Statystyki i Fakty Coin Master 2024

Coin Master została stworzona przez izraelską firmę Moon Active i wydana w 2010 roku na systemy iOS i Android. Jest to swobodna gra free-to-play, która czerpie swoją mechanikę z hazardu. Gra jest przeznaczona dla jednego gracza, ale niektóre wydarzenia i tryby mogą być wieloosobowe.

Cytując samą grę, w Coin Master “kręć, atakuj, najeżdżaj i buduj”, aby móc ulepszać swoją wioskę/atakować inne wioski poprzez zarabianie monet w systemie podobnym do gier slotowych. Liczba obrotów na godzinę jest ograniczona, ale gracze mogą kupić więcej obrotów w sklepie w grze lub zdobyć dodatkowe, wykonując określone czynności. Istnieją też darmowe spiny Coin Master, które można zdobyć poprzez linki dla osób zapisanych do newslettera oraz na różnych kontach społecznościowych. Każda wioska jest tematyczna (na przykład możesz znaleźć wioskę buddyjską lub wioskę wikingów), a każda reprezentuje inny poziom. Obecnie jest w sumie 387 wiosek.

Obecnie aplikacja jest nadal dość popularna, więc zobaczmy, co osiągnęła i jak sobie radziła od czasu swojego powstania, przedstawiając najważniejsze statystyki i fakty dotyczące Coin Master.

Statystyki użytkowników Coin Master

To właśnie oni kręcą czasem ponad 100 razy dziennie, utrzymują grę na powierzchni od momentu jej wydania i nadal to robią. Uroczo nazwani przez Moon Active Wikingowie, kim są ludzie stojący za ich ekranem oraz sukcesem i długowiecznością Coin Master?

1. Większość graczy Coin Master to kobiety – ich udział wynosi aż 69,2%.

(Źródło: App Ape)

 • Mężczyźni stanowią 30,8% ogółu.
 • W przypadku obu płci, gra jest najbardziej popularna wśród osób w wieku 40 lat: 30% kobiet i 11% mężczyzn.
 • Kobiety w wieku 30 lat i 50+ również w nią grają, z odsetkiem ∼15% dla każdej z tych grup.
 • Kobiety w wieku 20 lat i nastolatki są mniejszością, ponieważ stanowią mniej niż 5% każdej z grup.
 • Mężczyźni w wieku 30 lat są drugą grupą, która najczęściej korzysta z gry – ∼9%.
 • Mężczyźni w wieku 20 lat, 50+ i nastolatki znajdują się na końcu rankingu – każda z tych grup zdobyła mniej niż 5%.
 • Gra otrzymała ocenę PEGI 18+.

Jedna rzecz, która została zauważona w przypadku gier mobilnych typu casual, to fakt, że są one niezwykle popularne wśród kobiet. Zazwyczaj są one dość łatwe do zrozumienia, relaksujące i mają prostą mechanikę. Nawet z dodatkowymi funkcjami, Coin Master to przede wszystkim kręcenie kołem. Możemy więc zrozumieć, dlaczego najaktywniejszymi graczami są dojrzałe kobiety. Ogólnie rzecz biorąc, baza fanów jest po stronie dorosłych, co dobrze współgra z klasyfikacją wiekową. Ponieważ gra zawiera mechanikę hazardową i wymaga wydawania prawdziwych pieniędzy, nie mogła być skierowana do dzieci. Rodzicom, którzy pozwalają swoim dzieciom grać w grę, radzimy mieć je na oku.

Kluczowe statystyki Coin Master

Przy takim sukcesie każdy jest ciekaw tematów związanych z przychodami, zyskami, liczbą pobrań i innymi informacjami dotyczącymi samej gry.

2. W lipcu 2021 roku gra Coin Master została pobrana ponad 194,8 miliona razy.

(Źródło: Sensor Tower)

 • W 2019 roku gra została pobrana 81 milionów razy.
 • W tym samym roku odnotowano, że najwięcej instalacji pochodziło z Google Play, dokładnie 62,3 mln (76,6%). iOS pobrał 19 mln razy (23,4%).
 • W lutym 2020 roku, kiedy pandemia była w szczytowym momencie, gra odnotowała 15 milionów pobrań .
 • od października 2021 roku zidentyfikowano 30 milionów aktywnych użytkowników.
 • Przychód z jednego pobrania wynosi około 10,31$, podczas gdy w 2019 roku było to 6,20$.

Gra zaczęła nabierać rozpędu w 2018 roku i osiągnęła najlepsze wyniki w 2020 roku. Efekt COVID-19 miał wpływ na Coin Master w 2020 roku – ludzie zostali zmuszeni do pozostania w domu, a wykładniczy wzrost wprowadził nowych graczy do gry i sprawił, że pozostali lojalni. Nawet kwota, którą ludzie byli skłonni wydać, znacząco wzrosła w czasie.

3. W lutym 2021 roku Coin Master przekroczył poziom 2 miliardów dolarów, jeśli chodzi o wydatki graczy w ciągu całego życia.

(Źródło: Pocket Gamer)

 • W 2020 roku gra osiągnęła już 1,2 mili arda dolarów w wydatkach gracza.
 • Stany Zjednoczone są na szczycie pod względem wydatków graczy, z 1 mili ardem dolarów wydanym w Coin Master (50% całkowitego przychodu). Niemcy są na drugim miejscu z kwotą 214 milionów dolarów (10,7%), a Wielka Brytania na trzecim z kwotą 160 milionów dolarów (8%).
 • Stany Zjednoczone były już wcześniej numerem 1 z kwotą 260 milionów dolarów brutto (51% całkowitego przychodu), Wielka Brytania była druga z kwotą 79 milionów dolarów (14,5%), a Niemcy trzecie z kwotą 52 milionów dolarów (10,3%).
 • Średnia miesięczna kwota wydana przez graczy od października 2018 do września 2019 to 31 milionów dolarów.

Jak w większości przypadków, Stany Zjednoczone znajdują się na szczycie rankingu pod względem wydatków graczy. Pierwsza trójka jest dość stała, z tymi samymi krajami zawsze na szczycie. W Niemczech gra często znajduje się w kategorii najczęściej pobieranych gier w miesiącu. Te liczby pokazują, jak bardzo gracze są zaangażowani i nawet jeśli zyski podczas blokad i kwarantann były znacznie wyższe, nie zmienia to faktu, że Moon Active wciąż zarabia całkiem sporo pieniędzy.

4. W marcu 2021 roku Coin Master zarabiał około 1 095 882 dolarów dziennie.

(Źródło: Think Gaming)

 • Średnia miesięczna kwota wydawana przez graczy od stycznia 2020 do stycznia 2021 to 108 milionów dolarów.
 • Produkty w aplikacji kosztują od 0,99$ do 374,99$.

Podczas gdy Moon Active wykorzystał celebrytów do promocji Coin Master, wśród których są Terry Crews i Jennifer Lopez, gra posiada wewnętrzne mechaniki, które zwiększają zaangażowanie. W Coin Master dominuje tryb zbierania kart, który wygenerował nawet wiele społeczności w Internecie dla graczy, którzy chcieliby pokazać swoją kolekcję lub handlować z innymi ludźmi. Gracze mogą atakować wioski innych ludzi lub napadać na ich majątki, by pomnażać swoje własne. Organizowane są też wydarzenia trwające kilka dni, w tym turniej, w którym gracze mogą grać ze sobą i przeciwko sobie. Jak na tak prostą grę slotową, Coin Master ma wiele funkcji, które zwiększają zainteresowanie graczy i nadają grze wciągający charakter.

5. Coin Master zajął #5 miejsce w rankingu najczęściej pobieranych gier z 25 milionami instalacji.

(Źródło: Apptopia)

 • Jest na 6. miejscu wśród gier przynoszących największe zyski w 2020 roku (na całym świecie) z zyskiem 526 milionów dolarów.
 • Zajmuje 4. miejsce w rankingu gier przynoszących największe zyski w 2020 roku (Stany Zjednoczone) z zyskiem 189 milionów dolarów.
 • W listopadzie 2021 roku Coin Master nadal jest najlepiej zarabiającą grą w Stanach Zjednoczonych w Google Play, podczas gdy na iOS jest #5 w tej samej kategorii.
 • W Niemczech, jak już wspomnieliśmy, gra znajduje się na szczycie listy najlepiej zarabiających gier jako #1 na iOS i Google Play.
 • W Wielkiej Brytanii również jest numerem 1 w rankingu najczęściej kupowanych gier w Google Play i na iOS. Zajmuje też #24 miejsce wśród najczęściej pobieranych darmowych gier.

rok 2020 przyniósł Coin Master pozytywny zwrot. Gra wyprzedziła nawet takie gry jak Roblox i PubG, zajmując całkiem dobre miejsce w pierwszej dziesiątce. W sumie już samo znalezienie się w tym gronie jest nie lada wyczynem, bo są tam setki aplikacji. To spore zaskoczenie, że gra nie znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej pobieranych gier na świecie. Gra wciąż cieszy się popularnością finansową w Niemczech i Wielkiej Brytanii, podczas gdy w USA słabnie (ale wciąż ma się dobrze).

Statystyki użycia Coin Master

Czas przyjrzeć się bliżej temu, jak społeczność konsumuje grę: nie chodzi tylko o kraje najbardziej zakochane w grze (czytaj: z największą liczbą instalacji), ale zbadamy też obecność dziecka Moon Active w mediach społecznościowych.

6. Z 39,5 milionami instalacji (20,3%) Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce jako kraj z największą liczbą instalacji Coin Master.

(Źródło: Sensor Tower)

 • Na drugim miejscu są Indie z 30,7 milionami pobrań (15,8%), a Brazylia zajmuje #3 miejsce z 20,2 milionami instalacji (10,4%).
 • Jednak w 2019 roku Indie były pierwsze z 26 milionami instalacji (32,1%). Na drugim miejscu znalazły się Stany Zjednoczone z liczbą 18,6 miliona (22,9%), a na trzecim Wielka Brytania z liczbą 8,6 miliona pobrań (10,6%).

Gdy pominiemy aspekt pieniężny i weźmiemy pod uwagę tylko liczbę pobrań, otrzymamy bardziej typowy ranking. Indie, Brazylia i Stany Zjednoczone zagarniają dla siebie czołowe miejsca. Wielka Brytania szybko została zepchnięta na boczny tor przez Brazylię, nawet jeśli w porównaniu z Brazylią Wielka Brytania jest obecnie bardzo oszczędna.

7. Coin Master jest popularny w mediach społecznościowych, ale przede wszystkim na Facebooku – 19 089 357 osób polubiło jego stronę.

(Źródło: Facebook)

 • Dołączyli do Youtube w styczniu 2020 roku i do listopada 2021 roku zgromadzili 1 712 582 wyświetleń dla 795 000 subskrybentów. wrzucono 82 filmy, ale tylko jeden przekroczył próg 100 000 wyświetleń. Social Blade przyznał oficjalnemu kontu gry ocenę C+, co oznacza, że nie jest ono w ogóle wpływowe.
 • Coin Master jest również znany z tego, że w zabawnych reklamach na Youtube przedstawia znane osobistości popierające ich grę.
 • Oficjalne konto na Instagramie ma 6,9 miliona obserwujących! Jest ono również dość często aktualizowane – zawiera do 925 postów i kilka najważniejszych wydarzeń. Ich konto na Twitterze zostało otwarte w styczniu 2015 roku i ma 1,1 miliona obserw ujących oraz ponad 5 tysięcy opublikowanych tweetów.

Jedną z rzeczy, którą Coin Master robi dobrze, jest angażowanie się w mediach społecznościowych. Ich menedżer społecznościowy zna się na swojej pracy, ponieważ wszystkie platformy są często aktualizowane. Treści zachęcają graczy do angażowania się w życie innych graczy i samej gry (nawet jeśli pośrednio). W ciągu dnia pojawia się kilka mini-gier oferujących szansę na więcej spinów/ monet/ karmy dla zwierząt/ exp, a te są dość łatwe, co oznacza, że gra nie jest faworyzowana i pozwala na to wszystkim graczom. Nawet jeśli ich Youtube wydaje się być nieco w tyle, filmy są bardzo zabawne, z wieloma reklamami mini-gier z udziałem prawdziwych ludzi.

8. Coin Master nie jest tak popularny na Twitchu – jego pozycja to #9,239.

(Źródło: Twitch)

 • W ciągu 7 dni: średnia liczba widzów to 1, średnia liczba kanałów streamujących grę to 1, średnia liczba widzów/kanał to 1, a średnia liczba godzin oglądania to 13.
 • Szczytowa liczba widzów to 3142 w listopadzie 2020, a szczytowa liczba kanałów to 3 w październiku 2020.
 • W weekend gra nie jest transmitowana przez więcej kanałów, więc oczywiście jest to strata wynosząca 5% mniej widzów.

Zaskakujące jest to, że Coin Master jest zarejestrowany na Twitchu, nawet jeśli jego specyfikacja jest fatalna. Naturalnie, gra nie jest stworzona do streamowania, ponieważ może okazać się ekscytująca dla gracza, ale na pewno nie dla widzów, którzy w większości będą oglądać kręcące się kółka. Ale teraz wiesz, że możesz streamować, jak najeżdżasz na swoich sąsiadów.

iOS czy Android?

Coin Master jest grą przeznaczoną tylko na urządzenia mobilne, co ułatwia określenie, gdzie powstaje więcej fal i gdzie gracze są bardziej zaangażowani. Pozostanie przy urządzeniach mobilnych było też świetnym pomysłem, biorąc pod uwagę charakter gry i jej mechanikę (np. obroty odnawiają się po około godzinie).

9. Coin Master jest na 1. miejscu wśród najlepiej zarabiających gier w Google Play Store w USA.

(Źródło: Google Play)

 • Gra ma ocenę 4,5, a 4,7 miliona z nich to oceny 5-gwiazdkowe.
 • W październiku 2021 roku została pobrana 3 miliony razy na całym świecie.
 • W Brazylii: Coin Master zajmuje 1. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających gier.
 • W Indiach: Coin Master jest na 5. miejscu w rankingu najlepiej zarabiających gier.
 • Coin Master otrzymał 6 405 315 recenzji w Google Play.

Skoro wiemy już, jak gra radzi sobie w Niemczech i Wielkiej Brytanii, interesujące jest również to, jak jest odbierana na listach przebojów w Brazylii i Indiach, czyli w dwóch krajach zaraz po USA pod względem liczby pobrań. Nic dziwnego, że gra otwiera tam portfele na lewo i prawo. Użytkownicy Androida znów stanowią większość, jeśli chodzi o platformę, na której odnotowano najwięcej pobrań. Nawet jeśli gra nie zajmuje tak wysokiej pozycji w rankingu Top Free Games, to i tak jest pobierana, a to już coś znaczy.

10. Coin Master zajmuje #4 miejsce w rankingu najlepiej zarabiających gier w iPhone App Store w USA.

(Źródło: Apple Store, Apptopia)

 • Gra otrzymała ocenę 4,7 , a 340 000 z nich to oceny 5-gwiazdkowe. Gra znalazła się też na 4. miejscu w kategorii Gry przygodowe.
 • W październiku 2021 roku została pobrana 500 000 razy na całym świecie.
 • We Francji: Coin Master jest na 1. miejscu w rankingu najlepiej zarabiających gier (iPhone). Na iPadzie zajęła miejsce #9.
 • W Kanadzie: Coin Master jest na 2. miejscu w rankingu najlepiej zarabiających gier (iPhone). Na iPadzie, w tych samych kategoriach, zajmuje odpowiednio #33 miejsce.

Różnica między użytkownikami Androida i Apple jest zawsze dość drastyczna, a Coin Master nie jest tu wyjątkiem. Jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna – gra dominuje w rankingach sprzedaży brutto, może z wyjątkiem iPada, gdzie nie ma zbyt dużej widowni w Kanadzie i USA. Dzięki Sensor Tower wiemy też, że na iOS, zaraz po USA, Francja i Kanada są krajami, z których pobierana jest największa liczba plików. Niestety, nawet jeśli Chiny korzystają tylko z iOS ze względu na ograniczenia Google, dane stamtąd nie są dostępne.

Podsumowując

Coin Master nie wydawał się niczym szczególnym, gdy wchodził na scenę, ale szybko stworzył nowy trend i ożywił gatunek w branży gier mobilnych, który już istniał, ale nie był zauważalny. W 2020 roku Coin Master reprezentował 93,3% całkowitego przychodu wygenerowanego w kategorii Social Casino. I dziś nadal zajmuje miejsce znacznie wyższe niż jakakolwiek inna gra z tego samego gatunku. Jej sukces spowodował powstanie tak wielu naśladowców, że jeśli nie będziesz ostrożny, możesz pobrać niewłaściwą grę w App Store lub Google Play, myśląc, że to Coin Master.

Ta gra na nowo odkryła ten gatunek, dodając wiele ekscytujących funkcji, które urozmaicają rozgrywkę, a nawet dodając wymiar społeczny poprzez zaangażowanie innych graczy. Nie chodzi już tylko o kręcenie kółkami w oczekiwaniu na pasujące do siebie kształty. Jedynym minusem jest intensywny hazard, który towarzyszy tej grze i może wywołać uzależnienie i kompulsywne zachowania hazardowe. Poza tym, tak długo jak ludzie są odpowiedzialni i nie wydają więcej niż potrzebują, wszystko jest w porządku. Większość graczy to przecież dorośli ludzie cieszący się wolnością finansową.