7 najmniejszych Klawiatur Mechanicznych w 2024 roku

Małe klawiatury mechaniczne to rosnący trend w świecie komputerowych urządzeń peryferyjnych. Są one często mniejsze niż normalne modele i nie zajmują miejsca na biurku. Najczęściej spotykane rodzaje małych klawiatur mają rozmiar 40% i 60%. Osiągają one ten rozmiar dzięki wyeliminowaniu standardowych klawiszy, takich jak strzałki, klawisze funkcyjne i Numpad, i przekształceniu ich w makra.

W przeciwieństwie do zwykłych klawiatur mechanicznych, mniejsze modele oferują wiele opcji dostosowania. Każda opcja wiąże się z innym profilem klawiszy. Małe i kompaktowe klawiatury pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca na biurku i są idealne w podróży.

Jedną z wielu korzyści płynących z używania małej klawiatury mechanicznej jest mniejsze zmęczenie fizyczne. Tradycyjne klawiatury mają gumowe kopułki, których powrót do pierwotnego kształtu może zająć trochę czasu. Naciśnięcie klawisza może spowodować, że litera nie pojawi się na ekranie. Natomiast klawiatury mechaniczne mają klawisze, które powracają do pierwotnego kształtu niemal natychmiast. Jeśli stale piszesz na klawiaturze, prawdopodobieństwo wystąpienia tego rodzaju niedogodności jest znacznie mniejsze.

Jedną z największych zalet używania małej klawiatury mechanicznej jest to, że pozwala ona na pisanie w bardziej naturalnej pozycji. Kiedy piszesz na małej klawiaturze, twoje ramiona są bardziej zrelaksowane i mniej czasu spędzasz na schylaniu się. Niektórzy ludzie nie lubią dźwięku klawiatur mechanicznych, ale inni uwielbiają ten hałas i preferują je ze względu na swoje doświadczenie w pisaniu. Jak widzisz, istnieje wiele korzyści z używania małych klawiatur mechanicznych.

Oto 3 nasze ulubione propozycje, jeśli chodzi o najmniejsze klawiatury mechaniczne w 2024 roku:

Zalety małych klawiatur mechanicznych

Korzystanie z klawiatury mechanicznej ma wiele zalet, takich jak przenośność, trwałość i wygoda. Chociaż najbardziej popularnym wyborem jest pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna, wersje mini są mniejsze i łatwiejsze do przenoszenia. Nie zajmują dużo miejsca na biurku i oferują taką samą jakość informacji zwrotnej, jak większe modele. Takie mini klawiatury są idealne w podróży i innych sytuacjach, w których pełnowymiarowa klawiatura może być niepraktyczna.

Kolejną zaletą mini klawiatury mechanicznej jest jej trwałość. W przeciwieństwie do klawiatur membranowych, klawiatury mechaniczne są bardziej stabilne. Nie ślizgają się przy naciskaniu i nie zużywają się łatwo. Dodatkową zaletą jest rozmiar. Jeśli pracujesz w domu lub nie jesteś pisarzem, rozważ zakup mini klawiatury mechanicznej. Jest ona o wiele wygodniejsza niż standardowa klawiatura do wielu zadań.

Największą zaletą małej klawiatury mechanicznej jest brak bałaganu. W przeciwieństwie do dużej, pełnowymiarowej klawiatury, mała, przenośna klawiatura mechaniczna nie ma górnej powierzchni, na której mógłby zbierać się kurz. Jej kompaktowy rozmiar zapewnia również łatwą w użyciu platformę do programowania i edycji tekstu.

Małe klawiatury są też dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności twórcze. Ograniczona przestrzeń i mała liczba klawiszy zmuszają do korzystania z każdego klawisza. Mały rozmiar pozwala użytkownikom na tworzenie ciekawszych zaklęć klawiszy niż w przypadku większych klawiatur.

Czy małe klawiatury mechaniczne są tego warte?

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w małą klawiaturę mechaniczną. Być może jesteś osobą, która w dużej mierze polega na komputerze w pracy, a może po prostu chcesz mieć mniejszą, wygodniejszą klawiaturę, której będziesz mógł używać w zaciszu swojego domu.

Bez względu na powód, klawiatury mechaniczne mogą sprawić, że pisanie będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Być może nawet w grach komputerowych będziesz mógł się wykazać większą precyzją w pisaniu, ponieważ będziesz mógł pisać dokładniej.

Pierwszym ważnym powodem, dla którego warto zainwestować w klawiaturę mechaniczną, jest obietnica większej szybkości i dokładności. Chociaż klawiatura mechaniczna zapewni Ci najlepsze wrażenia z pisania, musisz pamiętać, że są one nieporęczne i drogie, więc mogą nie pasować do Twojego stylu życia. Natomiast mini klawiatura mechaniczna jest mała i kompaktowa, a do tego ma zalety niestandardowych przełączników.

Kolejnym powodem, dla którego warto zainwestować w klawiaturę mechaniczną, jest fakt, że można ją dostosować do własnych potrzeb. Większość klawiatur mechanicznych umożliwia zmianę domyślnego zachowania klawiszy i ich działania. Jeśli chcesz zmienić układ lub dostosować działanie klawiszy, klawiatura mechaniczna jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz też zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, kupując kilka klawiatur mechanicznych. W ten sposób możesz kupić taki, który będzie idealnie pasował do Twoich potrzeb. Wszystkie te powody sprawiają, że warto kupić małą klawiaturę mechaniczną.

Jaka jest najmniejsza klawiatura mechaniczna?

Jeśli szukasz nowej kompaktowej klawiatury, oto 7 najmniejszych klawiatur mechanicznych w 2024 roku.

1. Vortexgear Core 40%

Najlepszy wynik ogólny

Vortexgear Core 40% - Dark Grey CNC Case - PBT DSA Keycaps - Cherry Mx [CNC Aluminium Casing] (Mx-Blue)
 • Typ przełącznika: Cherry MX Blue
 • Rama z aluminium CNC
 • Kapsułki: Multi Dye Sub PBT
 • Podświetlenie LED: brak
 • Mały układ 40%
 • Dzielony klawisz spacji
 • Dwa klawisze Fn i klawisz Pn
 • Podwójne nakładki PBT
 • Mocna i wytrzymała konstrukcja
 • Lekka i przenośna
 • Cherry MX Blue
 • Brak oświetlenia RGB
 • Słaby port USB

Klawiatura mechaniczna Vortexgear Core 40% jest jedną z najmniejszych klawiatur mechanicznych na rynku. Jest to bardzo kompaktowa, lekka i bardzo konfigurowalna klawiatura mechaniczna, która wykorzystuje zaawansowany system warstwowy.

Mimo że jej układ jest mały, klawisze są duże i czułe. Domyślna warstwa nie może być zaprogramowana, ale nasadki klawiszy są wykonane z grubego i wytrzymałego PBT. Przełączniki Cherry MX są jednymi z najlepszych na rynku, a obudowa z aluminium obrabianego CNC zapewnia wygodny chwyt.

Klawiatura mechaniczna Vortexgear Core 40% to dobry wybór dla większości graczy. Oferuje konfigurowalny układ z konfigurowalnymi skrótami i ma teksturowaną czarną obudowę. Logo jest dyskretnie nadrukowane i umieszczone na czarnej obudowie. Klawisze strzałek są duże i łatwe do znalezienia. Spacja jest dzielona i zapewnia dużą wygodę. Pomimo niewielkich rozmiarów klawiatura sprawia wrażenie bardzo solidnej i jest wykonana z materiałów najwyższej jakości.

Ta mechaniczna klawiatura to świetny wybór dla graczy, którzy szukają mniejszej klawiatury z tymi samymi funkcjami premium. Kompaktowy układ 47 klawiszy sprawia, że jest to świetny wybór do mniejszego laptopa. Klawiatura posiada sublimacyjne nasadki PBT o wysokości DSA oraz niemiecki trzonek CHERRY MX.

Vortex CORE ma cztery warstwy i cztery rzędy klawiszy. Każda warstwa jest dostępna za pomocą specjalnego klawisza funkcyjnego. Podstawa klawiszy jest ułożona warstwowo w rzędzie ASD, przy czym środkowa warstwa jest najbardziej standardowa. Klawiatura ma kolorową podstawę klawiszy i jest programowalna w trzech głównych obszarach. Interfejs użytkownika jest intuicyjny i łatwy w użyciu, ale nie jest przeznaczony dla wszystkich.

Dlaczego jest to najlepsza mała klawiatura mechaniczna w 2024 roku?

Klawiatura mechaniczna Vortexgear Core 40% to świetne małe urządzenie, które warto dodać do swojej kolekcji klawiatur do gier. Jest to programowalna klawiatura mechaniczna z czterema odrębnymi warstwami, z których każda ma własną konfigurację klawiszy. Klawisze są również odłączane, co ułatwia dostęp do nich. Oprócz możliwości odłączenia, klawisze można zaprogramować indywidualnie, aby dostosować je do swoich potrzeb.

Jest to mała klawiatura mechaniczna, która jest o około 40% mniejsza od zwykłej klawiatury. Osiąga to dzięki usunięciu standardowych klawiszy i umożliwieniu używania klawiszy Fn jako modyfikatorów. Jest ona tańsza od takich konkurentów jak Qisan Magicforce 49 i Planck EZ, ale nadal kosztuje znacznie mniej niż większość innych modeli w tym samym przedziale cenowym.

Klawiatura mechaniczna Vortexgear Core 40% ma solidną konstrukcję i dobrze leży w dłoni. Zastosowano w niej przełączniki Cherry MX Blue, które poprawiają ogólny komfort pisania. Ponadto produkt jest mocny i wytrzymały dzięki ramie z aluminium CNC.

Jest to jedna z najlepszych małych klawiatur mechanicznych, ponieważ posiada cztery warstwy i jest konfigurowalna. W przeciwieństwie do 40%, użytkownicy mogą zmieniać przypisanie symboli i przełączać się między nimi. Dzięki wyjątkowej, ergonomicznej konstrukcji i baterii, która może wystarczyć na wiele lat, Vortexgear Core 40 jest dobrym wyborem dla każdego komputera stacjonarnego.

2. Motospeed 3.0

Zwycięzca

Motospeed Bluetooth/Wired 60% Mechaniczna klawiatura - 61 klawiszy Multi Color RGB LED Backlit Type-C Gaming/Office Keyboard for PC/Mac Gamer (Blue Switch, White)
 • mECHANICZNA KLAWIATURA DO GIER【Multi-DEVICE & DUAL CONNECTIVITY】Obsługuje przewodowy i bezprzewodowy interfejs USB 3.0,Zaprojektowana z ultracienką, lekką, małą obudową i zwięzłym wyglądem, klawiatura CK62 jest poręczna,61 klawiszy Kompaktowa przenośna mechaniczna klawiatura do gier z przełącznikami mechanicznymi o niestandardowych właściwościach. Zaprojektowana z myślą o długiej żywotności, większej wytrzymałości i szybkości reakcji. Przełączniki są najwyższej jakości, przetestowane na 50 milionów naciśnięć klawiszy
 • wbudowana bateria 1300mah zapewnia do 10 godzin bezprzewodowego użytkowania w normalnych warunkach, czas czuwania 480 godzin, co oznacza kilka dni pracy na jednym ładowaniu. Wbudowany jest również wyłącznik, który pozwala oszczędzać energię baterii podczas transportu lub gdy nie jest używana. Może być używany bezprzewodowo dzięki Bluetooth LE 3.0
 • mechaniczna klawiatura z podświetleniem RGB-BACKLIT】19 Efekty podświetlenia, ciesz się bardziej wciągającym, kolorowym pisaniem i grą.Obsługa powszechnie używanych przycisków trybu gry i funkcja podświetlenia klawiszy z możliwością nagrywania na zamówienie,Nakładki klawiszy formowane wtryskowo z podwójnym strzałem, zapewniają przejrzyste i transparentne podświetlenie oraz litery. Są bardzo trwałe i nie ulegają zarysowaniom. Idealna klawiatura mechaniczna do użytku biurowego lub domowego. Mini klawiatura mechaniczna BEZ oddzielnej klawiatury do gier liczbowych
 • wYSOKA JAKOŚĆ I NIEZAWODNE DZIAŁANIE】Kompaktowy, ergonomiczny kształt i wysokiej jakości trwała konstrukcja ABS z mechanicznymi klawiszami i przełącznikami montowanymi na płytkach,Wszystkie 61 klawiszy posiada indywidualne przełączniki z funkcją 'full n-key rollover' i 'anti-ghosting' dla bezbłędnego działania,Obsługa 14 rodzajów efektów świetlnych LED, obsługa funkcji blokady 'WIN' oraz blokady 'WIN' i blokady klawisza APP
 • Podwójna łączność
 • Zawiera 61 klawiszy
 • Wysoka jakość i niezawodne działanie
 • Świetna żywotność baterii
 • Podświetlenie RGB z 19 efektami
 • Ergonomiczna konstrukcja
 • Brak firmware’u

Motospeed Wired/Wireless 3.0 – to najlepsza kompaktowa klawiatura mechaniczna na rynku. Ten model został zaprojektowany z myślą o niewielkich rozmiarach i ma 60-procentowy układ, co oznacza, że rząd funkcji i klaster nawigacyjny zostały usunięte. Dzięki temu powstała zaskakująco mała klawiatura, która jest szerokości większości 13-calowych laptopów. Jest też dość lekka i objęta roczną gwarancją.

Motospeed to wysokiej klasy klawiatura mechaniczna z 61 programowalnymi klawiszami. Dla lepszej widoczności klawisze są podświetlane. Funkcje podświetlenia obejmują oświetlenie RGB z 19 efektami podświetlenia oraz możliwość dostosowania oprogramowania. Czas pracy na baterii wynosi 10 godzin. Klawiatury są wygodne i trwałe, a ich konstrukcja umożliwia dostosowanie do dużych dłoni. Programowalne przełączniki pozwalają zmienić wygląd klawiatury tak, by pasowała do Twojego stylu. Klawiatura jest testowana na 50 milionów naciśnięć klawiszy.

Klawiatura Motospeed jest bardzo łatwa w użyciu i oferuje wiele funkcji. Ma port USB Type-C i obsługuje Bluetooth 3.0. Nakładki na klawisze są miłym akcentem, ponieważ pozwalają na dostosowanie klawiatury do własnych potrzeb, a nawet dodanie ulubionych kombinacji kolorów. Dzięki swojej smukłej konstrukcji nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Można ją zmieścić w plecaku lub szufladzie.

Motospeed to dobra klawiatura mechaniczna dla większości osób. Ma ergonomiczny kształt i jest dobrze wyważona do użytku biurowego, gier i pisania. Kompaktowa konstrukcja klawiatury Motospeed Ck62 pozwala na łatwe dostosowanie jej do własnych potrzeb i oferuje 19 trybów podświetlenia. Podświetlenie RGB jest regulowane, a klawisze są podświetlane indywidualnie.

3. Snpurdiri 60%

Wybór budżetowy

SNPURDIRI 60% przewodowa klawiatura do gier, podświetlana RGB, ale mechaniczna, ultrakompaktowa mini wodoodporna klawiatura dla graczy komputerowych biała i czarna
 • 60% Układ klawiatury: Klawiatura Snpurdiri 60 ma bardzo małą i kompaktową konstrukcję. Wygodna do przenoszenia i oszczędzająca miejsce na biurku w domu lub biurze.
 • Stabilna transmisja danych: Przewodowe połączenie Type-C zapewnia klawiaturze do gier bardziej stabilną transmisję. Oddzielenie przewodów łączących, ludzka konstrukcja, większa wygoda.
 • Ergonomiczna konstrukcja i mechaniczne odczucia: W tej klawiaturze membranowej rozmiar klawisza "Enter", wysokość klawiszy, uczciwy styl i inne ergonomiczne projekty sprawiają, że ludzie są zrelaksowani i cieszą się doskonałymi mechanicznymi odczuciami.
 • Spersonalizowany wygląd: Klasyczna czarno-biała kolokacja, 6 efektów podświetlenia i 8 kolorów podświetlenia. W klasycznym czarno-białym świecie pojawił się prawdziwy kolor RGB.
 • klawiatura o układzie 60%
 • Ergonomiczna konstrukcja
 • Mechaniczne odczucia
 • Personalizowany wygląd dzięki RGB
 • Przystępna cenowo
 • Brak możliwości podłączenia bezprzewodowego

Klawiatura Snpurdiri 60% Wired Gaming jest jedną z najlepszych mini klawiatur mechanicznych w przystępnej cenie. Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i posiada różne funkcje i zalety. Klawiatura ma solidną konstrukcję, która jest ergonomiczna i wygodna w użyciu.

Klawiatura do gier 60 procent RGB jest wygodna w użyciu i nie posiada Numpada. Ma w pełni mechaniczny charakter, który jest dobry do wszechstronnego użytku, oraz posiada sześć efektów podświetlenia i osiem klawiszy z możliwością zmiany koloru. Nasadki klawiszy są powlekane promieniami UV i rzeźbione laserowo. Niezależnie od tego, czy używasz jej do gier, czy do ogólnego pisania, będzie to świetna inwestycja.

60-procentowa klawiatura Snpurdiri to świetny wybór dla graczy. Ma mały i wygodny kształt, który jest idealny do wszechstronnego użytku. Połączenie przewodowe typu C zapewnia stabilną wydajność.

Ta 60-procentowa klawiatura do gier ma idealny rozmiar do wszechstronnego użytku. Ma mechaniczne wyczucie i ergonomiczną konstrukcję. Klawiatura ma osiem kolorów podświetlenia i przezroczyste podświetlenie. Jej nasadki klawiszy są powlekane promieniami UV i rzeźbione laserowo metodą wtryskową, co zapewnia trwałość i długowieczność.

Klawiatura do gier 60% jest kompatybilna z większością konsol do gier, a także z konsolami Xbox One, PS4 i PS3. Jest dostępna w klasycznych czarnych i białych kolorach klawiszy, co umożliwia tworzenie własnych projektów. Ta klawiatura do gier jest wyposażona w wykończenie ze szczotkowanego metalu i matową czarną ramkę. Nadaje się do wszystkich zastosowań i ma wspaniałe mechaniczne odczucia.

4. Keychron K2

Wybór premium

Keychron K2 Version 2 Wireless Gaming Mechanical Keyboard, Bluetooth/USB Wired Compact 84 Keys Tenkeyless RGB LED Backlit Aluminum Frame for Mac Windows, Gateron G Pro Blue Switch
 • Kompaktowa klawiatura mechaniczna Bluetooth o 75% układzie (84 klawisze) z podświetleniem RGB. Najlepsza klawiatura bez klawiszy, która zachowuje skróty i klawisze strzałek. Aluminiowa rama.
 • Łączy się z maksymalnie 3 urządzeniami przez Bluetooth i łatwo się między nimi przełącza. Dzięki niezawodnemu i kompatybilnemu chipsetowi Broadcom Bluetooth 5.1, K2 najlepiej nadaje się do domu, biura i lekkich gier, łącząc się ze smartfonem, laptopem i iPadem. Ma też tryb przewodowy ze złączem USB Type-C.
 • Dzięki unikalnemu układowi klawiszy Mac, K2 posiada wszystkie niezbędne klawisze funkcyjne Maca, a jednocześnie jest kompatybilny z systemem Windows. W zestawie znajdują się dodatkowe nakładki na klawisze dla systemów operacyjnych Windows i Mac.
 • K2 może wytrzymać do 72 godzin pisania lub do 7 dni normalnego użytkowania (licząc 8 godzin dziennie) dzięki dużej baterii 4000 mAh, która jest jedną z największych wśród klawiatur mechanicznych. N-key rollover (NKRO) w trybie przewodowym lub 6KRO w trybie bezprzewodowym.
 • klawiatura mechaniczna o układzie 75%
 • Połączenie przewodowe i bezprzewodowe
 • Świetna żywotność baterii
 • Urocze podświetlenie RGB
 • Możliwość podłączenia do 3 urządzeń
 • Drogie w porównaniu z innymi klawiaturami

K2 ma układ 75% z podświetleniem RGB i zachowuje klawisze strzałek i skróty. Jej aluminiowa rama jest wykonana ze szczotkowanego aluminium i ma czarną, antypoślizgową powierzchnię. Może podłączyć do 3 urządzeń przez Bluetooth 5.1 i obsługuje przełączanie między nimi. Chipset Broadcom Bluetooth ułatwia parowanie z wieloma urządzeniami. Najlepiej nadaje się do użytku domowego i lekkich gier, a oferuje zarówno tryb przewodowy, jak i bezprzewodowy.

Elegancka aluminiowa rama K2 jest dostępna w 18 różnych kolorach. Można go podłączyć do trzech różnych urządzeń, w tym laptopów, tabletów i smartfonów. Waży 794 gramy i ma wymiary 317 x 129 mm, dzięki czemu łatwo go przenosić po domu lub biurze. Świetną cechą jest bezprzewodowa łączność Bluetooth/USB. Klawiatura może być używana w trybie przewodowym lub z kablem i ma dwa porty USB.

Do K2 dołączony jest kabel USB-C. Możesz podłączyć ją do komputera i przełączyć z trybu Bluetooth na tryb kablowy. Klawiatura jest wyposażona we wskaźnik poziomu naładowania baterii, który miga szybko, gdy poziom baterii jest niższy niż 15 procent. Podczas ładowania dioda świeci światłem ciągłym. Wskaźnik niskiego poziomu baterii jest wystarczający do ładowania K2, ale mógłby być nieco bardziej rozbudowany. Urządzenie jest wyposażone w baterię o pojemności 4000 mAh, która wystarcza na 72 godziny pracy.

5. Fiodio 61 klawiszy RGB

Fiodio 61 klawiszy RGB przewodowa mechaniczna klawiatura do gier z dźwiękiem Click niebieskie przełączniki, kompaktowa mini przenośna klawiatura komputerowa dla Windows Gaming PC,F-DB21
 • Kompaktowa, ale wszechstronna - oszczędność miejsca - 60% układu, ale pełne klawisze Anti-ghosting, które umożliwiają jednoczesną pracę wielu klawiszy. Klawiatura mechaniczna nadaje się do biurka o większej powierzchni i pozwala pozbyć się bałaganu na biurku.
 • Podświetlenie True RGB - 7 monochromatycznych podświetleń, 20 trybów oświetlenia RGB, 4 prędkości oświetlenia i 4 poziomy jasności, stwórz swój własny pokój do gier/pracy z ulubionymi kolorami oświetlenia, zanurz się w chłodnej atmosferze gry.
 • Klasyczne mechaniczne pisanie - Wyposażony w wysokiej jakości niebieskie przełączniki, żywotność 50 milionów naciśnięć klawiszy, odległość 2,0 mm od aktywacji, siła nacisku klawiszy 55±20 gf, bardziej stabilna i dokładna w stosunku do twoich pomysłów, zapewniająca bardziej wciągające wrażenia z gry z mocnym tłem muzycznym "Clicky".
 • Plug and Play - wystarczy podłączyć klawiaturę mechaniczną kablem Type-C (w zestawie), aby zapewnić sobie szybką i stabilną transmisję. Konstrukcja bez klawiszy z odłączanym kablem USB-C spełnia Twoje potrzeby związane z pisaniem w dowolnym miejscu.
 • Kompaktowa, ale wszechstronna
 • Prawdziwe podświetlenie RGB
 • Łatwe podłączenie i użytkowanie
 • Funkcja anti-ghosting
 • żywotność 50 milionów naciśnięć klawiszy
 • Niektóre klawisze są skrzypiące

Fiodio 61 Keys RS RGB Wired Mechanical Gaming Keyboard to wysoce konfigurowalna mechaniczna klawiatura do gier o schodkowej konstrukcji zapewniającej ergonomiczny komfort pisania. Jej niebieskie przełączniki mają funkcję anti-ghosting z 19 efektami i światłami RGB. Pomimo wysokiej ceny, klawiatura jest objęta gwarancją i bezpłatnymi częściami zamiennymi przez cały okres użytkowania.

Mechaniczna klawiatura do gier Fiodio 61-key jest wyposażona w metalową konstrukcję zapewniającą trwałość. Posiada nakładki PBT typu double-shot z nadrukiem bocznym i jest odporna na zalanie. Podświetlenie LED jest regulowane i zaprojektowane tak, aby długo służyło. Urządzenie posiada 20 trybów oświetlenia. Oferuje odległość 2,0 mm do aktywacji, żywotność 50 milionów naciśnięć klawiszy i siłę nacisku 55±20gf.

Klawiatura Fiodio 61-Key RGB Wired Mechanical Gaming Keyboard posiada funkcję anti-ghosting, która ułatwia pisanie w warunkach słabego oświetlenia. Wykonana jest z metalowej konstrukcji, która jest odporna na zalanie i została przetestowana na ponad 50 milionów naciśnięć klawiszy.

Ta mechaniczna klawiatura do gier jest wyposażona w unikalną konstrukcję 61 klawiszy. Ukośny układ klawiszy zapewnia ergonomiczne klawisze dla optymalnej wygody i zmniejsza zmęczenie nadgarstków. Podświetlenie RGB zapewnia przyjemnie jasny, biały blask klawiatury. Jest to idealne rozwiązanie dla graczy.

6. Qisan Mini

Mechaniczna klawiatura do gier GATERON Blue Switch Przewodowa mechaniczna klawiatura Mini 49 Kyes(40%) z podświetleniem Ice Blue do gier biurowych Magicforce by Qisan
 • To jest niebieski przełącznik GATERON, podobny do niebieskiego przełącznika cherry.
 • Klawiatura posiada profilowe, pływające klawisze. Nasadki klawiszy z ABS, wyposażone w przezroczyste napisy, pozwalają podświetleniu naprawdę błyszczeć, a odblaskowa płytka ze szczotkowanego metalu dodatkowo podkreśla ten efekt. Aby zapewnić stabilność, plastikowa podstawa klawiatury jest wyposażona w cztery gumowe podkładki.
 • Waga klawiatury to tylko 390 g, Ergonomiczna nakładka na klawisze, mini i przenośna konstrukcja, unikalny układ 49 klawiszy, bez ramki, łatwa do przenoszenia.
 • Regulowane oświetlenie, obsługiwane przez Fn+↑↓←→, wzbogaca grę o wiele ciekawych opcji wizualnych
 • Mały układ 40%
 • Przystępna cenowo
 • Kompaktowa konstrukcja
 • Przełączniki marki Gateron
 • Tylko konstrukcja przewodowa

Jeśli szukasz taniej mechanicznej klawiatury do gier, nie możesz się pomylić z Qisan Mini. Dzięki 49 klawiszom jest ona niezwykle kompaktowa. Posiada ergonomiczne nasadki klawiszy i przełącznik akcji naprzemiennej. Posiada również złącze USB, dzięki czemu możesz ją podłączyć i grać bez konieczności korzystania ze sterowników. Kabel USB jest odłączany i ma konstrukcję pływających klawiszy.

Mechaniczna klawiatura do gier firmy Qisan jest łatwa do skonfigurowania i użytkowania. Klawisze mają konstrukcję pływającą i można je łatwo wymieniać. Klawiatura jest wyposażona w niebieskie przełączniki GATERON. Ma mały układ 40% i jest stosunkowo tania. Ta klawiatura ma śnieżnobiałe lub lodowato niebieskie podświetlenie.

Qisan Mini Mechanical Gaming Keyboard jest świetną klawiaturą do gier. Posiada niebieskie przełączniki Gateron i pływające klawisze. Ma ergonomiczny kształt i jest wyposażona w regulowane opcje podświetlenia.

7. HUO JI 60%

HUO JI 60% Mechaniczna klawiatura do gier, E-Yooso Z-88 z niebieskimi przełącznikami, z podświetleniem LED, kompaktowa, 81 klawiszy, srebrno-biała
 • wtyczki niebieskie ▶ odpowiednik niebieskiego Cherry MX, Metalowe przełączniki montowane na płytkach, zaprojektowane z myślą o trwałości, szybkości reakcji i wytrzymałości. Zapewniają średni opór, satysfakcjonujący dźwięk kliknięcia i dotykowe sprzężenie zwrotne.
 • ❤ Anti-ghosting 81 klawiszy, N-key rollover ▶ Umożliwia jednoczesną pracę wielu klawiszy z dużą szybkością. Każdy klawisz jest kontrolowany przez niezależny przełącznik, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości grami z szybką reakcją
 • 9 regulowanych trybów podświetlenia sprawia, że klawiatura do gier HUO JI umożliwia tworzenie własnego otoczenia do gier zgodnie z preferencjami użytkownika. Ponadto można łatwo dostosować jasność i szybkość podświetlenia. Nakładki klawiszy formowane wtryskowo z podwójnym strzałem zapewniają wyraźne podświetlenie i wyjątkową trwałość.
 • wytrzymałość i szeroka kompatybilność ▶ Wykonany z metalowego panelu i górnej części ABS, z matową fakturą i pozłacanym złączem USB, jest solidny i wytrzymały. Kompatybilny z Windows10, Windows 8, Windows 7, Windows XP, Windows VISTA, Mac OS X.
 • Wymienialne na gorąco niebieskie przełączniki
 • Imponujące tęczowe efekty świetlne
 • Anti-ghosting 81 klawiszy
 • Szeroka kompatybilność
 • Nie działa z PS4 Pro

Jeśli szukasz niedrogiej i zajmującej niewiele miejsca klawiatury, sprawdź HUO JI 60% Mechanical Gaming Keyboarding. Dzięki solidnej konstrukcji oferuje ona dziewięć różnych trybów podświetlenia, złącze USB-C w kształcie litery L oraz roczną gwarancję. Ta klawiatura to dobry wybór.

Podświetlenie tej klawiatury można regulować w dziewięciu trybach. Możesz wybrać model, który będzie dla Ciebie najlepszy. Podświetlenie RGB jest idealne do gier nocnych. Posiada 81 kompaktowych klawiszy z funkcją anti-ghosting. Jest to szybka klawiatura z tęczowymi efektami świetlnymi.

Klawiatura jest wytrzymała, a jej ergonomiczny kształt sprawia, że jest idealna do gier. Oprócz oświetlenia RGB, klawiatura posiada wysokiej jakości przełączniki mechaniczne. Jej niebieski przełącznik jest w stanie kliknąć nawet milion razy, co jest imponujące jak na jej cenę. Podświetlenie ma automatyczne tryby oddychania, dzięki czemu możesz zmieniać jego jasność, a także obsługuje funkcję anti-ghosting dla wszystkich klawiszy. Jeśli szukasz niedrogiej mechanicznej klawiatury do gier, rozważ HUO JI 60.

Jak wybrać najlepszą małą klawiaturę mechaniczną w 2024 roku?

Na rynku istnieje wiele różnych typów kompaktowych klawiatur mechanicznych. Jeśli szukasz najmniejszego modelu, oto kilka czynników, które musisz wziąć pod uwagę. Pomoże Ci to wybrać najlepszą klawiaturę mechaniczną.

Rozmiar

Przy zakupie klawiatury mechanicznej należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Wybór mniejszego modelu wymaga nauki. Na małej klawiaturze nie ma skrótów klawiszowych i różnica w szybkości pisania będzie zauważalna. Jeśli planujesz używać klawiatury do gier, możesz łatwo przystosować się do małego modelu. Upewnij się więc, że sprawdzisz rozmiar i wymiary klawiatury.

Przełączniki

Przy zakupie małej klawiatury mechanicznej należy wziąć pod uwagę wiele czynników, ale najważniejszym z nich są przełączniki. Istnieją dwa rodzaje przełączników: dotykowe i liniowe. Przełączniki dotykowe zapewniają lekkie uderzenie po naciśnięciu klawisza. Przełączniki liniowe nie wytwarzają takiego uderzenia, ale najlepiej nadają się do gier. Chociaż nigdy nie będziesz chciał zrezygnować z klawiatury dotykowej, niektórzy gracze uważają, że posiadanie przełącznika szybkiego jest niezbędne do gier.

Przewodowa/ bezprzewodowa

Jednym z najczęstszych pytań przy zakupie małej klawiatury mechanicznej jest to, czy powinna być ona bezprzewodowa czy przewodowa. Klawiatury bezprzewodowe są zazwyczaj droższe od przewodowych, ale oferują większą stabilność i są łatwiejsze w użyciu. Niektóre małe klawiatury mechaniczne są również dostępne z kluczami USB, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla urządzeń przenośnych.

Ergonomia

Przed zakupem małej klawiatury mechanicznej warto zwrócić uwagę na jej ergonomię. Mała klawiatura powinna mieć ergonomiczny kształt, żebyś mógł jej używać przez długi czas bez zmęczenia. Powinna mieć podparcie dla nadgarstków, a klawisze powinny działać płynnie.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące małych klawiatur mechanicznych

Jaka jest najmniejsza klawiatura mechaniczna?

Istnieje kilka sposobów na znalezienie najmniejszej klawiatury mechanicznej. Po pierwsze, zwróć uwagę na rozmiar. Wiele marek oferuje małe klawiatury. Mniejsza klawiatura może być tylko o 40% mniejsza od normalnej. Aby osiągnąć taki rozmiar, producenci usuwają standardowe klawisze i zamieniają je na makra.

Należą do nich Numpad, klawisze strzałek i klawisze numeryczne. Dzięki temu klawiatura jest znacznie mniejsza. Ponadto klawiatury mechaniczne są bardzo trwałe i wytrzymałe. Osoby szukające najmniejszej klawiatury mechanicznej mogą rozważyć właśnie tę. Vortexgear Core jest najmniejszą klawiaturą mechaniczną o rozmiarze zaledwie 40%.

Czy małe klawiatury mechaniczne są dobre dla graczy?

Małe klawiatury mechaniczne to często świetny wybór dla graczy, którzy nie mają zbyt wiele miejsca na biurku. Są one niezwykle wygodne. Większość graczy preferuje małe mechaniczne klawiatury do gier ze względu na łatwość przechodzenia między klawiszami i szybkość reakcji.

Klawiatury te są wyposażone w opcje dostosowywania i specjalne przełączniki, co pomaga graczom nastawionym na rywalizację. Jednak na takich klawiaturach nie można grać we wszystkie rodzaje gier. Jeśli jesteś początkujący, lepiej pozostać przy standardowym rozmiarze, zanim przyzwyczaisz się do klawiszy skrótów.

Jaka jest wielkość małych klawiatur mechanicznych?

Istnieje wiele różnych typów małych klawiatur mechanicznych. Są klawiatury 40-procentowe i 60-procentowe. Każdy rozmiar ma swoje zalety, ale główną zaletą mniejszej klawiatury jest przestrzeń, którą masz na mysz i klawiaturę. Dzięki temu możesz w bardziej naturalny sposób używać mięśni ramion, co zapobiega zmęczeniu i problemom zdrowotnym. Jeśli szukasz mniejszej klawiatury, doskonałym wyborem jest klawiatura 40-procentowa. Na klawiaturze znajduje się tylko od 40 do 49 klawiszy.

Ostatnie przemyślenia

Jeśli chcesz, aby na biurku było więcej miejsca na mysz i klawiaturę, najlepiej wybrać małe klawiatury mechaniczne. Ten typ klawiatury jest mniejszy, tzn. ma rozmiar 40% lub 60%. Ma mniejszą liczbę klawiszy z możliwością dostosowania. Możesz łatwo dostosować ten typ klawiatury do swoich potrzeb w zakresie gier.

Jeśli szukasz małej klawiatury mechanicznej, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem. Przedstawiliśmy 7 najmniejszych klawiatur mechanicznych w 2024 roku. Możesz kupić każde z tych urządzeń do gry, kodowania lub edycji. Planujemy regularnie aktualizować tę stronę w miarę pojawiania się coraz lepszych modeli. Jeśli chcesz coś zasugerować lub potrzebujesz dodatkowych informacji, napisz do nas w komentarzach poniżej.