 1080). Jeśli jednak potrzebujesz zaawansowanego laptopa, wybierz 15,6-calowy wyświetlacz FHD IPS (1920 x 1080).

Typ podświetlenia

Zanim kupisz laptopa z podświetlaną klawiaturą, musisz wiedzieć, jaki typ podświetlenia obsługuje. Różne modele laptopów mają różne rodzaje podświetlenia klawiatury. Możesz wybrać standardową klawiaturę z podświetleniem lub zaawansowaną klawiaturę z podświetleniem RGB. Najlepiej jest wybrać laptopa z klawiaturą z podświetleniem RGB, ponieważ możesz korzystać z opcji dostosowywania.

Specyfikacje klawiatury

Zakup podświetlanej klawiatury do laptopa może być kosztowny, dlatego warto rozważyć kilka kwestii, takich jak specyfikacja klawiatury. Przy zakupie laptopa sprawdź układ klawiatury i jej wydajność. Musisz wybrać ergonomiczną klawiaturę z odstępem 1,5 mm między klawiszami.

Czas pracy na baterii

Kupując laptopa z podświetlaną klawiaturą, powinieneś zwrócić uwagę na żywotność baterii. Klawiatury te wymagają znacznej ilości energii z baterii, dlatego warto zastanowić się nad rodzajem kupowanego laptopa, jeśli planujesz używać go w słabo oświetlonych miejscach. Oprócz żywotności baterii musisz także wybrać laptopa z regulowaną funkcją oświetlenia.

Budżet

Jeśli jesteś na rynku nowego laptopa, możesz się zastanawiać, jak kupić taki, który ma podświetlaną klawiaturę. Najpierw powinieneś określić swój budżet, a następnie zdecydować, jakich funkcji potrzebujesz. Na rynku dostępnych jest wiele przyjaznych dla budżetu laptopów z podświetlaną klawiaturą. Możesz wziąć pod uwagę wszystkie ważne czynniki i porównać ceny, aby wybrać najlepszy.

Ostateczne przemyślenia

Jeśli szukasz idealnego rozwiązania do pracy w nocy bez przeszkadzania innym, warto zainwestować w laptopa z podświetlaną klawiaturą. Tego typu laptopy są wyposażone w podświetlane klawisze, które ułatwiają pisanie w ciemności.

W tym przewodniku przedstawiliśmy 7 najlepszych laptopów z podświetlaną klawiaturą w 2024 roku. Możesz kupić dowolny z tych laptopów, aby łatwo pracować w ciemności. Planujemy regularnie aktualizować tę stronę w miarę pojawiania się lepszych modeli. Jeśli chcesz coś zasugerować lub potrzebujesz dodatkowych szczegółów, napisz do nas w komentarzach poniżej.