Copium Znaczenie: Co oznacza słowo Copium na Twitchu?

Początki Copium sięgają 2003 roku, kiedy to słowo pojawiło się po raz pierwszy jako tytuł albumu Keak da Sneak. Było to słowo, które przez ponad dekadę pozostawało niezauważone, nigdy nawet nie weszło do obiegu, zanim stało się popularnym memem i terminem używanym na Twitchu. W 2016 roku słowo to pojawiło się po raz pierwszy i od tego czasu stało się terminem regularnie używanym na platformach takich jak Twitch. Dowiedzmy się, co oznacza copium na tych platformach cyfrowych.

Kopium oznacza

Co oznacza copium na Twitchu?

Jako termin meme, copium jest terminem satyrycznym używanym przez “osobistości internetowe” na platformach takich jak Twitch i Reddit. Jest to połączenie dwóch terminów: ‘cope’ i ‘opium’, i jest to żartobliwy termin używany do opisania fikcyjnego narkotyku, który spożywa się po doznaniu straty, porażki lub rozczarowania. Na przykład możesz przegrać siedem gier w League of Legends, a twoi widzowie mogą zasugerować, że powinieneś spożyć solidną dawkę copium.

Metaforyczny opiat, który wdycha się w obliczu straty, niepowodzenia lub porażki, zwłaszcza w sporcie, polityce i innych środowiskach plemiennych.

Efekty działania copium to między innymi: skrajne racjonalizacje porażki, niewiarygodne teorie spiskowe, których rzekomo dopuściła się strona przeciwna, skrajna wściekłość skierowana na drugą stronę, nieprzekonujące oskarżenia o oszustwa i nadużycia w systemie oraz odrzucenie systemu jako całości.

Aby nadać copium znaczenie i zastosować bardziej wizualną reprezentację, zostało ono połączone z popularną postacią meme – Pepe. Od 2018 roku Pepe zaczął pojawiać się na zdjęciach, na których był wyposażony w maskę na twarz, która bezpośrednio podawała mu copium z pobliskiego zbiornika. Na tych zdjęciach Pepe był wyraźnie zestresowany i bardzo potrzebował copium.

Na Twitchu, a bardziej powszechnie w świecie esportu, często mówi się, że zwolennicy “złej drużyny” są naćpani copium. Pozostają nieugięci w swoim wsparciu dla przegranej drużyny, więc muszą wdychać copium, aby im pomóc. Dziś meme z copium jest jednym z najczęstszych widoków na czacie w Twitchu.

Hopium Znaczenie: Co oznacza to słowo?

Hopium oznacza

Hopium jest bardzo podobne do copium, ponieważ jest to słowo meme, które nie powinno być traktowane poważnie. Podczas gdy copium jest używane w sytuacji, gdy ktoś musi sobie z czymś “poradzić”, hopium jest terminem używanym do wyśmiewania “fałszywej nadziei” lub irracjonalnego optymizmu. Jest to termin, który ma pewne podstawy w społeczności kryptowalutowej, gdzie fani kryptowalut trzymający się kurczowo umierających walut są oskarżani o spożywanie hopium.

Ostatecznie zarówno znaczenie copium, jak i termin “hopium” są określeniami żartobliwymi. Mogą odnosić się do wielu różnych gier, więc jeśli widzisz, że w trendach pojawia się “LoL copium” lub “Genshin copium”, to jest to zupełnie normalne. Ponieważ jest to bardzo dynamiczny termin, można go używać w prawie każdej dziedzinie – polityce, finansach, kryptowalutach, grach itd. Niestety, absolutnie każdy człowiek na Ziemi może znaleźć się w sytuacji, w której copium może być konieczne.