Top 7 najlepszych Wentylatorów 140mm do Obudów w 2024 roku

Czy lubisz grać w wysokiej klasy gry na swoim komputerze? Jeśli tak, powinieneś rozważyć zakup najlepszego wentylatora 140 mm. Może to zwiększyć żywotność komponentów, takich jak procesor i karta graficzna.

Oto nasze propozycje najlepszych wentylatorów 140 mm do obudowy w 2024 roku:

Jakie są korzyści z posiadania dobrego wentylatora obudowy?

Różne komponenty komputera, takie jak pamięć RAM, karty graficzne i procesory, mają zwiększone zużycie energii i szybkość działania. Przyczynia się to do wytwarzania dużej ilości ciepła przez system. Jeśli takie komponenty nie są chłodzone, mogą nie działać najlepiej. Płyta główna może się dławić, próbując przywrócić temperaturę do normalnego poziomu.

Posiadanie wentylatora obudowy jest bardzo ważne, ponieważ może on eliminować nadmiar ciepła z obudowy. Powinieneś zainwestować w dobry wentylator do obudowy, ponieważ może on pomóc Ci cieszyć się komponentami komputera przez długi czas i zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Chociaż możesz kupić wentylator 120 mm, nie jest on najlepszy do wypychania dużej ilości powietrza. Wybór najlepszego wentylatora obudowy, na przykład 140 mm, pomoże szybciej odprowadzić ciepło i ochronić wewnętrzne komponenty przed uszkodzeniem.

Jeśli zajmujesz się edycją wideo, animacją 3D lub grami, powinieneś wybrać dobry wentylator do obudowy o średnicy 140 mm. Ponieważ takie wentylatory mają większe łopatki, są wydajne i rozprowadzają dużo powietrza przy niższych prędkościach. Możesz też cieszyć się cichą pracą dobrego wentylatora do obudowy.

Jakie są najlepsze wentylatory do obudów 140mm?

1. Noctua NF-A14 iPPC 3000

Najlepszy wentylator do obudowy 140 mm ogółem

Noctua NF-A14 iPPC-3000 PWM, wentylator chłodzący do dużych obciążeń, 4-pinowy, 3000 obr/min (140 mm, czarny)
 • Wentylator chłodzący do dużych obciążeń, 140x140x25 mm, 12V, 4-pin PWM, maks. 3000 obr/min, max. 41.3 dB(A), >150 000 h MTTF
 • Wielokrotnie nagradzany wentylator 140x25 mm serii A z kanałami przyspieszającymi przepływ i ramką zaawansowanej optymalizacji akustycznej zapewniający doskonałą wydajność chłodzenia
 • model 12V 3000rpm (41,3dB) z 4-pinowym złączem PWM do automatycznego sterowania prędkością za pomocą 4-pinowych głowic PWM, szeroki zakres prędkości 800-3000rpm
 • Szybka wersja przemysłowaPPC do zastosowań przemysłowych wymagających ekstremalnej wydajności chłodzenia i zaawansowanej ochrony przed wnikaniem
 • Doskonała konstrukcja
 • Zmniejsza zużycie energii
 • Imponujące opakowanie
 • Konstrukcja silnika zapewnia doskonały przepływ powietrza
 • Minimalizuje poziom hałasu
 • Jest kosztowny

Odkąd Noctua pojawiła się na rynku w 2005 roku, produkuje wysokiej jakości wentylatory do obudów i udało jej się zdominować branżę przez długi czas. Producent ten ma reputację producenta najlepszych wentylatorów do obudów dostępnych obecnie na rynku. Jeśli potrzebujesz wentylatora do obudowy o zwiększonej wydajności ciśnieniowej i świetnej wydajności chłodzenia, ten model został zaprojektowany z myślą o Tobie.

Przemysłowy wentylator PPC (protected performance cooling) jest dostępny w unikalnej kolorystyce łączącej czerń i brąz. Poza domem, ten 140mm wentylator do obudowy jest również używany w ciężkich zastosowaniach przemysłowych. Środowiska przemysłowe takie jak aeronautyka i przemysł samochodowy polegają na tym wentylatorze. Jedną z rzeczy, które sprawiają, że jest on najlepszy, jest jego konstrukcja z włókna szklanego i poliamidu. Materiał ten jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać wysokie temperatury. Dzięki niemu wentylatory są również odporne na uszkodzenia i wytrzymałe.

Ponieważ ten wentylator jest odporny na kurz i wodę, doskonale nadaje się do wymagających zastosowań, które wymagają doskonałych przepływów. Ten wentylator wykorzystuje technologię SCD, która sprawia, że jest on cichy nawet przy niskich prędkościach. Firma Noctua jest również znana z wysokiej jakości opakowań. Ten konkretny wentylator jest dostarczany w atrakcyjnym pudełku, zamiast tanich plastikowych pudełek, w które wyposażone są niektóre wentylatory.

Kolejną unikalną cechą, której powinieneś się spodziewać w tym wentylatorze, jest trójfazowy silnik. Ponieważ zapewnia on płynne przejścia, może zminimalizować zużycie energii, a nawet wibracje. Silniki trójfazowe są bardziej wydajne pod względem zużycia energii niż te stosowane w zwykłych wentylatorach.

2. ARCTIC F14

Najlepszy wybór w kategorii budżetowej

ARCTIC F14 Silent - wentylator 140 mm, ultra cichy, bardzo cichy silnik, komputer, prawie niesłyszalny, prędkość obrotowa: 800 RPM - czarny/biały
 • WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ - MNIEJSZY HAŁAS PRZY WIĘKSZYM PRZEPŁYWIE POWIETRZA: Przy niskich obrotach wentylatora kluczowy jest hałas silnika, silnik opracowany w Niemczech z nowym połączeniem stopu/środka smarnego zmniejsza tarcie i hałas
 • INNOWACYJNY PROJEKT: Konstrukcja łopatek wentylatora poprawia przepływ powietrza i ułatwia efektywną wentylację, wirnik został zaprojektowany z myślą o zminimalizowaniu poziomu hałasu przy jednoczesnym zapewnieniu pożądanego przepływu powietrza i ciśnienia
 • INSTALACJA DWUSTRONNA: Wydmuchuj ciepłe powietrze z obudowy, wciągaj chłodne powietrze do obudowy
 • DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ: Łożysko Fluid Dynamic wyposażone jest w kapsułę olejową, która zapobiega wyciekom smaru, dzięki czemu łożysko to jest równie ciche jak łożysko tulejkowe, ale ma większą trwałość
 • Jest przyjazny dla budżetu
 • Cicha praca
 • Ma innowacyjną konstrukcję
 • Łożysko płynne zapewnia długą żywotność
 • Nie jest najlepszy do ciężkich zastosowań

Jeśli nie wykorzystujesz możliwości swojego procesora każdego dnia, możesz wybrać ten wentylator 140 mm do obudowy. Jest to niedrogi wentylator 140 mm, który pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie zapewni ci doskonałą obsługę. Jest on uważany za jeden z najcichszych wentylatorów do obudów dostępnych w 2024 roku. Poziom hałasu tego modelu wynosi od 10 do 15dB.

Według producenta ten wentylator jest cichy dzięki temu, że silnik powstał z połączenia smaru i stopu. Taka konstrukcja sprawia, że ruch jest minimalny.

Arctic F14 posiada również innowacyjny design, który dodaje mu walorów estetycznych. Poza tym, konstrukcja łopatek wentylatora poprawia przepływ powietrza i prowadzi do prawidłowej wentylacji. Przepływ powietrza w tym wentylatorze wynosi 46 CFM, a prędkość obrotowa 800 RPM. Możesz polegać na tym wentylatorze przez długi czas. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dynamicznego łożyska, które posiada kapsułę olejową zapobiegającą wyciekom smaru.

Wentylator obudowy ma też różne możliwości instalacji. Wydmuchuje gorące powietrze na zewnątrz i wpuszcza chłodne. Jeśli szukasz wentylatora do ciężkich zastosowań, takich jak renderowanie wideo 4K, powinieneś poszukać czegoś innego.

3. Corsair LL Series LL140

Najlepszy wentylator premium 140 mm do obudowy

Corsair LL Series LL140 RGB 140mm Dual Light Loop RGB LED PWM Fan 2 Fan Pack z Lighting Node Pro
 • 16 niezależnych diod LED RGB w każdym wentylatorze, podzielonych między dwie oddzielne pętle świetlne. Przepływ powietrza - 51,5 CFM. Poziom hałasu - 25,0 decybeli
 • Steruj oprogramowaniem i dostosuj efekty świetlne RGB dzięki dołączonemu oświetleniu Corsair
 • Sterowanie wentylatorem PWM umożliwia dynamiczną regulację prędkości obrotowej w zakresie od 600 do 1300 obr/min, minimalizując hałas i maksymalizując przepływ powietrza.Pobór prądu:0,3 A
 • wentylator 140 mm Blade został zaprojektowany z myślą o cichym działaniu bez utraty wydajności.
 • Ma długą żywotność
 • Potężny RFM
 • System oświetlenia RGB robi wrażenie
 • Możesz kontrolować prędkość wentylatora
 • Dobry przepływ powietrza
 • Niektórzy użytkownicy uważają oprogramowanie kontrolera za ograniczające

Wentylatory do obudów z oświetleniem RGB są dziś dość popularne. Jeśli wolisz takie wentylatory i szukasz dobrego, nie powinieneś pominąć Corsair LL Series LL140. Zapewnia on dostęp do wielu diod LED RGB, dzięki czemu możesz dostosować wygląd swojego sprzętu do swoich preferencji.

Ten wentylator jest również wyposażony w kontroler RGB znany jako Lighting Node Pro. Możesz użyć tego kontrolera do połączenia wentylatorów z oprogramowaniem. Dzięki temu połączeniu masz dostęp do różnych trybów światła błyskowego, takich jak Color Cycle i Rainbow wave.

Oprócz systemu oświetlenia jest to także potężny wentylator obudowy, który osiąga prędkość 1300 RPM. Dołączony PWM ułatwia kontrolę prędkości obrotowej. Jest on również uważany za jeden z najlepszych wentylatorów 140 mm do obudów ze względu na przyzwoity przepływ powietrza wynoszący około 51 CFM. Dzięki temu możesz polegać na tym wentylatorze, który zapewni chłód komponentom Twojej maszyny, o ile nie będziesz obciążał procesora przez cały dzień.

Jeśli chodzi o poziom hałasu, wentylator ten może osiągnąć 25dB. Chociaż nie jest to najcichszy wentylator 140 mm, większości użytkowników nie przeszkadza ten poziom hałasu. Przednia część tego 140mm wentylatora do obudowy posiada czarną ramkę. Wokół łopatek tego wentylatora znajduje się biały pierścień LED. Producent dołącza także gumowe podkładki, które łatwo eliminują wibracje podczas użytkowania.

4. Thermaltake 14 RGB TT

Najlepszy wentylator RGB 140mm do obudowy

Thermaltake 14 RGB TT Premium Edition 140mm Software Enabled Circular RGB LED Ring Case/Radiator Fan - Triple Pack CL-F051-PL14SW-A
 • Opatentowany pierścień LED RGB o 256 unikalnych kolorach. Przepływ powietrza - 73,91 CFM. Poziom hałasu - 24,9 decybeli
 • Łożyska hydrauliczne/ konstrukcja niskoszumowa obniża hałas podczas pracy i zwiększa wydajność. Kabel Low-Noise może zmniejszyć poziom hałasu o 20% z 24,9dBA do 19,8dBA.
 • Oprogramowanie i aplikacja mobilna Ring RGB to najwygodniejsza metoda regulacji prędkości i kolorów wentylatorów dla maksymalnie 48 wentylatorów Ring RGB z maksymalnie 16 kontrolerami.
 • Jedenaście łopatek wentylatora generuje duże ilości powietrza, które chłodzą system i zapewniają doskonałą równowagę między ciszą a wydajnością.
 • Możesz sterować wentylatorami za pomocą oprogramowania
 • dostępnych jest 256 kolorów
 • Możesz łatwo dostosować prędkość obrotową
 • Wentylatory wydają płynny dźwięk
 • Nie jest dostarczany z instrukcją obsługi

Thermaltake, producent tego 140mm wentylatora do obudowy, działa już od kilkudziesięciu lat. Odkąd pojawił się ten pakiet trzech wentylatorów do obudów, wiele osób bierze go pod uwagę. Jedną z rzeczy, która przyciąga uwagę wielu osób, są pierścieniowe diody LED w 256 różnych kolorach.

Możesz użyć oprogramowania Ring RGB, aby dostosować kolory i prędkość wentylatora. Efekty świetlne są widoczne z różnych kierunków. Według producenta oprogramowanie RGB może wspierać do 6 języków, dzięki czemu jest łatwe w użyciu dla każdego.

Oprócz atrakcyjnego wyglądu tego 140mm wentylatora do obudowy, wyróżnia go imponująca konstrukcja łopatek. Model ten posiada jedenaście łopatek, które generują dużą ilość powietrza, które może schłodzić system. Jedną z cech, które czynią ten wentylator wyjątkowym, jest ramka blokująca wiatr.

Skierowuje ona strumień powietrza w stronę środkowej części łopatek, aby stworzyć kompresję i zapobiec ucieczce powietrza. Taka konstrukcja ma na celu zminimalizowanie wibracji i zmniejszenie hałasu.

Poza tym w wentylatorach obudowy zastosowano łożyska hydrauliczne, które mogą się samosmarować. Ponieważ łożysko posiada uszczelkę, pomaga to przedłużyć żywotność tego 140mm wentylatora do obudowy. Na rogach wentylatora znajdują się również gumowe podkładki antywibracyjne, które zwiększają jego stabilność.

5. upHere 140mm RGB LED

upHere 140mm RGB LED z pilotem zdalnego sterowania PC Cooling Fan Ultra Quiet High Airflow for PC Cases,Computer Cooling,5-Pack,RGB143-5
 • 1.Wentylator obudowy RGB: Nieograniczona transformacja kolorów, jeden przycisk do zmiany koloru RGB
 • 2.Duży przepływ powietrza: wentylator 140 mm przystosowany do dużego przepływu powietrza i chłodzenia dużych objętości.
 • 3.Super cichy: Wyposażony w gumowe podkładki i łożysko hydrauliczne, które znacznie redukują hałas podczas pracy i zwiększają wydajność.
 • 4.interfejs 6Pin zapewnia bezpieczne i niezawodne zasilanie wentylatorów RGB, dzięki czemu światła są jasne i kolorowe.
 • W opakowaniu znajduje się co najmniej pięć wentylatorów
 • Jest cichy
 • Polecane jako pilot zdalnego sterowania
 • Zapewnia duże chłodzenie
 • Niektórzy użytkownicy nie są zachwyceni jakością

Zamiast inwestować w standardowe wentylatory do obudowy, powinieneś rozważyć dobry wentylator 140 mm do obudowy, który zapewni doskonałą wydajność. Tego właśnie powinieneś się spodziewać. Jest to pięciopak, do którego dołączony jest pilot. Jest on dostępny w przystępnej cenie i może zapewnić ci wartość za twoje pieniądze.

Chociaż nie możesz kontrolować tego wentylatora za pomocą oprogramowania, to zawiera on pilota, który pozwala na ustawienie preferowanego oświetlenia. Możesz dowolnie zmieniać efekty, aby pasowały do reszty systemu. Spodoba Ci się także wysoki przepływ powietrza tego wentylatora 140 mm do obudowy, ponieważ świetnie radzi sobie z obniżaniem temperatury systemu.

Najlepsze wentylatory 140 mm do obudów wykorzystują łożyska hydrauliczne, a ten model nie jest wyjątkiem. Wraz z dołączonymi gumowymi podkładkami pomagają one w tłumieniu hałasu podczas pracy. Te cechy zostały również zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności. Polecane jest również złącze 4,6 pin, które oferuje niezawodną moc wyjściową.

Dzięki temu możesz cieszyć się jasnym światłem. Po zakupie tego wentylatora do obudowy powinieneś oczekiwać, że będzie on objęty roczną gwarancją, co zapewni ci spokój ducha.

6. Cooler Master MasterFan Pro

Najcichszy wentylator 140 mm

Cooler Master MasterFan Pro 140 Air Pressure RGB- 140mm Static Pressure RGB Case Fan, Obudowy komputerowe Chłodnice CPU i Radiatory
 • 3 wentylatory RGB i kontroler LED RGB
 • Możliwość dostosowania kolorów RGB z nieograniczoną liczbą opcji kolorystycznych
 • Cicha technologia chłodzenia
 • Inteligentny czujnik wentylatora dla ochrony przed zacięciem
 • Zapewnia najwyższą wydajność
 • Posiada funkcję RGB
 • Wentylator jest kompatybilny z różnymi programami
 • Jest to zestaw startowy

Ten wentylator do obudowy ma atrakcyjny wygląd i różne cechy, które sprawiają, że jest dobry. Na przykład narożnik wentylatora jest wykonany z grubej, wytrzymałej gumy, która zwiększa stabilność i minimalizuje wibracje.

Według producenta, te 140mm wentylatory są kompatybilne z oprogramowaniem RGB firmy Asrock, Asus Aura i Gigabyte Fusion.

Kolejnym interesującym aspektem tego 140mm wentylatora jest to, że jest on niezwykle cichy. Słynie on z zastosowania technologii cichego chłodzenia. Podczas pracy, dołączone diody LED równomiernie oświetlają wentylator. Możesz dostosować kolory RGB do swoich preferencji.

Możesz na przykład łatwo eksperymentować z kolorami, aż dopasujesz je do motywu przewodniego swojego komputera.

Masterfan Pro zawiera również czujnik, który zapewnia ochronę przed zacięciami.

7. Fractal Design Dynamic X2

 • Zoptymalizowana geometria wentylatora
 • Dostępny w różnych kombinacjach kolorystycznych
 • Chłodny design
 • Jest cichy
 • Rozsądna cena
 • Większość użytkowników narzeka na śrubki dołączone do tego wentylatora

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości wentylatora do obudowy, nie powinieneś pominąć Fractal Design Dynamic X2 GP-14. Ten 140mm wentylator do obudowy jest dostępny w kolorze czarnym lub białym. Możesz też wybrać wentylator w kombinacji obu kolorów. Wentylator posiada łożysko LLS, które zapewnia żywotność do 100,000 godzin.

Łożysko zawiera również magnes counter-pull, który minimalizuje napięcie osiowe.

Jest to bardzo wydajny wentylator do obudowy, który charakteryzuje się doskonałą równowagą pomiędzy maksymalnym przepływem powietrza a ciśnieniem statycznym. Nie musisz się martwić, że ten 140-milimetrowy wentylator obudowy będzie wytwarzał dużo hałasu podczas pracy. Jest on wyposażony w rozpórki statora, które nie tylko minimalizują hałas, ale także eliminują niepożądane turbulencje. Rozpórki stojana są ustawione pod dużym kątem w stosunku do krawędzi łopatek. Spodoba Ci się także przystępna cena tego wentylatora do obudowy.

Jak wybrać najlepszy wentylator 140mm do obudowy?

Wentylatory do obudów ewoluowały przez lata. W 2024 roku nie mają już plastikowych ramek, które otaczają wentylatory. Nowoczesne wentylatory do obudów są kompletnym zestawem. Znalezienie najlepszego wentylatora 140 mm spośród wielu dostępnych opcji może być wyzwaniem. Rozważenie następujących kluczowych czynników może pomóc w zawężeniu poszukiwań.

Prędkość wentylatora

Sprawdzenie prędkości wentylatora obudowy jest ważne, ponieważ może pokazać, jak dobrze działa. Wielkość wentylatora obudowy określa jego prędkość. Często jest ona mierzona w RPM (obrotach na minutę). Powinieneś wybrać duży wentylator, ponieważ może on pracować z niższą prędkością obrotową. Może on również rozprowadzać dużo powietrza i pracować ciszej w porównaniu z małym wentylatorem.

Liczba wentylatorów

Ponieważ komputer używa wielu wentylatorów, możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując zestaw wentylatorów. Najlepsze wentylatory 140 mm do obudów są dostarczane w pakiecie zawierającym do 5 wentylatorów. Wybierając takie rozwiązanie, możesz uzyskać świetny stosunek jakości do ceny. Większość pakietów wentylatorów jest też łatwa do zainstalowania w obudowie komputera.

Poziom hałasu

Zanim zapłacisz za wentylator, powinieneś sprawdzić, jak głośno pracuje. Poziomy hałasu wentylatora 140 mm są podawane w decybelach (dB). Pokazuje to, jak głośny może być wentylator pracujący z maksymalną prędkością obrotową. Poziom hałasu większości wentylatorów 140 mm do obudów wynosi od 10 do 35 dB.

Przepływ powietrza

W takich wentylatorach przepływ powietrza jest mierzony w CFM (stopach sześciennych na minutę). Oznacza to ilość powietrza, jaką wentylator obudowy może przepchnąć w ciągu minuty. Porównując najlepsze wentylatory do obudów 140 mm, warto wybrać taki, który ma wysoki współczynnik CFM. Nie zapominaj o takich rzeczach, jak prędkość i rozmiar.

Podświetlenie wentylatora

Jak większość urządzeń peryferyjnych komputera, wentylatory do obudów są dostępne z różnymi opcjami podświetlenia. Jeśli chcesz poprawić estetykę swojego komputera, powinieneś sprawdzić opcje podświetlenia, w jakie wyposażony jest wentylator. Niektóre z nich mają oświetlenie RGB, inne mają jednokolorowe diody LED. Warto rozważyć wentylator do obudowy z wbudowanym oświetleniem, aby komputer wyglądał lepiej.

Typ połączenia zasilania

Przed wyborem wentylatora 140 mm powinieneś dowiedzieć się, w jaki sposób jest on podłączany do systemu. Większość wentylatorów tej wielkości ma 4-pinowe złącze. Można je łatwo podłączyć do 4-pinowego złącza na płycie głównej. Jeśli wybierzesz wentylator z trzema pinami, możesz go podłączyć do 4-pinowego złącza na płycie głównej. Jednak w tym przypadku wykorzystywane są tylko trzy piny.

Na rynku dostępne są także inne wentylatory do obudów, które wykorzystują typ połączenia znany jako Molex. Zamiast podłączać się do płyty głównej, taki wentylator można podłączyć bezpośrednio do źródła zasilania. Oprócz tego niektóre wentylatory mają kombinację dwóch typów połączeń, takich jak 3-pinowe i Molex.

Typ łożyska

wentylatory 140 mm są wyposażone w różne rodzaje łożysk. Najczęściej spotykane to kulkowe, hydrodynamiczne i tulejkowe. Jeśli chcesz mieć najlepszy wentylator do obudowy, wybierz taki, który wykorzystuje łożysko hydrodynamiczne. Jest to samosmarujący typ łożyska, który jest uważany za najbardziej trwały. Łożysko kulkowe może być nieco głośne, ale może też działać dłużej niż łożysko tulejkowe.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy chcesz zmodernizować swój komputer, czy zminimalizować nacisk na jego podzespoły, powinieneś rozważyć zainwestowanie w wentylator 140 mm do obudowy. Pozwoli to utrzymać niską temperaturę komponentów i zoptymalizować wydajność. Zacznij porównywać najlepsze wentylatory 140mm do obudowy, które opisaliśmy powyżej i wybierz ten idealny. Nie zapomnij sprawdzić najważniejszych czynników, które również omówiliśmy. Wszystkiego najlepszego!